: 22 lut 2013, 18:29
Ile linii lotniczych z tego lotniska latało?
Forum warszawskiego transportu publicznego
https://www.wawkom.waw.pl/
Mikosz dobrze napisał. Czemu taki Ryanair może dostawać dopłaty a LOT nie?Glonojad pisze:Nie ma tematu o LOT (a jest ciekawie), więc wkleję tutaj:
za:
- Będziemy się też przyglądać niskokosztowym przewoźnikom . Chodzi mi o tzw. linie niskokosztowe, które mają 500 mln zysku i 700 mln dopłat. Jesteśmy gotowi sypać głowę popiołem i pokazywać, że zasługujemy na pomoc, ale chcemy być postawieni w sytuacji równej gry rynkowej a nie takiej, w której ci, którzy są nam pokazywani jako przykłady, żyją z bardzo różnych form dopłat marketingowych. Wiem, że wkładam kij w mrowisko ale robię to z pełną premedytacją – dodał Mikosz.
http://www.rynekinfrastruktury.pl/artyk ... towym.html
Bo LCC dostają doplaty na to aby latali z konkretnego lotniska. To dzieki tanim liniom ludzie masowo lataja z Rzeszowa, Wroclawia i Gdanska podczas gdy LOT skupil sie wylącznie na Okeciu i olewa regiony. Czemu podatnik z Malopolski ma chciec doplacac do linii która blokuje rozwoj ICH lotniska (chodzi np o zablokowanie wejścia Turkisha).Lukasz436 pisze:
Mikosz dobrze napisał. Czemu taki Ryanair może dostawać dopłaty a LOT nie?
W6-WizzairKwZ pisze:Nie wiem. Mógłbyś rozwinąć skróty?
Poczytaj sobie o kodach IATA.KwZ pisze:Dzięki. Bardzo logiczne te skróty
Jak kto woli, może być WZZ i RYR.tomo pisze:W6-Wizzair
FR-Ryanair
To nie tak źle, pytanie jakie są zwroty z kapitału. Jeśli na przykład 75% to usługi obce (pewnie jeszcze w kredycie kupieckim), a 25% koszty kapitałowe to mamy zwrot z kapitału 12-16%, całkiem nieźle! Tak się teraz robi interesy. Markety mają marże poniżej 2% i dają rade. Biedronka w najlepszych lokalizacjach zarabia 3%Glonojad pisze:Swoją drogą - rentowność 3-4% to tragedia, lepiej na lokatę włożyć kasę... po co zatem prywaciarze się w to ładują tak chętnie? Musi być jakiś haczyk - "usługi konsultingowe" dla spółek - córek zarejestrowanych na kajman czy co..