Komunikacja miejska na Dolnym Mokotowie
Moderator: Wiliam
Tak,widać...Jak rzadko jezdzisz linią 107...
Linia 155: 1966-2011
155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)
WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.
155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)
WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.
Bo 'nic tam nigdy nie jezdzilo' na takiej samej zasadzie jak 'przeciez od zawsze tedy jezdzi'?
Co do wspolnej to imo jednak za malo uslug/biur w porownaniu z krucza czy jasna/szpitalna.
Co do EP imho nie zaszkodziloby tyle ze jest jednokierunkowa.
Krucza generalnie ma wiekszy potencjal ale tylko jako ciag z jasna/mazowiecka.
O ile pomiedzy konstutucji i patelnia jest zp hoza o tyle pomiedzy patelania i swietokrzyska nie ma.
Strefy dojscia powiedzmy z okolic zlota/szpitalna czy zlota/jasna do trama na marszalkowskiej/w alejach czy do busa na TK sa chyba dobrze ponad 400m.
Poza tym imo znalazloby sie troche osob ktore jezdza z okolic teatralnego/kredytowej w okolice krucza/piekna.
Obecnie maja opcje pt te 300/400m do przystanku powiedzmy na konstytucji/przy piekna/ujazdowskie i drugie 300/400 zeby dojsc potem z trama od krolewskiej/z bankowego albo z busa spod bristolu/uniwersytetu.
Co do wspolnej to imo jednak za malo uslug/biur w porownaniu z krucza czy jasna/szpitalna.
Co do EP imho nie zaszkodziloby tyle ze jest jednokierunkowa.
Krucza generalnie ma wiekszy potencjal ale tylko jako ciag z jasna/mazowiecka.
O ile pomiedzy konstutucji i patelnia jest zp hoza o tyle pomiedzy patelania i swietokrzyska nie ma.
Strefy dojscia powiedzmy z okolic zlota/szpitalna czy zlota/jasna do trama na marszalkowskiej/w alejach czy do busa na TK sa chyba dobrze ponad 400m.
Poza tym imo znalazloby sie troche osob ktore jezdza z okolic teatralnego/kredytowej w okolice krucza/piekna.
Obecnie maja opcje pt te 300/400m do przystanku powiedzmy na konstytucji/przy piekna/ujazdowskie i drugie 300/400 zeby dojsc potem z trama od krolewskiej/z bankowego albo z busa spod bristolu/uniwersytetu.
Właśnie, myśleć. Przecież kilka stron wcześniej proponowałem puścić 108 z Bartyckiej trasą 167 do Metra Pole Mokotowskie z pętlą na Rakowieckiej. Dopiero wtedy 107 na Siekierki-Sanktuarium.MichalJ pisze:No cudownie po prostu, dwie linie na Bartyckiej z Rozbratu i plus minus Żurawiej, a żadnej z Mokotowa. Myśleć, myśleć.osa pisze: A dlaczego nie? Dubluje tam wszystko. Ja bym widział dla 107 jakąś szansę na Bobrowieckiej, ale pod warunkiem, że pętla byłaby na Kierbedzia (jednak bez tych oberków z pustymi przelotami dookoła działki za Beethovena, za to w korkach na Witosa).
A jak się nie da na Kierbedzia, to do Siekierek Sanktuarium. Jasne, że na Bartyckiej tylko dwie linie: 107 i 108.
Jeśli chodzi o sanktuarium na Siekierkach, to obok Trasą Siekierkowską na Mokotów jeździ przecież 168 - święta linia: od jednego do drugiego sanktuarium (na Rakowieckiej)
Przy tym układzie (107: Siekierki-Sanktuarium - Esperanto i 108: Metro Wilanowska - Siekierki - Rakowiecka) do rozwiązania pozostaje jeszcze kwestia 167. Oczywiście docelowo (po zbudowaniu tramwaju na Bemowie) widzę ją tylko między Ochotą a Mokotowem (tutaj pewnie w połączeniu ze 130), ale może lepiej by to było pożenić jakoś ze 187?
Przy tym układzie (107: Siekierki-Sanktuarium - Esperanto i 108: Metro Wilanowska - Siekierki - Rakowiecka) do rozwiązania pozostaje jeszcze kwestia 167. Oczywiście docelowo (po zbudowaniu tramwaju na Bemowie) widzę ją tylko między Ochotą a Mokotowem (tutaj pewnie w połączeniu ze 130), ale może lepiej by to było pożenić jakoś ze 187?
- R-9 Chełmska
- Posty: 6092
- Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
- Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec
130 jw.R-9 Chełmska pisze:130 Wilanów - ...al.Niepodległości - Wawelska - Grójecka - BW1920 - CH Blue City
167 Chomiczówka - Ochota
167 kasacja
184 przez Koło na Tunelową
10 na Młociny.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
- R-9 Chełmska
- Posty: 6092
- Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
- Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec
o, jeszcze lepsza idea, tylko TW zaspały z torami na Powstańców...pawcio pisze:130 jw.R-9 Chełmska pisze:130 Wilanów - ...al.Niepodległości - Wawelska - Grójecka - BW1920 - CH Blue City
167 Chomiczówka - Ochota
167 kasacja
184 przez Koło na Tunelową
10 na Młociny.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36226
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Ty chyba bardzo dawno nie widziałeś frekwencji na ciągu Gagarina - Spacerowa - Goworka - Rakowiecka. Owszem, w tej chwili jest tu bardak, ale chcesz to powiesić na 108? Jaki tabor, jaka częstotliwość?!osa pisze:Jeśli chodzi o sanktuarium na Siekierkach, to obok Trasą Siekierkowską na Mokotów jeździ przecież 168 - święta linia: od jednego do drugiego sanktuarium (na Rakowieckiej)
Przy tym układzie (107: Siekierki-Sanktuarium - Esperanto i 108: Metro Wilanowska - Siekierki - Rakowiecka)
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36226
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
131 nijak nie dowozi do mokotowskich szkół, od kilku w rejonie Wiśniowej poczynając (mnóstwo młodzieży tam wysiada - od metra też walą pielgrzymki), na SGH-u kończąc. Metro to moim zdaniem mniejszość, nawet jeśli nieznaczna.
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow