Komunikacja miejska na Dolnym Mokotowie

Moderator: Wiliam

mobil one
Posty: 2027
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 02 gru 2011, 13:00

Tak,widać...Jak rzadko jezdzisz linią 107...
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

ness
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 02 gru 2011, 13:04

Bo 'nic tam nigdy nie jezdzilo' na takiej samej zasadzie jak 'przeciez od zawsze tedy jezdzi'?

Co do wspolnej to imo jednak za malo uslug/biur w porownaniu z krucza czy jasna/szpitalna.
Co do EP imho nie zaszkodziloby tyle ze jest jednokierunkowa.

Krucza generalnie ma wiekszy potencjal ale tylko jako ciag z jasna/mazowiecka.
O ile pomiedzy konstutucji i patelnia jest zp hoza o tyle pomiedzy patelania i swietokrzyska nie ma.
Strefy dojscia powiedzmy z okolic zlota/szpitalna czy zlota/jasna do trama na marszalkowskiej/w alejach czy do busa na TK sa chyba dobrze ponad 400m.
Poza tym imo znalazloby sie troche osob ktore jezdza z okolic teatralnego/kredytowej w okolice krucza/piekna.
Obecnie maja opcje pt te 300/400m do przystanku powiedzmy na konstytucji/przy piekna/ujazdowskie i drugie 300/400 zeby dojsc potem z trama od krolewskiej/z bankowego albo z busa spod bristolu/uniwersytetu.

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 03 gru 2011, 22:31

MichalJ pisze:
osa pisze: A dlaczego nie? Dubluje tam wszystko. Ja bym widział dla 107 jakąś szansę na Bobrowieckiej, ale pod warunkiem, że pętla byłaby na Kierbedzia (jednak bez tych oberków z pustymi przelotami dookoła działki za Beethovena, za to w korkach na Witosa).
A jak się nie da na Kierbedzia, to do Siekierek Sanktuarium. Jasne, że na Bartyckiej tylko dwie linie: 107 i 108.
No cudownie po prostu, dwie linie na Bartyckiej z Rozbratu i plus minus Żurawiej, a żadnej z Mokotowa. Myśleć, myśleć.
Właśnie, myśleć. Przecież kilka stron wcześniej proponowałem puścić 108 z Bartyckiej trasą 167 do Metra Pole Mokotowskie z pętlą na Rakowieckiej. Dopiero wtedy 107 na Siekierki-Sanktuarium.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 gru 2011, 23:20

Aha. Pisz te propozycje jakoś razem, bo inaczej się gubimy.
Teraz to co innego, chociaż i tak nie przejdzie, bo kościół musi mieć linię na Mokotów...

ness
Posty: 960
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 04 gru 2011, 1:58

ktory kosciol i w jaka czesc mokotowa?
a musi to na rusi jak to moja babka zwykla mawiac :P

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 06 gru 2011, 11:58

Jeśli chodzi o sanktuarium na Siekierkach, to obok Trasą Siekierkowską na Mokotów jeździ przecież 168 - święta linia: od jednego do drugiego sanktuarium (na Rakowieckiej) (-o<
Przy tym układzie (107: Siekierki-Sanktuarium - Esperanto i 108: Metro Wilanowska - Siekierki - Rakowiecka) do rozwiązania pozostaje jeszcze kwestia 167. Oczywiście docelowo (po zbudowaniu tramwaju na Bemowie) widzę ją tylko między Ochotą a Mokotowem (tutaj pewnie w połączeniu ze 130), ale może lepiej by to było pożenić jakoś ze 187?

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 06 gru 2011, 11:59

130 Wilanów - ...al.Niepodległości - Wawelska - Grójecka - BW1920 - CH Blue City
167 Chomiczówka - Ochota
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 gru 2011, 12:01

R-9 Chełmska pisze:130 Wilanów - ...al.Niepodległości - Wawelska - Grójecka - BW1920 - CH Blue City
167 Chomiczówka - Ochota
130 jw.
167 kasacja
184 przez Koło na Tunelową
10 na Młociny.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 06 gru 2011, 12:01

Ja to widzę nieco inaczej:
130/167 - jw. (ewent. do Szczęśliwic w miejsce wycofanej z Ochoty 521)
184 - Metro Młociny - Ochota (od Powst. Śl. obecną trasą 167).

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 06 gru 2011, 12:02

pawcio pisze:
R-9 Chełmska pisze:130 Wilanów - ...al.Niepodległości - Wawelska - Grójecka - BW1920 - CH Blue City
167 Chomiczówka - Ochota
130 jw.
167 kasacja
184 przez Koło na Tunelową
10 na Młociny.
o, jeszcze lepsza idea, tylko TW zaspały z torami na Powstańców...
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 06 gru 2011, 12:03

Kiedyś będą. Raczej prędzej niż później.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 gru 2011, 12:16

osa pisze:Jeśli chodzi o sanktuarium na Siekierkach, to obok Trasą Siekierkowską na Mokotów jeździ przecież 168 - święta linia: od jednego do drugiego sanktuarium (na Rakowieckiej) (-o<
Przy tym układzie (107: Siekierki-Sanktuarium - Esperanto i 108: Metro Wilanowska - Siekierki - Rakowiecka)
Ty chyba bardzo dawno nie widziałeś frekwencji na ciągu Gagarina - Spacerowa - Goworka - Rakowiecka. Owszem, w tej chwili jest tu bardak, ale chcesz to powiesić na 108? Jaki tabor, jaka częstotliwość?! :shock: :bredzisz:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 06 gru 2011, 12:19

A może wystarczyłoby po prostu wrócić do lepszej częstotliwości na 131? W czym lepsze spóźniające się 167 w podwózce Gagarina - metro?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 06 gru 2011, 12:42

131 nijak nie dowozi do mokotowskich szkół, od kilku w rejonie Wiśniowej poczynając (mnóstwo młodzieży tam wysiada - od metra też walą pielgrzymki), na SGH-u kończąc. Metro to moim zdaniem mniejszość, nawet jeśli nieznaczna.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 06 gru 2011, 12:45

Mam inne obserwacje. Zdecydowana większość podjeżdżających z Gagarina takimi liniami jak 167 i 168 wysiada przy Metrze Pole Mokotowskie i schodzi ławą na peron. To samo jest zresztą w 131 przy Politechnice.

ODPOWIEDZ