Komunikacja w Rembertowie

Moderator: Wiliam

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 17 sty 2012, 19:40

Naprawdę, doliczanie do dodanych minut tych 2 minut (za mało zresztą) między GUS a GUS to jest poniżej pasa.

Co nie zmienia sytuacji, że uczernienie było bez sensu. A rozważania: czarny co 10 czy czerwony co 15 nie mają sensu, bo czerwony też mógłby być co 10, nawet tym bardziej.

Łukasz
Posty: 12124
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 17 sty 2012, 19:45

Pan Piotr pisze: Nie, nie. Przepraszam. Nie zauważyłem, że chodziło o frekwencję na lotnisku. Na lotnisku nie. Miałem na myśli odcinek: MP - Rakowiec.
Akurat na MP-Rakowiec (i to w sumie tylko na takiej) to jest potrzeba silna szczytówka zwn UW.

[ Dodano: Wto 17 Sty, 2012 ]
29 Ikarusów pisze: - linia do luftu (-( , zatrzymywanie się na każdym przystanku zwłaszcza na Grochowskiej, gdzie jest co najmniej 13 innych linii - zupełnie bez sensu; podobnie na TŁ - gdzie w zupełności wystarczyłyby pozostałe zwykłe linie do ewentualnego podjechania na "uczerwieniony" przystanek;
515 omijało, jak dobrze pamiętam, dokładnie jeden.

[ Dodano: Wto 17 Sty, 2012 ]
Robert 514 pisze:wczoraj jedna pani z ZTMu powiedziała, ze za około miesiąc rozkład poprawią i nie będzie już tak dobrze jak jest więc żeby sie w rembertowie nie cieszyli za bardzo.. do koleżanki z Rembertowa
IMO dwunacha z mikroszczytem 10 minutowym tylko rano jest więcej niż pewna, bo dużo brygad można odzyskać (ze dwie ;p) ;)
ŁK

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 17 sty 2012, 20:53

MichalJ pisze:Co nie zmienia sytuacji, że uczernienie było bez sensu.
Bardzo z sensem. Nie mieszkam w Rembertowie, więc w sumie 515 nie używałem. Ale w sobotę po południu wybrałem się na przejażdżkę "pożegnalną" - czerwoność tej linii to jakaś wielka pomyłka. Pozostawało albo to uczernić, albo skasować wszystkie przystanku na Grochowskiej, poza Płowiecką i Wiatrakiem. Tyle że to drugie przyniosłoby chyba jednak więcej szkody niż pożytku - 515 było jedyną linią stamtąd na TŁ, więc słusznie zdecydowano się uczernić.

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1335
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory/Ochota

Post autor: Os0 » 17 sty 2012, 20:59

Dzisiaj 188 jechałem na Metro Politechnika z Os. Majdańska o 11:51 13 minut, zaliczając po drodze Kanał Gocławski, więc nie jest tak źle.

Ja bym w ogóle zamienił krańce 182 i 188. Wtedy 523 prawdziwie przyspieszona linia (przystanki na TŁ Wiatrak, Saska).
:mewa: 2 17 211 509 511 516 723 731 N03 N63
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88

Awatar użytkownika
29 Ikarusów
Posty: 172
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:18
Lokalizacja: inąd

Post autor: 29 Ikarusów » 17 sty 2012, 21:04

bepe pisze:
MichalJ pisze:Co nie zmienia sytuacji, że uczernienie było bez sensu.
Pozostawało albo to uczernić, albo skasować wszystkie przystanku na Grochowskiej, poza Płowiecką i Wiatrakiem. Tyle że to drugie przyniosłoby chyba jednak więcej szkody niż pożytku - 515 było jedyną linią stamtąd na TŁ
A nie można było czegoś czerwonego z Ostrobramskiej skierować Grochowską? :-k

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1335
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory/Ochota

Post autor: Os0 » 17 sty 2012, 21:05

29 Ikarusów pisze:
bepe pisze: Pozostawało albo to uczernić, albo skasować wszystkie przystanku na Grochowskiej, poza Płowiecką i Wiatrakiem. Tyle że to drugie przyniosłoby chyba jednak więcej szkody niż pożytku - 515 było jedyną linią stamtąd na TŁ, więc słusznie zdecydowano się uczernić.
A nie można było czegoś czerwonego z Ostrobramskiej skierować Grochowską? :-k
Co i po co?
:mewa: 2 17 211 509 511 516 723 731 N03 N63
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88

Awatar użytkownika
29 Ikarusów
Posty: 172
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:18
Lokalizacja: inąd

Post autor: 29 Ikarusów » 17 sty 2012, 21:10

Os0 pisze: Co i po co?
1. Chyba wiadomo co z Ostrej trafia na TŁ? :shock:
2. Po to, żeby zadośćuczynić potrzebie: "aby coś z Grochowskiej było na TŁ". :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Os0
Posty: 1335
Rejestracja: 01 sie 2011, 18:11
Lokalizacja: Nowodwory/Ochota

Post autor: Os0 » 17 sty 2012, 21:12

To "coś czerwonego" miałoby być za 143 mam rozumieć?
:mewa: 2 17 211 509 511 516 723 731 N03 N63
1 9 15 128 136 154 157 172 186 208 414 N01 N38 N88

Awatar użytkownika
29 Ikarusów
Posty: 172
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:18
Lokalizacja: inąd

Post autor: 29 Ikarusów » 17 sty 2012, 21:17

Os0 pisze:To "coś czerwonego" miałoby być za 143 mam rozumieć?
Nie, za 515 - nawiązałem przecież wyraźnie do propozycji bepe! Przez całą Ostrobramską do TŁ kursują cztery czerwone linie.
A powodem powstania 143 nie były przecież problemy pasażerów z Grochowskiej :!: :!:

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 sty 2012, 21:34

29 Ikarusów pisze:
bepe pisze: Pozostawało albo to uczernić, albo skasować wszystkie przystanku na Grochowskiej, poza Płowiecką i Wiatrakiem. Tyle że to drugie przyniosłoby chyba jednak więcej szkody niż pożytku - 515 było jedyną linią stamtąd na TŁ
A nie można było czegoś czerwonego z Ostrobramskiej skierować Grochowską? :-k
Już swego czasu skierowano. 515. Gdzieś tak z 10 lat temu.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 17 sty 2012, 21:38

29 Ikarusów pisze:Nie, za 515 - nawiązałem przecież wyraźnie do propozycji bepe!
Ale ja nic takiego nie proponowałem! Pisałem tylko, że chyba dobrze, żeby cokolwiek jeździło z Grochowskiej na TŁ. Tym czymś swobodnie może być 143 - dla ludzi z Grochowskiej to żadna różnica w stosunku do 515.

Awatar użytkownika
29 Ikarusów
Posty: 172
Rejestracja: 02 paź 2010, 12:18
Lokalizacja: inąd

Post autor: 29 Ikarusów » 17 sty 2012, 21:47

bepe pisze: (...) albo skasować wszystkie przystanku na Grochowskiej, poza Płowiecką i Wiatrakiem. Tyle że to drugie przyniosłoby chyba jednak więcej szkody niż pożytku - 515 było jedyną linią stamtąd na TŁ, więc słusznie zdecydowano się uczernić.
Chodziło mi o skasowanie przystanków, a co do połączenia z TŁ zasugerowałem przeniesienie czegoś z Ostrobramskiej. Pasi? :neutral:

grzegorz
Posty: 1323
Rejestracja: 03 mar 2011, 21:16
Lokalizacja: Mokotów/Grochów

Post autor: grzegorz » 17 sty 2012, 22:24

29 Ikarusów pisze: Chodziło mi o skasowanie przystanków
Konkretnie, po męsku: które? Tylko Żółkiewskiego. Gocławek (Real, pętla tramwajowa) i Szembeka (no, zgadnij, czemu?) musiałyby pozostać. Proponuję dać na wstrzymanie z komentowaniem jedno/parokrotnych obserwacji. Raczej trzymać ZTM za słowo w sprawie tego 10/15/15. Może lobbować za ścięciem rezerw czasowych?
Bo teraz jest lepiej. Mówienie, że były dwie linie przyśpieszone co 30', to jakiś żart. Bo kiedy były, wtedy były. Przez większość czasu - nie.

bepe
Posty: 3469
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 17 sty 2012, 22:48

grzegorz pisze: Konkretnie, po męsku: które? Tylko Żółkiewskiego. Gocławek (Real, pętla tramwajowa) i Szembeka (no, zgadnij, czemu?) musiałyby pozostać.
Dlatego właśnie napisałem, że skasowanie tych przystanków nie byłoby dobrym rozwiązaniem, więc zostało uczernienie.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24943
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 18 sty 2012, 7:12

Łukasz pisze:Teoria teorią, ale praktyka jednak jest taka, że te 7 minut dołożono.
Z czego, jak już było tu tłumaczone, 2 w samym Rembertowie i dwie na zawrotkę w al. Niepodległości.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ