Strona 13 z 27

Produkcja tablic bocznych

: 21 maja 2014, 12:19
autor: Daniel_FCB
emyl pisze:No to jeszcze...
Obrazek
Łał. Normalnie jakby wycięte z wielkiej żółtej książki opatrzonej logiem BVG.

Produkcja tablic bocznych

: 21 maja 2014, 13:31
autor: Teokryt
Emil, parę drobnych uwag, masz nienaturalnie szerokie jezdnie w stosunku do tramwajów - patrz al. Zieleniecka.
Zamiast numerów budynków lepiej umieścił byś przejścia dla pieszych (wystarczy jakimś cieniem) i drogi wyłącznie dla pieszych (może niekoniecznie przedepty). Przydały by sie jeszcze oznaczenia barier architektonicznych (mapabarier). Czasami jest niekonsekwencja, raz zaznaczasz numery na linii raz zaznaczasz numery obok linii - zdecyduj się na jedna wersje.
Ogólnie jest bardzo dobrze i nawet ja nie miał bym cierpliwości do takiego rzeźbienia grafiki.

Na jakim podkładzie to robisz? bo mam wrażenie że jest jakieś brzydkie odwzorowanie.

Produkcja tablic bocznych

: 21 maja 2014, 13:56
autor: Emyl
Teokrycie,
- to jest schemat - "grubość" ulic nie ma i nie musi mieć nic wspólnego z rzeczywistością.
- Jeśli chodzi o drogi piesze, również jest na to metoda, chociaż w tym schemacie akurat nie została użyta. Mam wątpliwości co do przejść dla pieszych...
- Bariery architektoniczne? Bez przesady, można by w ogóle zrobić mapę wszystkiego - ale niby po co?
- Jeśli chodzi natomiast o oznaczenia liniowe - również nie widzę powodu do zdecydowania się na jedną opcję. Tam, gdzie to możliwe, numery są w osi jezdni (pomiędzy fioletowymi liniami lub na nich, w zależności od ilości linii i tak dalej...), a tam, gdzie nie - są "ponad" ulicą. Nic w tym dziwnego.

Używam ortofotomapy i GoogleMaps wymiennie z Nokia/Bing/Microsoft/WhateverMaps

Danielu, nigdy nie ukrywałem, że grafika używana przez BVG jest inspiracją wielu moich prac. Uważam, że opracowany tam system jest pod wieloma względami optymalny z punktu widzenia zarówno grafika (łatwa obróbka), jak i odbiorcy (klienta/pasażera - niezwykle czytelny), a przy tym cieszący oko.

Zresztą nasz ZTM również rżnie prosto z BVG niektóre pomysły. Robi to jednak niekonsekwentnie i dość nieudolnie w niektórych przypadkach, co akurat uważam za smutne :p

edit: 162 wróciło na Kłopotowskiego/Okrzei ;)

Produkcja tablic bocznych

: 21 maja 2014, 15:47
autor: kulikowski
emyl pisze:[5) Co?
chodzi o to, żeś wpisał na Okopowej numery linii tramwajowych na prawej (wschodniej) sygnaturze linii autobusowej :roll:

Produkcja tablic bocznych

: 21 maja 2014, 16:53
autor: Emyl
kulikowski pisze:
emyl pisze:[5) Co?
chodzi o to, żeś wpisał na Okopowej numery linii tramwajowych na prawej (wschodniej) sygnaturze linii autobusowej :roll:
No i co z tego, żem tak zrobił...? Czy któraś z tych linii nie jedzie Okopową? :twisted:
Mapy Copernicusa z wczesnych lata dwutysięcznych kiedyś widziałeś, tak swoją drogą?

Produkcja tablic bocznych

: 21 maja 2014, 17:23
autor: Teokryt
Używam ortofotomapy i GoogleMaps wymiennie z Nokia/Bing/Microsoft/WhateverMaps
Dlatego taki rozciągnięty wychodzi :)

Tak, wiem że to schemat, jednak masz bardzo duży rozrzut szerokości - miedzy uliczkami dojazdowymi a innymi. Traci na tym czytelnośc gdyz mamy za dużo poodalanych od siebie kresek i trzeba szukac tej właściwej.

Bariery choćby w stylu ze przystanek jest niedostępny dla osób z wózkiem - patrz te przy rondzie Waszyngtona. Przejścia dla pwieszych to tylko przy dużych zespołach bo czasem jakiegoś np brakuje i trzeba "biec" dookoła.

Produkcja tablic bocznych

: 21 maja 2014, 20:27
autor: Emyl
Teokryt pisze:Dlatego taki rozciągnięty wychodzi :)
Nie za bardzo rozumiem...

Produkcja tablic bocznych

: 22 maja 2014, 9:56
autor: Flash8222
Przystanki autobusowe na Targowej w ZP Kijowska są tymczasowe :P

Produkcja tablic bocznych

: 22 maja 2014, 11:46
autor: pawcio
Żebyś się jeszcze nie zdziwił.

Produkcja tablic bocznych

: 23 maja 2014, 10:05
autor: Flash8222
No tak, druga Wiatraczna oraz Dwernickiego też były tymczasowe,a raczej mroźne dla 523 :P

Produkcja tablic bocznych

: 23 maja 2014, 11:25
autor: Szeregowy_Równoległy
Jaki masz problem z drugą Wiatraczną (oprócz tego, że powinna być stała, nie NŻ) i Dwernickiego (też powinien być stały)? No i nie rozumiem problemu z Kijowską. Dzięki tym przystankom (szczególnie temu w stronę Wileniaka) można się sensownie przesiąść z tramwaju do autobusu jadącego w nieczynny dla tramwajów odcinek Targowej czy do Wileniaka. Bo przesiadki przy Zielenieckiej ni cholery sensowne nie są.

Produkcja tablic bocznych

: 23 maja 2014, 12:07
autor: pawcio
A przystanek w stronę Stadionu może za chwilę dodatkowo oferować bardzo sympatyczną przesiadkę do/z metra Stadion.

Produkcja tablic bocznych

: 23 maja 2014, 12:12
autor: ashir
To może zlikwidować przystanek Al. Zieleniecka dla linii przyśpieszonych, skoro to jest tak dobre miejsce do przesiadki? :>

Produkcja tablic bocznych

: 23 maja 2014, 12:17
autor: Szeregowy_Równoległy
A czemu likwidować? Oba przystanki są korzystne, zależnie od relacji w której ktoś chce się przesiąść. Kijowska jest o tyle niefajna, że brakuje mi w miejscu, gdzie wszyscy i tak przechodzą nielegalnie, legalnego przejścia dla pieszych. Wtedy przesiadka z np. 509 jadącego na Gocław do 3 jadącej na Gocławek byłaby idealna.

Produkcja tablic bocznych

: 23 maja 2014, 12:20
autor: ashir
Żeby nie spowalniać komunikacji, ale to nie ten temat. :)