Flixbus (d. PolskiBus)

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 20 lut 2013, 22:13

MZ pisze:Jak ktoś chce się wyspać, to odradzam natomiast siedzenia w pobliżu ubikacji. Nie dość, że ciągle ktoś się kręci, to jeszcze trzaskają tymi drzwiczkami, chyba jak u siebie w domach.
O, tak... Dlatego staram się siadać mniej więcej 2-3 rzędy za schodkami, po lewej stronie autobusu - tam jest stosunkowo najlepiej.
Adam G. pisze:Dla mnie to najgorsze miejsca w całym autobusie - przynajmniej dopóki nie jadę malowniczą drogą przez Alpy
I nóg się nie wyciągnie... :neutral:
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 20 lut 2013, 22:36

Wolfchen pisze:I nóg się nie wyciągnie.
:arrow: W tym wieku? :P

Zauważyłem ciekawostkę. Bilet do Wrocławia, który mam zarezerwowany na czerwiec na godzinę 21:00 z Metra Wilanowska, będę mógł wykorzystać o 21:20 z Metra Młociny. Czas przejazdu skróci się o 20 minut, bo przyjazd pozostaje bez zmian - o 4:15. W drugą stronę przejazd dziwnym trafem nie skraca się - od 16:00 do 22:00.

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2354
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 21 lut 2013, 9:22

Ja ostatnio jechalem kilka razy kursem 6.15 do Bydzi. I nie wiem dlaczego, ale za kazdym razem autobus stoi w Toruniu 30-40 minut. Chyba tez źle wyliczaja przejazd.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 21 lut 2013, 9:32

Albo kierowca ma przerwę planową. Choć fakt, na dłuższych trasach rozkład jest dość luźny.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 27 lut 2013, 19:58

:arrow: PolskiBus zadomowił się już na warszawskiej zajezdni ITS, a teraz wkracza także na radomską. Na razie tylko myjnia, ale wkrótce też "nocowanie".

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 6176
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 02 mar 2013, 22:31

Czy kierowcy, a raczej wozy, mają jakieś odpoczynki, czy mi się tylko wydawało, że trasa Warszawa - Wrocław :arrow: Wrocław - Warszawa została zrobiona bez jakiegokolwiek postoju? :>

Rutin
Posty: 298
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:38
Lokalizacja: GóRcZaŃsKa SiElAnKa

Post autor: Rutin » 02 mar 2013, 23:40

Pawel_ pisze:Czy kierowcy, a raczej wozy, mają jakieś odpoczynki, czy mi się tylko wydawało, że trasa Warszawa - Wrocław :arrow: Wrocław - Warszawa została zrobiona bez jakiegokolwiek postoju? :>
Jak kiedyś wracałem z Wrocławia tzw.kursem non stop, to w Sieradzu była zmiana kierowców, bez wypuszczania pasażerów, nawet na przysłowiowego "peta" :-?

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 12 kwie 2013, 18:05

Od 25 kwietnia rusza nowa linia P12: Gdańsk - Toruń - Łódź - Katowice - Kraków - Rzeszów. 3 kursy na dobę w każdą stronę.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 2955
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 12 kwie 2013, 18:06

A gdzie autokary będą stacjonować?
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 12 kwie 2013, 19:05

A nie będą to przypadkiem obiegi typu P1 - P12 - P10? :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

ARTUR P
Posty: 626
Rejestracja: 15 lip 2012, 19:46

Post autor: ARTUR P » 12 kwie 2013, 19:15

Wolfchen pisze:A nie będą to przypadkiem obiegi typu P1 - P12 - P10? :-k
Raczej PolskiBus zadomowił się na bazie PKS Gdańsk :-k

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 12 kwie 2013, 19:35

A to racja, druga możliwość, jaka mi do głowy przyszła, to właśnie PKS Gdańsk - wtedy parę sztuk Altano by do Gdańska przebazowali tylko ;)
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Piottr
Posty: 1305
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 13 kwie 2013, 0:50

R-9 Chełmska pisze:Od 25 kwietnia rusza nowa linia P12: Gdańsk - Toruń - Łódź - Katowice - Kraków - Rzeszów. 3 kursy na dobę w każdą stronę.
No, nareszcie pierwsze połączenie niewarszawocentryczne :-)
I pomyśleli o długim weekendzie nad morzem, bardzo szanuję osobę odpowiedzialną w PB za ofertę przewozową. Bilety już wyprzedane na pniu, po 40-50 zł się już pokazują.

Myślę, że ta linia będzie bardzo dobrze pracowała odcinkowo. Chociaż, przy czasie 13:25 i tak są konkurencyjni dla kolejowego połączenia Rzeszów - Gdańsk.

ashir
Posty: 19905
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 13 kwie 2013, 8:35

Wolfchen pisze:A to racja, druga możliwość, jaka mi do głowy przyszła, to właśnie PKS Gdańsk - wtedy parę sztuk Altano by do Gdańska przebazowali tylko ;)
Altano nie przebazują, bo P12 mają obsługiwać Astromegi, więc może faktycznie będą jakieś obiegi łączone z P1 i P10. :-k

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14777
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 13 kwie 2013, 14:08

No jak Astromegi, to na pewno będą obiegi. Czyli spodziewają się dużej liczby pasażerów.
Piottr pisze:Myślę, że ta linia będzie bardzo dobrze pracowała odcinkowo.
Chyba właśnie tak została pomyślana ;)
Piottr pisze:I pomyśleli o długim weekendzie nad morzem, bardzo szanuję osobę odpowiedzialną w PB za ofertę przewozową. Bilety już wyprzedane na pniu, po 40-50 zł się już pokazują.
Ja bym zmienił tylko godziny nocnych - żeby wyjeżdżały około 20, a na miejscu były na 10... :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ