Czy nie ma możliwości, aby pociągi jeździł przez średnicę częściej?bohun pisze:Właśnie m.in. po to jest ten remont...jasiu pisze:wspaniale, tymczasem w szczycie na średnicy zaplanowano częstotliwość nawet co 3 min.
Remont tunelu Ĺrednicowego
Moderator: JacekM
A nie wyrzucą dalekobieżnych na Gdański? Poza tym sporą część będzie można poskracać metodą podmiejskich.Przez jakiś czas, dopóki nie zabiorą się za dalekobieżne, a tu remont ma trwać co najmniej pół roku...
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
Praktycznie raczej nie, bo będą tworzyć się 'korki', poza tym trzeba zachować rezerwę na opóźnione pociągi i kursujące wg czasowej zmiany RJ.Czy nie ma możliwości, aby pociągi jeździł przez średnicę częściej?
[ Dodano: 2006-11-27, 19:30 ]
Cześć na pewno, ale jak znam życie niestety nie wszystkie.A nie wyrzucą dalekobieżnych na Gdański?
Niestety nie będzie tak łatwo - tu wchodzą w grę jeszcze podsyły składów z wagonowni. O tyle ile KM ma wagonownie po obu stronach średnicy, to PKP PR ma na Szczęśliwicach, a PKP IC na Grochowie.pawcio pisze:Poza tym sporą część będzie można poskracać metodą podmiejskich.
Linia Wola - Gdański też ma niestety swoje niekorzystne parametry (niska szlakowa, nawe 10km/h).
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
Ostatnio wspominali na którejś konferencji, że zamierzają zacząć w czerwcu 2007. Wcześniej chcą przystosować Gdański do ruchu dalekobieżnego cokolwiek to znaczy.pawcio pisze:PS. A na kiedy to planują?
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
3 czy 4 lata temu je robili... podobno...moze wlasnie remont torow do Woli?![]()
![]()
[ Dodano: 2006-11-27, 20:01 ]
Tu akurat to nie będzie największy problem, bo już teraz część pociągów jest wyciągana na dwa loki (na początku i końcu składu pociągu). Przy przelotach z pominięciem Gdańskiego można w to zaangażować także stonki.I jeszcze kwesita przekładania lokomotyw
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
Tylko po co? Kasy KM wydają bilety na pociągi spółki PKP IC.jasiu pisze:postawią kasy IC
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
W kierunku Sochaczewa można coś puścić przez Jelonki i Odolany...ale pewnie IC na upartego będą puszczane przez Śródmieście
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!
Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)
Zachęcam do aktualizowania danych!!!
Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)
Na upartego to oni nic nie zrobią, bo i tak ostateczny głos ma PLK.
Podczas zamknięcie z powodu przebudowy wiaduktu na Żelaznej dwa lata temu IC w kierunku Zachodnim startujące w Warszawie rozpoczynały/kończyły bieg na Gdańskim.
Podczas zamknięcie z powodu przebudowy wiaduktu na Żelaznej dwa lata temu IC w kierunku Zachodnim startujące w Warszawie rozpoczynały/kończyły bieg na Gdańskim.
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
Remon Tunelu pisze:04 grudnia 2006 r w siedzibie Oddziału Regionalnego PKP PLK S.A. w Warszawie odbyła się konferencja, w czasie której Naczelny Dyrektor - Jacek Nowak poinformował o:
- terminie zakończenia prac remontowych tunelu średnicowego,
- pracach remontowo &8211; modernizacyjnych prowadzonych w bieżącym roku na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego.
Stanowisko kierownictwa Oddziału Regionalnego PKP PLK S.A. w Warszawie dot. daty przekazania do eksploatacji tunelu w nocy z 17/18 grudnia o godz. 0.01 przedstawił wraz z uzasadnieniem dyrektor Jacek Nowak (patrz komunikat) - tutaj link do osobnego okna z treścią komunikatu.
Stan zaawansowania robót na dzień 3 grudnia 2006r.
Bankiety - wykonanie 100%
Suchy wodociąg - 90 % zaawansowania
Drabinki kablowe - 90 % zaawansowania
Betonowanie płyty torowej
tor nr 4 - 1062 metry
tor nr 3 - 600 metrów
Zbrojenie górne
tor nr 4 - 1160 metrów
tor nr 3 - 1160 metrów
Zbrojenie dolne
tor nr 3 - 1180 metrów
tor nr 4 - 1180 metrów
Mata wibroizolacyjna
tor nr 3 - 1200 metrów
tor nr 4 - 1200 metrów
Oświetlenie tunelu – lampy
tor nr 3 - 90 % zaawansowania
tor nr 4 - 90 % zaawansowania
[ Dodano: 2006-12-04, 20:06 ]
Remont Tunelu pisze:Komunikat dot. terminu zakończenia prac remontowych w tunelu średnicowym
Z przykrością informuję, że planowane na 09 grudnia 2006 r. zakończenie remontu tunelu średnicowego w części podmiejskiej nie nastąpi w deklarowanym przez nas terminie.
Mimo determinacji i zaangażowania zarówno inwestora jak i wykonawcy w proces organizacyjny tych prac – Konsorcjum Warszawa w skład, którego wchodzi Polimex Mostostal S.A. i PRK nr 7 – nie zakończymy prac do dnia10 grudnia br.
Jeszcze podczas ostatniego spotkania z dziennikarzami w dniu 09 listopada 2006 r. z udziałem Prezesów: Polimexu i Przedsiębiorstwa Robót Kolejowych nr 7 była nadzieja, że prace te zostaną zakończone przed wdrożeniem nowego rozkładu jazdy pociągów w sezonie 2006/2007.
Aby tak się stało deklarowaliśmy jako wzmocnienie grupy wykonawcy po 25 - ciu naszych pracowników w zmianie do robót w tunelu oraz zadeklarowaliśmy udział kolejnych150pracowników PLK-i , z których wykonawca zrezygnował.
Dynamika tych prac, – o czym na bieżąco informujemy na naszej stronie internetowej www.remonttunelu.pl – przy całym zaangażowaniu naszych pracowników, pracujących na trzy zmiany nie pozwoliła na końcowy sukces, zakończenie remontu tunelu w terminie.
Przygotowywany przez Oddział Regionalny PKP PLK S.A. w Warszawie tymczasowy rozkład jazdy pociągów będzie uwzględniał dotychczasowe rozwiązania i organizację przejazdów pociągów: do, przez i z Warszawy.
I tak:
* pociągi spółek: Intercity, Przewozy Regionalne i SKM pojadą po torach dalekobieżnych przez dworzec Warszawa Centralna,
* pociągi obsługiwane przez Spółkę Koleje Mazowieckie:
o z kierunku Mińska Mazowieckiego, Otwocka będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Wschodnia,
o z kierunku Skierniewic, Sochaczewa będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Zachodnia,
o pomiędzy stacją Warszawa Zachodnia a po Warszawa Ochota po torze nr 4 uruchomione będzie wahadło złożone z ezt,
o pociągi z Radomia zostaną skierowane przez dworzec Warszawa Centralna.
O szczegółowym rozkładzie jazdy pociągów, komunikacji autobusowej na swoich stronach internetowych, w formie komunikatów i ulotek poinformują podróżnych przewoźnicy.
Za utrudnienia, niedotrzymanie terminu zakończenia remontu podmiejskiej części tunelu średnicowego przewoźników i podróżnych serdecznie przepraszamy.
Ruch pociągów przez tunel średnicowy, a więc przez stację Warszawa Śródmieście zostanie przywrócony w nocy z 17/18 grudnia 2006 r o godz. 001.
Naczelny Dyrektor Oddziału
mgr inż. Jacek Nowak
Postęp prac modernizacyjnych w tunelu średnicowym (pobierz plik).
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
odświeżyć?[img]http://bi.gazeta.pl/im/3/3765/m3765203.gif[/img] pisze: Wkrótce koniec udręki pasażerów pociągów podmiejskich
Krzysztof Śmietana
2006-12-04, ostatnia aktualizacja 2006-12-04 22:52
18 grudnia pociągi wrócą do tunelu średnicowego. Remont przejazdu pod Śródmieściem przedłużył się o ponad półtora miesiąca.
Od początku lipca pasażerowie muszą korzystać z uciążliwych przesiadek, bo większość składów ma skróconą trasę. Kolejarzom nie udało się dotrzymać dwóch terminów otwarcia tunelu - 30 października, a teraz 10 grudnia. - Wszystkie prace przy torowisku zakończą się wprawdzie 9 grudnia, ale potrzeba jeszcze dziewięciu dni na zainstalowanie trakcji elektrycznej - mówi Jerzy Janeczek, wicedyrektor mazowieckiego oddziału spółki Polskie Linie Kolejowe.
Kto odpowiada za opóźnienia? Dotychczas kolejarze za poślizg winili przede wszystkim projektanta remontu firmę Metroprojekt, która przekazała dokumentację nie odpowiadającą stanowi faktycznemu. Przed rozpoczęciem prac nie zbadała podłoża i wykonawcy natrafili na mnóstwo niespodzianek. Teraz spółka Polskie Linie Kolejowe do grona winowajców zalicza też wykonującą remont firmę Polimex Mostostal. - Nie zatrudnili takiej liczby pracowników, jaką wnioskowaliśmy. Stąd wzięło się kolejne opóźnienie - zaznacza dyrektor Janeczek. Obaj winowajcy mają ponieść kary finansowe.
Przedstawiciele wykonawcy odrzucają jednak zarzuty opóźniania robót. - W umowie liczba pracowników nie jest określona - mówi Marcin Gesing, rzecznik przedsiębiorstwa Polimex Mostostal. Uważa, że firma wręcz przyspieszyła prace. - Kiedy w lipcu okazało się, że projekty są wadliwe, na nowe musieliśmy czekać aż do 18 września. Dopiero wtedy na dobre mogliśmy rozpocząć remont - twierdzi Marcin Gesing.
Od 18 grudnia przejazd między Dworcem Wschodnim a stacją Warszawa Włochy, w której rejonie też wymieniano tory, skróci się o pięć minut w porównaniu z podróżą sprzed remontu. W części podmiejskiej tunelu pociągi będą mogły teraz jeździć co trzy minuty. Dotychczas kursowały średnio co pięć minut.
Równocześnie kolejarzom udało się odświerzyć Dworzec Powiśle (odnowili perony i wymienili szyby) i Dworzec Śródmieście, który sprawiał przygnębiające wrażenie. Był ciemny i brudny. Teraz trwają tam jeszcze ostatnie prace. Robotnicy czyszczą m.in. wyszlifowaną wcześniej kamienną posadzkę. Odczyszczono też ściany oraz 3 tys. "żyletek" pod sufitem. Zamontowano tyle samo nowych świetlówek. Niestety, w niezmienionej formie pozostaną na razie pawilony na środkowym peronie. Poprawiono tylko wygląd punktów usługowych na bocznych peronach.
Z kolei 10 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, skończą się kłopoty pasażerów dojeżdżających do Warszawy od strony Tłuszcza. Tu także kończy się remont torów, który pozwoli skrócić podróż do stolicy o blisko 10 minut.
Jeszcze Stadion, Ochota... i klapki od zaraz zamontować!
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!