Strona 131 z 182

: 22 lut 2013, 3:53
autor: fik
Ponieważ 225 de facto nie istnieje, to bardzo chciałbym wiedzieć, co powiedzą w Rembertowie na odcięcie dostępu do Wiatraka i przesiadek w tramwaje. Bardzo.

: 22 lut 2013, 11:34
autor: PiotrekP
emyl pisze:Bzdury opowiadasz niemiłosierne.
:winko:
Jedyna zmiana, jaka powinna w liniach rembertowskich nastąpić, to przekierowanie 225 na Wiatraczną, w zamian za wyprostowanie 143 przez Promcię. Wtedy zostaje zapewniony socjalny dojazd bezpośredni, a i przesiadka jednoperonowa, na Okularowej powiedzmy, jest zapewniona.
fik pisze:Ponieważ 225 de facto nie istnieje, to bardzo chciałbym wiedzieć, co powiedzą w Rembertowie na odcięcie dostępu do Wiatraka i przesiadek w tramwaje. Bardzo.
O to - zdecydowanie nie. Po tylu latach udupiania komunikacji w Rembertowie, po ostatnich zmianach Stary Rembertów naprawdę nie ma co narzekać. Wcześniej 515 co półgodziny świątek piątek czy niedziela z czasem zasilone 415, w rezultacie przyjeżdżały jedno po drugim. Teraz jedna częsta linia załatwia wszystkie potrzeby dowozu do szkół w obydwu kierunkach, tramwai, Szembeka, Wiatracznej, okolicznych sklepów - a ty chcesz to zastąpić obecnym 225? Słabe żarty 8-( Problem leży i kwiczy do rozwiązania po drugiej stronie torów. Wracając jednak do twoich propozycji, gdzie widziałbyś 143 za Promcią?
Zgadzam się w stu procentach, że 145 na Kawęczynie nie jest najlepszym przykładem dowozówki do linii szkieletowych (520), ale na chwilę obecną nie widzę lepszego rozwiązania. Można ewentualnie osłabić jego częstotliwość podbijając w zamian 345 i 245. Być może nieznacznie wzrosłaby punktualność na Chełmżyńskiej.
Masakra, bez komentarza.

: 22 lut 2013, 12:18
autor: Emyl
PiotrekP pisze:Masakra, bez komentarza.
A ja bym jednak prosił o komentarz.
PiotrekP pisze:Wracając jednak do twoich propozycji, gdzie widziałbyś 143 za Promcią?
A jak sądzisz? Nie na Gocławiu przecież.
PiotrekP pisze:O to - zdecydowanie nie. Po tylu latach udupiania komunikacji w Rembertowie, po ostatnich zmianach Stary Rembertów naprawdę nie ma co narzekać. Wcześniej 515 co półgodziny świątek piątek czy niedziela z czasem zasilone 415, w rezultacie przyjeżdżały jedno po drugim. Teraz jedna częsta linia załatwia wszystkie potrzeby dowozu do szkół w obydwu kierunkach, tramwai, Szembeka, Wiatracznej, okolicznych sklepów - a ty chcesz to zastąpić obecnym 225?
Okej, proszę o dokładny wykaz, jaki procent pasażerów 143, którzy wsiedli na terenie dzielnicy Rembertów wysiada na przystankach Gocławek, Pl. Szembeka, Wiatraczna.

: 22 lut 2013, 12:55
autor: Bastian
Ja jeszcze przypomnę, że i tak mówimy o pewnej sytuacji, której bym nie nazwał docelową, a która wynika z braków infrastrukturalnych, przede wszystkim w zakresie pętli. Gdy powstanie (kiedyś :P) węzeł przesiadkowy przy rondzie, 143 powinno jechać tylko do tego węzła. A stamtąd w:

-> tramwaj na Grochów, Pragę, most Poniatowskiego itp.,
-> 182 (plus pewnie jakieś E82) na TŁ,
-> 401 ( -> 515) na TS, Stegny, Służewiec,
-> i coś na Gocław.

I wtedy mielibyśmy pełną swobodę w kwestii kształtowania oferty (tabor, częstotliwość) zarówno linii zbiegających się do węzła i w nim kończących (143, 145, 142, obecne 521, obecne 502, planowane 137 i inne), jak i z niego wybiegających.

A na razie kombinujemy, jak się da.

: 22 lut 2013, 13:46
autor: KwZ
koko pisze: Zatem, żadem rozwój komunikacji miejskiej nie wchodzi w rachubę?
Po pierwsze, są budowane/otwierane nowe torowiska, czasem buspasy, a Wspólny Bilet to coś jeszcze w miarę nowego.
Po drugie, ciężko o rozwój poprzez zwiększenie planu na terenach typu Wygoda: w pierwszej kolejności powinny to być nowe kierunki, gdzie pasażerów przybywa szybko i dużo (Służewiec Biurowy, Derby).
Po trzecie, ciężko o rozwój komunikacji w momencie, jak się jej tnie budżet o 10%.
koko pisze: Po co zatem 225 jedzie ma Mokry Ług?
Z mojej poprzedniej wypowiedzi wynika, że nie po to, żeby Mokry Ług jeździł tym do śródmieścia. A np. na Promenadę. Po za tym to spadek po dawnym 168.
fik pisze:Ponieważ 225 de facto nie istnieje, to bardzo chciałbym wiedzieć, co powiedzą w Rembertowie na odcięcie dostępu do Wiatraka i przesiadek w tramwaje. Bardzo.
Skrócenie czasu przejazdu 143 pozwoliłoby na jakieś-tam podbicie 225.
Bastian pisze:Ja jeszcze przypomnę, że i tak mówimy o pewnej sytuacji, której bym nie nazwał docelową, a która wynika z braków infrastrukturalnych, przede wszystkim w zakresie pętli. Gdy powstanie (kiedyś :P ) węzeł przesiadkowy przy rondzie, 143 powinno jechać tylko do tego węzła.
A to to tak...

: 22 lut 2013, 16:35
autor: fik
KwZ pisze:
Skrócenie czasu przejazdu 143 pozwoliłoby na jakieś-tam podbicie 225.
O ile? 3 minuty? I tak naprawdę wirtualne, bo obecne 143 ma cokolwiek nierealny czas przejazdu. Nawet jak wyrwiesz jedną brygadę, to 225 zrobisz dzięki temu co 20/30, a nie 30/40 - i dalej koszmarnie niepunktualne i nieregularne.

: 26 lut 2013, 11:36
autor: Bierut
225 to nie tylko Promenada. Przypomnę, że ul. Chełmżyńska to teren Rembertowa. Tam jest szkoła, przedszkole, dom kultury, przychodnia. Ta linia to żadna łaska. Musi być połączenie z pozostałym Rembertowem. A dlaczego na Mokry Ług ? Po pierwsze nie wszystko co jeździ z miasta musi kończyć się na Kolonii. Przy okazji jest to bezpośrednie połączenie z ul. Strażacką (Kordiana) gdzie jest kolejne przedszkole.
Mowa zaś o kursowaniu 143 przeż Chełzyńską to jakiś żart. Juz bardziej się nie da pokomplikowac wyjazdu z Rembertowa. Sama SKM-ka z częstotliwością 30' to za mało. Tak wiem, że jest jeszcze KM ale bilety jednorazowe (czasowe) ich nie obejmują. Do tego odwiecznie problemy na kolei.

: 26 lut 2013, 15:40
autor: fik
Bierut pisze:Tak wiem, że jest jeszcze KM ale bilety jednorazowe (czasowe) ich nie obejmują.
Od kiedy KM przestały sprzedawać bilety jednorazowe? :shock:

: 27 lut 2013, 8:32
autor: Bierut
Bilety ZTM oczywiście. Jako mieszkaniec Warszawy podróżując z przesiadkami (bo niestety oprócz podwyżki biletów to decyduje o wyższych kosztach podróży zgodnie z polityką ZTM-u) liczę na sprawną komunikację miejską, a nie dodatkowo kupować droższe bilety konkurencji. A jak myślisz, kupujac bilet czasowy planując przejazd np. 153+SKM+175, gdy SKM się opóźnia to nagle mam lecieć do kasy KM i ponosić dodatkowe koszty ? Jesli tak to dziękuję za taką komunikację i jadę samochodem. Wiesz ile kosztuje taki przejaz rodziny 5-osobowej ? Nawet gdyby liczyć koszty kart miejskich. 350 zł na m-c. Dla mojego samochodu to starczy na paliwo na jakieś 1200 km. Tyle w miesiącu na dojazdy i rozwożenie dzieci to i tak za dużo. A jednorazowy wyjazd np. w niedzielę do centrum. Przy najtańszym wariancie (bilety 60 minutowe) tam i z powrotem to 45 zł. Do samochodu wystarczy na jakieś 150 km ! A do centrum jest 15 km.

: 16 cze 2013, 16:58
autor: Krzysiek_S
Zwiększa się kwotę na przebudowę ulicy Mokry Ług oraz budowę pętli autobusowej w tym roku , a zmniejsza w przyszłym.
Pętla będzie przy Pastuszków z tego co pamiętam ? Na mapie jest tam nawet taka zawrotka.

: 16 cze 2013, 20:02
autor: PiotrekP
Zawrotka jest przy skręcie z ulicy Mokry Ług w Pastuszków, to fakt. Ciekawe, która linia będzie tam skierowana, najlepiej dawne 215 by pasowało.

: 16 cze 2013, 20:20
autor: Wolfchen
Obstawiam 153 :-k

: 18 cze 2013, 0:41
autor: Colony
Stanowczo za często. Tam przecież nikt nie mieszka... Co najwyżej ludzie z Bankowej będą sobie robić spacery.

: 18 cze 2013, 8:31
autor: person
Colony pisze:Tam przecież nikt nie mieszka...
To po co w ogóle cokolwiek przedłużać?

: 18 cze 2013, 8:50
autor: Bierut
Colony pisze:Stanowczo za często. Tam przecież nikt nie mieszka... Co najwyżej ludzie z Bankowej będą sobie robić spacery.
To chyba żart. Oczywiście, że tam mieszkają i dochodzą do pętli. Przecież nie wszystkie kursy muszą być wydłużone.