: 22 lut 2013, 3:53
Ponieważ 225 de facto nie istnieje, to bardzo chciałbym wiedzieć, co powiedzą w Rembertowie na odcięcie dostępu do Wiatraka i przesiadek w tramwaje. Bardzo.
Forum warszawskiego transportu publicznego
https://www.wawkom.waw.pl/
emyl pisze:Bzdury opowiadasz niemiłosierne.
Jedyna zmiana, jaka powinna w liniach rembertowskich nastąpić, to przekierowanie 225 na Wiatraczną, w zamian za wyprostowanie 143 przez Promcię. Wtedy zostaje zapewniony socjalny dojazd bezpośredni, a i przesiadka jednoperonowa, na Okularowej powiedzmy, jest zapewniona.
O to - zdecydowanie nie. Po tylu latach udupiania komunikacji w Rembertowie, po ostatnich zmianach Stary Rembertów naprawdę nie ma co narzekać. Wcześniej 515 co półgodziny świątek piątek czy niedziela z czasem zasilone 415, w rezultacie przyjeżdżały jedno po drugim. Teraz jedna częsta linia załatwia wszystkie potrzeby dowozu do szkół w obydwu kierunkach, tramwai, Szembeka, Wiatracznej, okolicznych sklepów - a ty chcesz to zastąpić obecnym 225? Słabe żartyfik pisze:Ponieważ 225 de facto nie istnieje, to bardzo chciałbym wiedzieć, co powiedzą w Rembertowie na odcięcie dostępu do Wiatraka i przesiadek w tramwaje. Bardzo.
Masakra, bez komentarza.Zgadzam się w stu procentach, że 145 na Kawęczynie nie jest najlepszym przykładem dowozówki do linii szkieletowych (520), ale na chwilę obecną nie widzę lepszego rozwiązania. Można ewentualnie osłabić jego częstotliwość podbijając w zamian 345 i 245. Być może nieznacznie wzrosłaby punktualność na Chełmżyńskiej.
A ja bym jednak prosił o komentarz.PiotrekP pisze:Masakra, bez komentarza.
A jak sądzisz? Nie na Gocławiu przecież.PiotrekP pisze:Wracając jednak do twoich propozycji, gdzie widziałbyś 143 za Promcią?
Okej, proszę o dokładny wykaz, jaki procent pasażerów 143, którzy wsiedli na terenie dzielnicy Rembertów wysiada na przystankach Gocławek, Pl. Szembeka, Wiatraczna.PiotrekP pisze:O to - zdecydowanie nie. Po tylu latach udupiania komunikacji w Rembertowie, po ostatnich zmianach Stary Rembertów naprawdę nie ma co narzekać. Wcześniej 515 co półgodziny świątek piątek czy niedziela z czasem zasilone 415, w rezultacie przyjeżdżały jedno po drugim. Teraz jedna częsta linia załatwia wszystkie potrzeby dowozu do szkół w obydwu kierunkach, tramwai, Szembeka, Wiatracznej, okolicznych sklepów - a ty chcesz to zastąpić obecnym 225?
Po pierwsze, są budowane/otwierane nowe torowiska, czasem buspasy, a Wspólny Bilet to coś jeszcze w miarę nowego.koko pisze: Zatem, żadem rozwój komunikacji miejskiej nie wchodzi w rachubę?
Z mojej poprzedniej wypowiedzi wynika, że nie po to, żeby Mokry Ług jeździł tym do śródmieścia. A np. na Promenadę. Po za tym to spadek po dawnym 168.koko pisze: Po co zatem 225 jedzie ma Mokry Ług?
Skrócenie czasu przejazdu 143 pozwoliłoby na jakieś-tam podbicie 225.fik pisze:Ponieważ 225 de facto nie istnieje, to bardzo chciałbym wiedzieć, co powiedzą w Rembertowie na odcięcie dostępu do Wiatraka i przesiadek w tramwaje. Bardzo.
A to to tak...Bastian pisze:Ja jeszcze przypomnę, że i tak mówimy o pewnej sytuacji, której bym nie nazwał docelową, a która wynika z braków infrastrukturalnych, przede wszystkim w zakresie pętli. Gdy powstanie (kiedyś) węzeł przesiadkowy przy rondzie, 143 powinno jechać tylko do tego węzła.
O ile? 3 minuty? I tak naprawdę wirtualne, bo obecne 143 ma cokolwiek nierealny czas przejazdu. Nawet jak wyrwiesz jedną brygadę, to 225 zrobisz dzięki temu co 20/30, a nie 30/40 - i dalej koszmarnie niepunktualne i nieregularne.KwZ pisze:
Skrócenie czasu przejazdu 143 pozwoliłoby na jakieś-tam podbicie 225.
Od kiedy KM przestały sprzedawać bilety jednorazowe?Bierut pisze:Tak wiem, że jest jeszcze KM ale bilety jednorazowe (czasowe) ich nie obejmują.
To po co w ogóle cokolwiek przedłużać?Colony pisze:Tam przecież nikt nie mieszka...
To chyba żart. Oczywiście, że tam mieszkają i dochodzą do pętli. Przecież nie wszystkie kursy muszą być wydłużone.Colony pisze:Stanowczo za często. Tam przecież nikt nie mieszka... Co najwyżej ludzie z Bankowej będą sobie robić spacery.