Strona 134 z 137

Re: Awarie i utrudnienia w metrze

: 14 lip 2025, 10:53
autor: Łukasz
person pisze:BTW. Rakowiecka miała zostać przywrócona "do końca tygodnia". Ubiegłego tygodnia. Co tam się stało?
Racławicka ;p

Ja tam przy braku 17 sobie mocno cenię 174 Wierzbno - Centralny

Awarie i utrudnienia w metrze

: 27 lip 2025, 17:16
autor: fik
Paweł D. pisze:
11 lip 2025, 13:17
Gdyby właśnie porównać to z pociągami, szczególnie składami ER160, to tam nazwa stacji i rozkład jazdy wyświetlają się małą czcionką na rzadko rozmieszczonych dwulinijkowych wyświetlaczach, zaś na dużych monitorach są tylko reklamy.
W metrze jest całkiem nieźle, choć może to irytować pasażera.
Patrzę na ten wyświetlacz, moim zdaniem - dość jednak spory - i za cholerę nie wiem, czego to ma być reklama. Osobiście jednak patrzy mi to bardziej na nazwę stacji i rozkład jazdy, i sporo więcej linijek niż dwie.

Awarie i utrudnienia w metrze

: 27 lip 2025, 18:55
autor: Paweł D.
Powyższy wyświetlacz jest tylko reklamą przejazdów bezbiletowych na podstawie biletów czasowych i jednorazowych ZTM, gdyż 2. strefa ZTM kończy się w Legionowie-Przyst. tylko dla biletów długookresowych. Ale tej informacji już nie zamieszczono.
A wracając do meritum. Pisząc "wyświetlacz dwulinijkowy" miałem na myśli ten wyświetlacz, których za dużo nie ma i czcionkę ma dość małą. Oczywiście, ze te boczne są, reklam nie wyświetlają, ale żeby zobaczyć ich treść trzeba podejść i spojrzeć prawie przodem.

Awarie i utrudnienia w metrze

: 28 lip 2025, 0:09
autor: kocur
To teraz porównaj to z Alstomami metra, gdzie za informację pasażerską robi naklejka nad drzwiami, a jednocześnie wstawiono po 2 nowoczesne wyświetlacze reklam nad siedzeniami pomiędzy każde drzwi. To pokazuje, co dla metra jest priorytetem, a co działalnością dodatkową. Tych wyświetlaczy diodowych podających następną stację przez chwilę po zamknięciu drzwi nie liczę.

Awarie i utrudnienia w metrze

: 28 lip 2025, 5:50
autor: Paweł D.
Nie, no zgoda. Przy czym metro ma tak blisko stacje i taką częstotliwość kursów, że ewentualna pomyłka nie robi się tak problematyczna.

Awarie i utrudnienia w metrze

: 28 lip 2025, 9:17
autor: fik
Paweł D. pisze:
27 lip 2025, 18:55
Powyższy wyświetlacz jest tylko reklamą przejazdów bezbiletowych na podstawie biletów czasowych i jednorazowych ZTM, gdyż 2. strefa ZTM kończy się w Legionowie-Przyst. tylko dla biletów długookresowych. Ale tej informacji już nie zamieszczono.
A wracając do meritum. Pisząc "wyświetlacz dwulinijkowy" miałem na myśli ten wyświetlacz, których za dużo nie ma i czcionkę ma dość małą. Oczywiście, ze te boczne są, reklam nie wyświetlają, ale żeby zobaczyć ich treść trzeba podejść i spojrzeć prawie przodem.
Też bym nie powiedział, że tych podsufitowych jest jakoś mało, skoro z mojego miejsca widzę obecnie (na czytelną odległość) dwie sztuki. Ich problem jest za to to, co pokazują, bo przewijanie całej listy postojów z dokładnymi godzinami przyjazdu i odjazdu trwa po prostu zdecydowanie za długo, zwłaszcza jeśli relacja zawiera kilkadziesiąt postojów handlowych.

Natomiast jeśli chodzi o te większe podsufitowe, to stricte komercyjnych reklam zauważyłem na nich jedną, i jest to oczywiście - jak każda reklama w/na środku transportu publicznego finansowanego z podatków - skandal, ale poza tym pojawiają się tam informacje, które w pociągu pojawiać się powinny, ewentualnie niczemu specjalnie nie wadzą (a informacje o ofercie publicznych placówek muzealnych/kulturalnych w mniejszych miastach województwa uznałbym za pożyteczne i potencjalnie ciekawe).

Tak więc, ostatecznie, SIP w ER160 może nie jest wzorowy, ale w porównaniu z poprzednimi wynalazkami KM jest gigantycznym postępem i raczej wymaga tylko doszlifowania, a nie jakichś drastycznych zmian. Acz zgodzę się, że bocznych wyświetlaczy trasowych mogłoby być po prostu więcej.

(przy okazji zauważę jeszcze jedno: ten SIP jest nieomal bezawaryjny, jeżdżę tymi pociągami regularnie i przypadki zwisu lub błędnych informacji zdarzają się absolutnie epizodycznie)

Re: Awarie i utrudnienia w metrze

: 10 wrz 2025, 21:34
autor: Łukasz
Znów coś w metrze. Nie jeździ od Stokłosów do Politechniki. Wspólna przestrzeń to Wilanowska.

Awarie i utrudnienia w metrze

: 10 wrz 2025, 21:42
autor: Mateusz950
Łukasz pisze:
10 wrz 2025, 21:34
Znów coś w metrze. Nie jeździ od Stokłosów do Politechniki. Wspólna przestrzeń to Wilanowska.
Zginęła kobieta, która skoczyła pod pociąg na stacji Wierzbno.

Re: Awarie i utrudnienia w metrze

: 10 wrz 2025, 21:48
autor: Łukasz
Mateusz950 pisze:
Łukasz pisze:
10 wrz 2025, 21:34
Znów coś w metrze. Nie jeździ od Stokłosów do Politechniki. Wspólna przestrzeń to Wilanowska.
Zginęła kobieta, która skoczyła pod pociąg na stacji Wierzbno.
Na Wilanowskiej nie można zawracać?

Awarie i utrudnienia w metrze

: 11 wrz 2025, 1:48
autor: Przecinak
Można, ale raczej wyłączenie ruchu od Wilanowskiej od Stokłosów jest związane z wyłączeniem napięcia w trzeciej szynie. Niestety nie znam granic zasilania poszczególnych odcinków, ale obstawiam, że to chodzi o to.

Awarie i utrudnienia w metrze

: 11 wrz 2025, 16:35
autor: kveld
Zawracanie na Wilanowskiej od strony Kabat wymaga, zdaje się, trzech zmian kierunku...

Awarie i utrudnienia w metrze

: 11 wrz 2025, 19:30
autor: Wiliam
Potwierdzam:
Obrazek

Re: Awarie i utrudnienia w metrze

: 11 wrz 2025, 19:52
autor: Łukasz
Można by też wahadłowo co 15 minut jeździć po 1 torze, a z drugiego zawracać na 3 :)

Awarie i utrudnienia w metrze

: 04 lis 2025, 12:51
autor: person
Złe języki mówią, że na dniach czeka nas wyłączenie ruchu w metrze na znacznym odcinku. Prawda-li to?

Awarie i utrudnienia w metrze

: 04 lis 2025, 13:13
autor: mb112
Na to wygląda, bo pojawił się już rozkład ZM1 Metro Słodowiec - Metro Wilanowska (od piątku wieczorem), ale komunikatu na razie brak...