Komunikacja w Rembertowie

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 30 gru 2013, 22:51

Ulica Magenta jest równoległa do Czwartaków. Ten pomysł brzmi pięknie, ale niestety odpada... ;)

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 30 gru 2013, 23:00

osa pisze:Ależ skądże znowu byłyby sprawdzone. Tak mi się napisało spod palca, jak zwykle.
Przeklawiaturzenie, bardziej mi chodziło, czy to ostateczna wersja.
osa pisze:Dobry pomysł Mokry Ług -> Magenta i Pastuszków -> Mokry Ług. Z tym że jest też ulica Magenta, w dodatku przecznia ul. Paderewskiego, którą jedzie wcześniej 153 i to mogłoby być nieco mylące dla pasażerów. A może nie mam racji.
Problem w tym, że p.o. będzie się nazywał Warszawa Mokry Ług ZTCW... Więc mielibysmy mały problem.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4908
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 30 gru 2013, 23:09

Nazwę przystanku kolejowego chyba można jeszcze zmienić? Wtedy Czwartaków (PKP Warszawa Czwartaków) i Mokry Ług wydają się być nadal dobre. :)
Obrazek

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 30 gru 2013, 23:14

No nie, tylko nie Warszawa Czwartaków.
(PKP) Mokry Ług i Mokry Ług Wschodni. :)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 30 gru 2013, 23:43

MichalJ pisze:(PKP) Mokry Ług i Mokry Ług Wschodni.
:arrow: Wschodni to on może jest w stosunku do linii kolejowej, ale patrząc na mapę - to bardziej MOKRY ŁUG PŁN. (co też najszczęśliwszym rozwiązaniem nie jest).

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 30 gru 2013, 23:51

Dajcie spokój... To "Pastuszków" wcale nie jest takie złe w kontekście linii lokalnej, jaką jest 153. Gdybyśmy dyskutowali np. o 143, to inksza inkszość. Niech już ten "Mokry Ług" zostanie sobie tam, gdzie jest.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 31 gru 2013, 19:06

emyl pisze:Dajcie spokój... To "Pastuszków" wcale nie jest takie złe w kontekście linii lokalnej, jaką jest 153.
:arrow: Rację masz, ale... czy jesteśmy pewni, że zawsze tam będzie tylko 153? :>

man1956
Posty: 1759
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 31 gru 2013, 20:40

Ludzie, chyba was pogięło. Nie macie się nad czym zastanawiać? A co dziwnego w nazwie "Pastuszków? A czym to się różni od takich nazw jak: Mokry Ług, Zbójna Góra, Stare Świdry, Błota, Dudziarska, Stare Babice, Koprki czy Nadma? To są fajne, stare lokalne nazwy, zdecydowanie lepsze od takich dziwolągów jak Os. Derby III, Os. Derby VI, Kawęczyn POD, Malcanów BOOS, MPT Grochów, OW Promenada, SPB Kawęczyn czy zwłaszcza ZET Praga, ZET Żoliborz czy P&R Al. Krakowska.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 31 gru 2013, 22:10

man1956 pisze:A co dziwnego w nazwie "Pastuszków? A czym to się różni od takich nazw jak: Mokry Ług, Zbójna Góra, Stare Świdry, Błota, Dudziarska, Stare Babice, Koprki czy Nadma?
:arrow: Tym, że spośród wszystkich, które wymieniłeś, tylko Dudziarska nie jest nazwą obszaru, ale ulicą (w dodatku pętla nosi nazwę OS. DUDZIARSKA, czyli jest to sztuczny twór).
A w całej tej dyskusji chodzi właśnie tylko o to, żeby nazwą nowej pętli był obszar, a nie mała uliczka.

man1956
Posty: 1759
Rejestracja: 13 paź 2008, 1:38

Post autor: man1956 » 31 gru 2013, 22:41

Rozumiem o co Ci chodzi, tylko nie sposób ortodoksyjnie trzymać się tej idei, bo - jak pokazuje praktyka - w większości przypadków takich obszarów nie można wyodrębnić, więc pętle się nazywa od ulicy. I dlatego np. jedna z najpopularniejszych linii w Warszawie - 520 - jedzie na Znaną, choć pewnie mało kto wie, co to za ulica, 105 na Browarną, 111 na Esperanto, 122 na Gwiaździstą, 171 na Torwar itp. itd. 153 na Pastuszków mi kompletnie nie przeszkadza. Fajna nazwa.

ashir
Posty: 19914
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 31 gru 2013, 22:53

man1956 pisze:153 na Pastuszków mi kompletnie nie przeszkadza. Fajna nazwa.
Mi dokładnie tak samo. Całkiem normalna nazwa. W szczególności do tych wszystkich P+R. :wink:

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 10 sty 2014, 13:48

A jednak Sławek miał racje . =D>
Pętla w Rembertowie będzie nazywała się Pastuszków.

Awatar użytkownika
winnux8
Posty: 912
Rejestracja: 07 mar 2013, 16:50
Lokalizacja: Tarchodwory

Post autor: winnux8 » 10 sty 2014, 14:01

Stu pięćdziesięciu trzech pastuszków nadchodzi :D

A ZP między pętlami będzie nazywać się "Mokry Ług-Leśniczówka", w mordę, cóż za nazwa...
126: Nowodwory - Mehoffera - Modlińska - Klasyków - Czołowa - Marywilska!

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 10 sty 2014, 14:23

Jednocześnie uruchomione zostają kursy wariantowe zapewniające dojazd do przystanku CZERWONYCH BERETÓW na trasach:

153
PASTUSZKÓW / MOKRY ŁUG - … - Cyrulików – Szatkowników – Czerwonych Beretów (obsługa przystanku CZERWONYCH BERETÓW 01) – zawrotka na rondzie – Czerwonych Beretów – Szatkowników – REMBERTÓW-KOLONIA

153
REMBERTÓW-KOLONIA – Szatkowników – Czerwonych Beretów – zawrotka na rondzie – Czerwonych Beretów (obsługa przystanku CZERWONYCH BERETÓW 02) – Szatkowników - Cyrulików - … - MOKRY ŁUG / PASTUSZKÓW
Łał.

ashir
Posty: 19914
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 10 sty 2014, 14:30

Teraz czekamy tylko na rozkład wariantowego 153. :wink:

ODPOWIEDZ