Strona 141 z 294

: 31 maja 2009, 10:38
autor: fik
To nie jest lenistwo kanarów, tylko brak skutecznych i osadzonych w realiach rozwiązań pozwalających na postępowanie z takim przypadkiem.

: 31 maja 2009, 10:52
autor: desert_eag
Nie raz widziałem kanarów czekających na policję. ja wiem, że w tym czasie złapie się trzech innych jeleni z dokumentami, ale coś z tym trzeba zrobić...

: 31 maja 2009, 10:59
autor: fik
desert_eag pisze:ale coś z tym trzeba zrobić...
Jakieś konkretne propozycje rozwiązań?

: 31 maja 2009, 11:44
autor: desert_eag
Chyba jedyny jaki mi przychodzi do głowy to uniezależnienie zarobków kontrolerów od ilości złapanych i nakazanie im położenia szczególnego nacisku na osoby bez dokumentów.
Z resztą tych realnie bez dokumentów jest zapewne garstka.

: 31 maja 2009, 12:06
autor: rhemek
jajcys pisze:
rhemek pisze:Cóz, zawiść potrafi byc zabojcza... Niestety o mieszkaniu na takim "zadupiu" ( wedlug twojej mapki) jak Ja możesz sobie tylko pomarzyc :)
tak, marzę o mieszkaniu w środku lasu :dance:

[
To zobacz sobie ceny działek w Aninie :) Niestety w Bogatych spoleczestwach w cetrum mieszka biedota, a klasa srednia i wyzsza mieszka na przedmiesciach , wlasnie przy lesie.
Bo swieze powietrze jest w cenie.

: 31 maja 2009, 12:13
autor: person
rhemek pisze:Niestety w Bogatych spoleczestwach w cetrum mieszka biedota, a klasa srednia i wyzsza mieszka na przedmiesciach , wlasnie przy lesie.
Ale mówisz o Europie, czy Stanach? :-s

: 31 maja 2009, 12:16
autor: jajcys
rhemek pisze:To zobacz sobie ceny działek w Aninie :) Niestety w Bogatych spoleczestwach w cetrum mieszka biedota, a klasa srednia i wyzsza mieszka na przedmiesciach , wlasnie przy lesie.
Bo swieze powietrze jest w cenie.
hahaha, rozbawiłeś mnie, porównajmy cenę, np. ara w Aninie i w Centrum (np na jakiś apartamentowiec). Na pewno w Aninie będzie wyższa, hm?

: 31 maja 2009, 21:50
autor: elijah
przewoz pisze:Takie pytanie... czy przypadkiem do grona kontrolerów ZTM nie przeszedł ostatnio ktoś z Kolei Mazowieckich (a wcześniej pracownik Renomy? ;) Tak mi się coś wydaje, że widziałem ostatnio znajomą twarz wśród kontrolerów......
Zgadza się, ostatnio doszedł jeden pracownik Renomy, który obecnie ma już bodajże uprawnienia kierownika pociągu i dorabia w pkb.

: 01 cze 2009, 22:39
autor: person
ZTM pisze: Nowy automat na testach w ZTM
Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął testy biletomatu dostarczonego przez krakowską firmę ASEC. Do końca miesiąca w Warszawie, głównie w metrze, stanie 15 takich urządzeń.

Urządzenie rzuca się w oczy już z daleka - dzięki temu, że utrzymany jest w żółto-niebieskiej kolorystyce. Automat koduje bilety na kartach miejskich sprzedaje tradycyjne bilety kartonikowe z paskiem magnetycznym. Co ważne, urządzenie sprzedaje wszystkie bilety dostępne w taryfie. Przyjmuje opłatę w bilonie i w banknotach. Wydaje również reszty (do 10 zł).

Jeśli przejdzie pomyślnie testy, ASEC rozpocznie instalację urządzeń. W pierwszej kolejności, do końca czerwca, 15 sztuk pojawi się w metrze. Docelowo ma ich być 100. Zostaną zainstalowane do 25 listopada bieżącego roku. Będą działały całą dobę. Staną w miejscach użyteczności publicznej, przez które "przewija się" duża liczba pasażerów. Trwa obecnie uzgadnianie tych lokalizacji.

W tym samym okresie czasu firma ASEC uruchamia także sieć punktów kodowania biletów na WKM (do 300).

ASEC będzie drugim operatorem automatów biletowych w Warszawie. Pierwszym jest Mennica Polska. Dzięki urządzeniom Mennicy oraz firmy ASEC, jeszcze w tym roku warszawiacy powinni korzystać z 260 czynnych przez całą dobę automatów.
Obrazek
Ten automat jest po prostu brzydki. Do tego wygląda jak spory parkomat. Będą dwie sieci automatów, każda inaczej będzie wyglądać, zero ujednolicenia, maksymalnie dużo pstrokacizny. Do tego oczywiście na początku zostaną ustawione na stacjach metra, gdzie i tak są po minimum dwa automaty już teraz. Tak, wiem, wiem - tam ustawić je jest najłatwiej.
Szkoda, że tak schrzania się system biletomatów. W pojazdach też będą inne, mało kto będzie się mógł w tym połapać :/

: 01 cze 2009, 23:00
autor: Adam G.
Bez sensu. Abstrahując od wyglądu i różnic pomiędzy automatami - jaki jest sens pakowania ich w nadmiernych ilościach do metra, gdzie akurat są najmniej potrzebne? Bo nikt nie zniszczy? To może w ogóle wystawmy je w muzeum jako okazy...

: 01 cze 2009, 23:04
autor: jajcys
Zamawiam jedną sztukę na Stację Krwiodawstwa!

: 01 cze 2009, 23:09
autor: fik
Adam G. pisze:jaki jest sens pakowania ich w nadmiernych ilościach do metra, gdzie akurat są najmniej potrzebne?
Przypominam, że tylko w metrze nie kupisz biletu u prowadzącego pojazd.

: 01 cze 2009, 23:14
autor: person
E tam. Po prostu w metrze najłatwiej jest je zainstalować. Nie potrzeba masy pozwoleń z ZDM, ZOM, czy Bóg raczy wiedzieć kogo jeszcze .

: 01 cze 2009, 23:45
autor: elijah
Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE! niebieskiemu kolorowi w warszawskiej komunikacji miejskiej!

: 01 cze 2009, 23:51
autor: hubik
a ja mam podstawowe pytanie: w dobie powszechnej informatyzacji, wiele osób nie nosi przy sobie gotówki, czy w związku z tym którykolwiek z biletomatów (oprócz tych montowanych w pojazdach) będzie umożliwiał płatność kartą?

obecnie sytuacja wygląda dosyć abstrakcyjnie: stacja metra, bankomat, parę metrów dalej biletomat. Procedura zakupu biletu: wyjęcie kasy z jedej maszyny by po chwili wetknąć ją do drugiej stojacej obok. Nie prościej było by umożliwić płatnośc kartą bezpośrednio w biletomacie?