Objazdy i inne okresowe zmiany tras tramwajów - 2026

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24943
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 18 cze 2026, 21:03

10 i 11 też się łapią.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Krzysztof_J
Posty: 645
Rejestracja: 19 wrz 2018, 15:34
Kontakt:

Post autor: Krzysztof_J » 18 cze 2026, 21:06

Już kiedyś zastanawiałem się, dlaczego usunęli ten łącznik torowy na Nowodworach, z którego korzystała 2 przed otwarciem Winnicy. Teraz przy okazji najbliższych zamknięć widać, że to był błąd, bo idealnie by się przydał (zresztą mógłby być użyteczny też np. przy jakichś awariach/wypadkach na Winnicy, dzięki czemu chociaż 2 mogłaby dojeżdżać do Nowodworów).

Matt Cubis
Posty: 716
Rejestracja: 05 mar 2017, 22:25
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Matt Cubis » 19 cze 2026, 7:30

Bo z tego co pamiętam był głębokorowkowy, a TW nie zgadzają się po nich jeździć tramwajami z wąskimi obręczami.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9677
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 19 cze 2026, 12:38

Matt Cubis pisze:
19 cze 2026, 7:30
Bo z tego co pamiętam był głębokorowkowy, a TW nie zgadzają się po nich jeździć tramwajami z wąskimi obręczami.
Przez co tramwaje w Warszawie są głośniejsze, niż mogłyby być.

P.S. utrzymywanie i konserwacja rozjazdu w takim miejscu mogłaby jednak prowadzić do wyższych kosztów, niż byłoby z tego zysków. Dwa przystanki wcześniej jest pętla, a z przejścia miedzytorowego i tak nie skorzystałyby jednokierunkowe siedemnastki, gdyby zdążyły wjechać na ten odcinek…

Awatar użytkownika
kocur
Posty: 1259
Rejestracja: 09 mar 2006, 10:43
Lokalizacja: Ursynów Północny

Post autor: kocur » 20 cze 2026, 9:26

Jakiś niezły burdel się dzieje na Ursynowie w związku z biegiem, czynaczas pokazuje 136 na Rosoła, chociaż wg wtp wcale tam go nie powinno być.
"Ale ty jesteś mądry, Bonifacy!"

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7885
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » wczoraj, 22:11

Matt Cubis pisze:
19 cze 2026, 7:30
Bo z tego co pamiętam był głębokorowkowy, a TW nie zgadzają się po nich jeździć tramwajami z wąskimi obręczami.
Nie ma to tak naprawdę większego znaczenia. Można było zakręcić zwrotnice i tyle. Zresztą cała niska podłoga jeździ na szerokich obręczach.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ODPOWIEDZ