Strona 16 z 37

: 18 gru 2006, 16:08
autor: SławekM
Proszę uprzejmie, Dziennik, 18.12.2006

: 18 gru 2006, 16:10
autor: Wolfchen
Wogóle co do testów zadymiania, oddymiania, to PSP powinna sobie póki co dać spokój, bo system będzie można przetestować dopiero po remoncie częsci dalekobieżnej... Ale z drugiej strony przepisy...

: 18 gru 2006, 16:13
autor: fik
Busmann pisze:Wogóle co do testów zadymiania, oddymiania, to PSP powinna sobie póki co dać spokój, bo system będzie można przetestować dopiero po remoncie częsci dalekobieżnej..
A pociągi będą na tyle łaskawe, żeby do tego czasu się nie palić. POMYŚL czasem.

: 18 gru 2006, 16:17
autor: Wolfchen
Fikander pisze:A pociągi będą na tyle łaskawe, żeby do tego czasu się nie palić. POMYŚL czasem.
Właśnie pomyślałem i doszedłem do wniosku, że do tej pory poziom bezpieczeństwa był ogólnie wiadomy i tunel podmiejski stanowi integralną część całego tunelu średnicowego, więc system ppoż też jest integralny. jaki z tego wniosek? Taki, że trudno będzie dotrzymać zakładanych parametrów ppoż dla tunelu podmiejskiego przed remontem części dalekobieżnej. No, chyba że wstawimy drzwi przeciwpożarowe we wszystkie prześwity pomiędzy tunelami...

: 18 gru 2006, 16:25
autor: Plesim
Zawsze można od czegoś odstąpić. I wydaje mi się że tu leży pies pogrzebany. PLK przedstawiła projekty końcowe, które zawierały wszystkie elementy ppoż jak znajdą się w tunelu. Dopiero teraz okazało się, że to wszystko będzie działać ale w przyszłości (również po remoncie części dalekobieżnej). Gdyby wcześniej przedstawiono harmonogram prac PSP, mogliby uzyskać dopuszczenie warunkowe. A tak to sobie jeszcze poczekamy. A możliwy jest także scenariusz w którym zostanie wyłączona część dalekobieżna i cały tunel otwarty dopiero razem.

: 18 gru 2006, 17:27
autor: piotram
Plesim pisze:Zawsze można od czegoś odstąpić. I wydaje mi się że tu leży pies pogrzebany. PLK przedstawiła projekty końcowe, które zawierały wszystkie elementy ppoż jak znajdą się w tunelu. Dopiero teraz okazało się, że to wszystko będzie działać ale w przyszłości (również po remoncie części dalekobieżnej). Gdyby wcześniej przedstawiono harmonogram prac PSP, mogliby uzyskać dopuszczenie warunkowe.
To jak oni to konsultowali? Wtedy nikt nie zauważył szkopułu i wszystko było OK?
Mogliby dać to dopuszczenie warunkowe, skoro tak warunki techniczne wymuszają, przecież tyle lat tak było i nikt się nie burzył. A najśmieszniejsze jest to, że gdyby w ogóle nie ruszali tego tunelu i wybuchł pożar, to wszystko byłoby zgodnie z przepisami. Ot polskie absurdy prawne...

: 18 gru 2006, 17:40
autor: MeWa
Plesim pisze:A dodali, że chodzi o otwarcie razem z wyremontowanym tunelem dalekobieżnym? Czyli brak średnicy przez co najmniej pół roku. :D
hmm chyba raczej przez 3 lata, bo w przyszłym roku to Gdański ma pójść.
mike pisze:Prawdę mówiąc, to sródmiescie zostało "odswieżone" bardzo ładnie ale moim zdaniem jest tam nadal brzydko i nędznie.
Kwestia gustu. Większy remont po prostu był nieopłacalny w momencie, kiedy za kilka lat wszystko trzeba będzie rozkopywać.

PSP wykonuje swoje zadanie - wykonanie jest inne niż zakłada to projekt. Inna sprawa, że i tak nie będą te zadania spełniały swojego zadania.

: 18 gru 2006, 18:12
autor: fraktal
TKW podał właśnie, że tunel średnicowy zostanie otwarty... za 3 miesiące po zamontowaniu przeciwpożarowych drzwi - właśnie tyle czasu potrzeba na całą operację.

Może - skoro i tak niewielu pasażerów jeździ ZKK, a znaczna większość korzysta chyba z WKD i wahadła (co widzę autobus, to jest prawie pusty - choć zaznaczam, że dokładnych obserwacji nie prowadzę), to może należałoby ją zawiesić, żeby MZA miało oddech taborowy...

: 18 gru 2006, 18:17
autor: fik
7 to chyba co 2,5 minuty musiała wtedy jeździć.

: 18 gru 2006, 21:32
autor: Bastian
Czemu? Inaczej te 8 osób z ZKK by się w niej nie upchnęło? :-s

: 18 gru 2006, 21:42
autor: bohunu
Czemu? Inaczej te 8 osób z ZKK by się w niej nie upchnęło? :-s
Przejdź się o 7 rano na Lubelską i spróbuj upchnąć się w busa.

[ Dodano: 2006-12-18, 21:55 ]
http://ww6.tvp.pl/840,20061218435133.strona
TVP pisze:

Kiedy otworzą Tunel Średnicowy?

Pociągi podmiejskie miały pojechać tunelem jutro, ale wiadomo że nie pojadą. To już czwarty niedotrzymany termin. Tym razem inspektorzy stwierdzili brak odpowiednich zabezpieczeń przeciwpożarowych w tunelu.

(fot. arch.)
Strażacy weszli 4 grudnia, by skontrolować tunel. Wtedy brakowało instalacji oddymiającej, oświetlenia awaryjnego, sygnalizacji dźwiękowej, drzwi ognioodpornych oraz urządzenia umożliwiajacego nawiązanie łączności przez służby ratunkowe.

Te zdjęcia zrobiliśmy wczoraj. Oprócz mycia szyb na dworcu Powiśle, robotnicy dopiero wnosili wentylatory do tunelu. Tymczasem wykonawcy prac są zdziwieni decyzją strażaków.

Zaskakujace jest to, że wszystkie zabezpieczenia zostały zaznaczone w projektach sporządzonych przez samych kolejarzy.

Jednak zarząd kolejowej spółki nie rozumie niekorzystnej opinii strażaków tłumacząc, że projekt "P. POŻ" dotyczy również części tunelu dla pociągów dalekobieżnych, który dopiero ma być remontowany.

Kolejarze zapowiadają remont części dalekobieżnej za dwa lata. Na razie pociągi mają kursować wahadłowo od Pruszkowa do dworca Sródmieście a od strony Mińska na Powiśle.

Obrazek

: 19 gru 2006, 1:34
autor: Karol
A to ciekawe....koniec trasy na Powiślu :smile: to może ZKK na parking przy Smolnej? Będzie nowa pętla :grin:

Wracając do tematu: wrażenia-dziś byłem na Śródmieściu, wytłumaczyłem jednej pani, że do Otwocka to niestety dalej trzeba ze Wschodniego jeździć....nawet ładnie, tylko dalej kurz się panoszy bo jeszcze nie skończyli :-? no i nadal pachnie moczem (przynajmniej mam takie wrażenie)

: 19 gru 2006, 8:03
autor: fik
rj wahadła:

z Zachodniej: 6.10, 6.25, 6.50, 7.05, 7.35, 7.45, 8.10 itd
ze Śródmieścia: 6.05, 6.30, 6.45, 7.10, 7.25, 7.05, 8.05 itd

Prawie jak takt...

za KMforum.

: 19 gru 2006, 16:20
autor: Wolfchen
A jak wygląda sprawa zapełnienia wahadła do Śródmieścia? bo dotychczasowe do Ochoty nie było zbytnio przeładowane...
PS. Czy zdjęcie z tekstu TVP nie jest czasem z Krakowa Głównego patrząc w kierunku Płaszowa?

: 19 gru 2006, 17:54
autor: fik
Jest z Krakowa Głównego ale chyba w stronę Tunelu ;)