Strona 160 z 182
Komunikacja w Rembertowie
: 08 kwie 2017, 22:56
autor: fik
Ale to analogicznie większość popytu ze wschodniej strony mieści się w dojściu do tramwajów. Odległość między Szaserów a Grochowską jest taka sama, jak między Siennicką a Wiatraczną. Tak znacząca dysproporcja jest nie do obrony.
Komunikacja w Rembertowie
: 09 kwie 2017, 7:20
autor: pawcio
fik pisze:Możesz próbować mnie przekonywać, że na wschód od skrzyżowania Dwernickiego/Szaserów/Wiatraczna popyt na przejazdy do centrum jest dziesięciokrotnie wyższy niż na zachód, pomimo podobnej charakterystyki zabudowy i gorszych połączeń alternatywnych (bo chociażby bloki wzdłuż Wspólnej Drogi mają dostęp do 9+24, podczas gdy na zachód od Wiatraka zostaje smętne 22; o braku dostępu do SKM nawet nie wspomnę), ale z góry uprzedzam, że to nie wyjdzie.
Nie chce ciebie do czegokolwiek przekonywać bo nie nam ly temu żadnych podstaw. Sam do końca fenomenu 523 na Pradze nie rozumiem.
Komunikacja w Rembertowie
: 11 kwie 2017, 21:18
autor: Pawel_
Nie wiem jak to się ma i do czego, ale czy 514 nie mogłoby latać w obu kierunkach przez Rekrucką/Okularową? Jakkolwiek? Nie wiem też jak dzisiaj wyglądała sytuacja na trasie linii 514, ale wczoraj - w kulminacyjnym momencie - miałem sto dziewięć minut opóźnienia. Zmieniona organizacja ruchu przy PKP Rembertów (yyy, po cholerę?), cwaniaczki jadące pod prąd (dobrze, że patrol WRD się objawił), 514 stojące dwadzieścia (!) minut w miejscu. PKP Rembertów ma 115. Ma Z83. Po co jeszcze 514?
Komunikacja w Rembertowie
: 11 kwie 2017, 21:28
autor: pawcio
Domyślam się że teraz pierwszeństwo idzie z przejazdu w głąb Nowego Rembertowa? Pewnie to po to by kolejka do skrętu w lewo (w prawo nie ma po co) nie zablokowała przejazdu.
Komunikacja w Rembertowie
: 13 kwie 2017, 0:06
autor: PiotrekP
Godzina 8:15 przy Ratuszu, a 115 które ma zagwarantować jakikolwiek dojazd dla Starego lub Nowego Rembertowa jechało w parze w kierunku Mokrego Ługu.
Komunikacja w Rembertowie
: 18 kwie 2017, 22:26
autor: PiotrekP
Wreszcie, powstał przystanek Katiuszy w kierunku Kolonii, aby móc wysiadać bez problemu w razie porannych utrudnień. Brawo, bra-wo!
Komunikacja w Rembertowie
: 24 kwie 2017, 15:22
autor: PiotrekP
Jutro zmiana organizacji ruchu, Marsa będzie tym razem zamknięta w kierunku Rembertowa. Z83 zostaje.
http://www.infoulice.um.warszawa.pl/node/121541
Komunikacja w Rembertowie
: 06 maja 2017, 11:15
autor: PiotrekP
Jak przez tyle lat nie mogliśmy doczekać się żadnych zmian, tak teraz rusza wszystko jednocześnie. Czy doczekamy stacji Warszawa Wygoda?
https://www.facebook.com/kolejdowarszaw ... =3&theater
Komunikacja w Rembertowie
: 06 maja 2017, 15:46
autor: TGM
facebook pisze:Myślicie, że kila tysięcy mieszkańców z osiedla Kawęczyn - Wygodna chciałoby jeździć koleją do centrum?
Myślę, że więcej mieszkańców Ząbek z rejonu 345 przyciągnie niż miejscowych.
Komunikacja w Rembertowie
: 06 maja 2017, 16:30
autor: Wolfchen
PiotrekP pisze:Jak przez tyle lat nie mogliśmy doczekać się żadnych zmian, tak teraz rusza wszystko jednocześnie.
Rezerwę, to mogą zostawiać - i może ona zarastać chwastami przez pół wieku

Komunikacja w Rembertowie
: 06 maja 2017, 16:35
autor: Płowieszczołak
Myślę, że więcej mieszkańców Ząbek z rejonu 345 przyciągnie niż miejscowych.
Wygoda to mentalnie co innego niż Marysin. Na Marysinie żeby nie wiem jakie robić sztuczki ze stacją kolejową to i tak będą się trzymać 520. Wygoda jest inna, tylko to małe osiedle więc proporcje mieszkańców Ząbek do mieszkańców Wygody będą oczywiste.
Komunikacja w Rembertowie
: 08 maja 2017, 9:07
autor: person
Ja tam się nie znam, ale Ząbki mają swoją stację. A z tej stacji pociąg co chwila do metra...
Komunikacja w Rembertowie
: 08 maja 2017, 18:11
autor: Jalerb
To tak jakby powiedzieć, że Międzylesie nie potrzebuje stacji PKP, bo przecież jest w Aninie. Od strony Powstańców w Ząbkach do Wygody/Kawęczyna jest równie blisko jak do stacji na linii wileńskiej. Przecież po to Ząbki zorganizowały linię Z2 do Rembertowa, z której korzystają tłumy ludzi (choć aby się do niej dostać, trzeba się cofnąć w stosunku do Warszawy, co - samo w sobie - jest nieco absurdalne).
Komunikacja w Rembertowie
: 08 maja 2017, 18:46
autor: alojz
person pisze:Ja tam się nie znam, ale Ząbki mają swoją stację. A z tej stacji pociąg co chwila do metra...
Ale żeby z tego pociągu skorzystać trzeba dodatkowo wyskoczyć z 240 zł kwartalnie.
Komunikacja w Rembertowie
: 08 maja 2017, 20:10
autor: TGM
2,5 kilo kontra 3,5 w najbardziej chyba korzystnym dla stacji Ząbki punkcie Powstańców, licząc ulice wykorzystywane przez autobusy. Niewiele, a pociąg o większym zasięgu niż kończący na Wileńskim kikut

.