Strona 162 z 306

: 10 sie 2013, 11:48
autor: ARTUR P
sprinter pisze:Dwanaście? Mógłbyś podać pełną listę? Mi wychodzi 17. :-k
R13:
5202, 5304, 5410, 5580, 5690, 5701, 5702, 5706, 5710, 5713, 5715, 5740, 5742, 5767, 5794
ostatnio skreślono: 5704, 5739

6306, 6331, 6332, 6402, 6405, 6412, 6472

R-7
5254, 5316, 5318, 5519, 5575, 9021
6330

: 10 sie 2013, 12:21
autor: konri
ARTUR P pisze:
sprinter pisze:Dwanaście? Mógłbyś podać pełną listę? Mi wychodzi 17. :-k
R13:
... 5713, 5715, 5740, ? 5742, 5767...
A 5741 to niby gdzie?

: 10 sie 2013, 13:00
autor: ashir
beni pisze:No popatrz na dniach przyjdzie 16 SU18 na Stalową nowych Solarisów. A w ruchu pozostało tylko 12 długich Ikarusów. I co myślisz że nic nie skasują w zamian a miejsce się rozdmucha nagle. ](*,)
Chyba mnie prowokujesz do sprawdzenia tego w rzeczywistości w poniedziałek? Bo jeżdżących Ikarusów było 16 sztuk i wszystkie w ruchu ostatnio widziałem. :) A tej matematyki twojej to gratuluję, policzyłeś ile wozów skasowano od 2010 roku od momentu dostarczenia ostatnich nowych przegubowców? Zresztą przecież ty wiesz lepiej, tylko się nie zdziw jak wyjadą 1 września (i w późniejszych dniach) na miasto. :-$

: 10 sie 2013, 17:13
autor: kveld
beni pisze:
ashir pisze:Patrz, ale beni wierzył do końca. ;-) A właśnie chciałem się z benim założyć, że 1 września to ja jednak ujrzę Ikarusy w ruchu liniowym i to pomimo niedzieli. :razz:
No popatrz na dniach przyjdzie 16 SU18 na Stalową nowych Solarisów. A w ruchu pozostało tylko 12 długich Ikarusów. I co myślisz że nic nie skasują w zamian a miejsce się rozdmucha nagle. ](*,)
Niektóre NG313 proszą się o to bardziej niż ikarusy...

: 10 sie 2013, 18:26
autor: beni
A oto dzięki uprzejmości Tkaczyka z Warszawskich Ikarusów powstał "Antek".

http://www.youtube.com/watch?v=GQE-KVn9h2w

: 10 sie 2013, 19:05
autor: ARTUR P
beni pisze:A oto dzięki uprzejmości Tkaczyka z Warszawskich Ikarusów powstał "Antek".

http://www.youtube.com/watch?v=GQE-KVn9h2w
Jakiej uprzejmości? ](*,) ](*,)
Tkaczyk kupił Ikarusy, sprzedał z zyskiem. Gdyby użyczył nieodpłatnie, wówczas można mówić o uprzejmości .... :!:

: 10 sie 2013, 20:15
autor: Frencher
kveld pisze:
beni pisze: No popatrz na dniach przyjdzie 16 SU18 na Stalową nowych Solarisów. A w ruchu pozostało tylko 12 długich Ikarusów. I co myślisz że nic nie skasują w zamian a miejsce się rozdmucha nagle. ](*,)
Niektóre NG313 proszą się o to bardziej niż ikarusy...
Tylko przy NG313 od dnia ich zakupu nikt nie zrobił większej naprawy, niż wynikało to z bieżącej sytuacji, a wszystkie Ikarusy przeszły co najmniej jedną NG choć są niewiele starsze, i miały normalne utrzymanie.

: 10 sie 2013, 20:34
autor: Patryk2222
Frencher pisze:
kveld pisze: Niektóre NG313 proszą się o to bardziej niż ikarusy...
Tylko przy NG313 od dnia ich zakupu nikt nie zrobił większej naprawy, niż wynikało to z bieżącej sytuacji, a wszystkie Ikarusy przeszły co najmniej jedną NG choć są niewiele starsze, i miały normalne utrzymanie.
Nie miały bo koszty przewyższają opłacalność takiego remontu.

: 10 sie 2013, 20:42
autor: Frencher
Opłacalność była taka sama lub wyższa niż Ikarusów, które swego czasu masowo remontowano za ciężkie pieniądze na Włościańskiej, gdzie remont pojedynczego wozu przeważał jego wartość rynkową. A i tak większość z tych Ikarusów po roku lub dwóch szła do kasacji.
W tym samy czasie patrzono jak degradacji technicznej polegają systematycznie Neoplany, SU15 a potem NG313.

: 10 sie 2013, 22:31
autor: kveld
Frencher pisze:Tylko przy NG313 od dnia ich zakupu nikt nie zrobił większej naprawy, niż wynikało to z bieżącej sytuacji, a wszystkie Ikarusy przeszły co najmniej jedną NG choć są niewiele starsze, i miały normalne utrzymanie.
No ok, tylko co to zmienia? Liczy się stan na dziś - jeśli Ikarus nadaje się jeszcze całkiem nieźle do eksploatacji, a MAN już nie bardzo, to którego skasować? Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna - kasować należy wozy w najgorszym stanie, a nie wg klucza "politycznego".

: 11 sie 2013, 22:31
autor: kulikowski
MANy to niska podłoga, Ikarusy - wysoka, IMO kasowanie niskiej podłogi aby oszczędzić wysoką podłogę jest - delikatnie mówiąc - niezrozumiałe.

: 11 sie 2013, 22:35
autor: Ikarus78
5767 kasacja

: 12 sie 2013, 1:26
autor: Pawel_
konri pisze:
Pawel_ pisze:Trzy Ikarusy (bez taborowych) odpoczywały sobie na parkingu, przy stacji paliw Shell, trasa na Gdańsk. CPN jakieś trzy kilometry przed Płońskiem...
A o własnych siłach wjechały na tą stacje, czy z pomocą holowników? ;-)
Z pomocą. Jeden na warszawskich blachach, dwa na gdańskich.

: 12 sie 2013, 5:40
autor: ashir
kulikowski pisze:MANy to niska podłoga, Ikarusy - wysoka, IMO kasowanie niskiej podłogi aby oszczędzić wysoką podłogę jest - delikatnie mówiąc - niezrozumiałe.
Ile jest tej wysokiej podłogi? No właśnie, bardzo nie wiele.
Ikarus78 pisze:5767 kasacja
Oj, to szkoda mi mechaników, którzy całkiem nie dawno temu przekładali mu silnik od 5536. :sad:

: 12 sie 2013, 5:56
autor: beni
Nie tylko 5767 z kolejnych dwóch zrywają numery i kasowniki :D Solarisy czekają na odbiór.