Komunikacja podmiejska

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Teokryt
Posty: 3756
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 13 kwie 2010, 6:07

A może to coś po prostu wędrowało dziwnymi torami od Grodziska do Warszawy?
Bardzo dziwnymi gdyż od tej strony nie da sie wyjechać na grodzisk wcześniej niż w Urzucie jak mógł jechać prosto DK8 a władował się w wąskie uliczki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 20 kwie 2010, 23:51

Dowozówkę do S-9 w Legionowie obsługuje teraz PPKS Warszawa. Wczoraj i dziś jeździła Setra S215UL WU67391, taka sama jak ta: http://www.phototrans.eu/14,383342,0,Se ... 67392.html. Autobus nocuje razem z innymi wozami PPKS w Legionowie na ul. Sowińskiego na terenie PEC. Widać miasto zrezygnowało z usług firmy Translud.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

marekb
Posty: 559
Rejestracja: 23 cze 2009, 11:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekb » 26 kwie 2010, 11:52

Bernard pisze:Dowozówkę do S-9 w Legionowie obsługuje teraz PPKS Warszawa. Wczoraj i dziś jeździła Setra S215UL WU67391, taka sama jak ta: http://www.phototrans.eu/14,383342,0,Se ... 67392.html. Autobus nocuje razem z innymi wozami PPKS w Legionowie na ul. Sowińskiego na terenie PEC. Widać miasto zrezygnowało z usług firmy Translud.
Kiedy ZTM wprowadzi zmiany w komunikacji legionowskiej związane z S-9?
marekb

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 26 kwie 2010, 12:14

Zapewne wtedy, kiedy owe S-9 zacznie pełnić funkcje, jakie powinna pełnić SKM, a wiec zapewnić częste i szybke połączenia. Samo istnienie niewiele znaczy.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1088
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 26 kwie 2010, 12:49

marekb pisze:
Bernard pisze:Dowozówkę do S-9 w Legionowie obsługuje teraz PPKS Warszawa. Wczoraj i dziś jeździła Setra S215UL WU67391, taka sama jak ta: http://www.phototrans.eu/14,383342,0,Se ... 67392.html. Autobus nocuje razem z innymi wozami PPKS w Legionowie na ul. Sowińskiego na terenie PEC. Widać miasto zrezygnowało z usług firmy Translud.
Kiedy ZTM wprowadzi zmiany w komunikacji legionowskiej związane z S-9?
Wtedy gdy Legionowo będzie mniej płacić za linie autobusowe. Nie licz na to że odzyskane brygady trafią na inne linie, prędzej zostaną na zajezdni.
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Krzysiek_S
Posty: 4721
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:08
Lokalizacja: Wawer-Zerzeń-Zastów

Post autor: Krzysiek_S » 05 maja 2010, 10:46

Osa w stołku pisze: We wtorek ruszyły dwie lokalne linie do Złotokłosu i Bobrowca pod Piasecznem. Wkrótce nowe trasy w Babicach, Legionowie i Otwocku, a po wakacjach z Wilanowa do Góry Kalwarii.
Pierwszy dzień linii L-5 do Bobrowca. Mikrobus Solina na dworcu w Piasecznie
Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Pierwszy dzień linii L-5 do Bobrowca. Mikrobus Solina na dworcu w Piasecznie
SERWISY

* Komunikacja

Komunikacja podmiejska bije kolejne rekordy. Jeszcze nigdy nie rozwijała się tak szybko jak w obecnej kadencji samorządu. Od wczoraj wokół Warszawy kursuje już dokładnie 50 linii, a to jeszcze nie ostatnie słowo Zarządu Transportu Miejskiego. Wszystko po to, by jak najmniej osób wjeżdżało do Warszawy samochodami.

PKS w nowej roli

Dwie najnowsze trasy to lokalne połączenia na terenie Piaseczna, którego władze wyłożyły na nie pieniądze: L-2 do Złotokłosu przez Zalesie Dolne, Gołków i Wólkę Pracką (co godzinę) oraz L-5 przez Gołków do Bobrowca (co 30 min). Krótkie autobusy marki Solbus i Solina zabierają ok. 50 pasażerów do stacji kolejowej w Piasecznie. Tu bez konieczności kasowania dodatkowego biletu można się przesiąść do pociągów lub autobusów 709 i 727 w stronę Warszawy.

Przetarg na obsługę obu tras wygrał PKS Warszawa - firma, która do niedawna była raczej w odwrocie. Im bardziej ZTM rozwijał sieć połączeń podmiejskich, tym mniejszy stawał się zasięg lokalnych linii stołecznego PKS, który skupił się na trasach dalekobieżnych. Ratował się też przejęciem oddziałów w Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie. Teraz szef PKS Warszawa Piotr Grzegorczyk uznaje prymat ZTM. - Ktoś musi zapewnić porządek komunikacyjny w całej aglomeracji i ZTM to odpowiednia instytucja - ocenia. Dodaje jednak, że dla przewoźników korzystniejsze byłyby przetargi na sieć linii podmiejskich, a nie na pojedyncze trasy, a także dłuższy termin kontraktu - na pięć-osiem lat (jak w Warszawie), a nie tylko do końca roku jak w Piasecznie.

Linie L zamiast 700?

ZTM nie wyklucza takiego rozwiązania, bo oznaczałoby to obniżenie kosztów (przewoźnicy mogliby brać autobusy w leasing). Pierwsze doświadczenia w organizacji gminnych linii lokalnych pod Warszawą zbiera od zeszłego roku w Lesznowoli. Tam mikrobusy prywatnej firmy MK2 kursują na trzech trasach: L-1, L-3 i L-4. Też dowożą ludzi do punktów przesiadkowych na przystankach Kolei Mazowieckich i siedemsetek ZTM, a pasażerowie korzystają z biletu aglomeracyjnego na strefę podmiejską.

Teraz niektóre samorządy wokół Warszawy zamierzają wpuszczać prywatnych przewoźników za mniejszą stawkę na dotychczasowe trasy ZTM. W pierwszej kolejności: 707 (z Okęcia do Cm. Południowego), 806 (z Nowodworów przez Jabłonnę do Chotomowa) i 807 (z Okęcia przez Magdalenkę do Piaseczna). Pasażerowie nadal mogliby korzystać z biletów kodowanych na kartach miejskich. Do końca roku ZTM chce uporządkować numerację linii lokalnych i wciągnąć ich rozkłady na swoją stronę internetową.

Z czasem będzie ich przybywać. Następna powstanie między Zalesiem Górnym a dworcem w Piasecznie przez Jesówkę. Kolejna (L-6) po wakacjach w Starych Babicach. Władze tej gminy dopłacą do kursów w stronę Borzęcina Małego.

Wcześniej, 1 lipca, ZTM zmieni tu większość dotychczasowych tras. Po raz pierwszy uderzy to jednak w warszawiaków, którzy dojeżdżają linią 714 do szlaków turystycznych w Puszczy Kampinoskiej. Na życzenie władz Starych Babic ZTM wycofa ją z Truskawia, skracając trasę z os. Górczewska do Lipkowa. - Prosili nas o to już dwa lata. Nie chcą dłużej płacić za kursy tej linii po terenie sąsiedniej gminy Izabelin - mówi wicedyrektor ZTM Andrzej Franków. To pokazuje jednak, że w takich spornych przypadkach ZTM nie wypełnia roli aglomeracyjnego koordynatora komunikacji.

Zmiana czeka też linię 712, która ze stacji metra Młociny dojedzie tylko przez Klaudyn i Kwirynów do rynku w Starych Babicach (ma być wycofana z os. Górczewska). Mikrobusowa linia 220 z Bemowa do Fortu Radiowo zostanie zaś przedłużona do Klaudyna i zmieni numer na 726. Jesienią po przywróceniu tramwajów na Boernerowo pasażerowie zyskają atrakcyjną przesiadkę w stronę centrum, bo tramwaje zaczną kursować dalej niż na Koło. W porannym szczycie będą też dwa dodatkowe kursy na linii 719 z Leszna.

Lokalnie do stacji

Do debiutu w sieci linii podmiejskich szykuje się Góra Kalwaria - to będzie jedna z najdłuższych tras. Najprawdopodobniej po wakacjach ruszą tu dwie linie z Wilanowa przez Konstancin (jedna zahaczy o Baniochę).

ZTM szykuje też nowy schemat linii lokalnych w powiecie otwockim. W planach jest uruchomienie połączenia między Wiązowną a stacją w Józefowie (przez Emów), lokalnej linii po Otwocku i autobusów do Śródborowa, Mlądza i Wólki Mlądzkiej. Wszystko zależy od przywrócenia kursów Szybkiej Kolei Miejskiej do Otwocka, co ZTM zapowiadał ostatnio na czerwiec. Do utworzenia lokalnej linii do stacji w tym mieście namawia jeszcze władze Karczewa.

W gminie Nieporęt najszybciej powstanie linia z Rembelszczyzny przez Wolę Aleksandra do stacji kolejowej w Legionowie. ZTM liczy też na uruchomienie podobnych dowozówek z Serocka, Dębego i Wieliszewa. Dwie lokalne linie w obrębie Legionowa przejęłyby funkcję obecnych 723 i 731, które docierają przez Jabłonnę do Żerania. ZTM woli, by podwoziły mieszkańców do pociągów.
To ile tych linii w Otwocku?

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 05 maja 2010, 10:58

Czyli wynika z tego, że L-x mogą w cudowny sposób zmienić się w 6xy... I rozkłady L-x wreszcie na stronie ZTM, rychło w czas...

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 maja 2010, 11:06

SławekM pisze:Czyli wynika z tego, że L-x mogą w cudowny sposób zmienić się w 6xy...
Ślepy chyba jestem... Gdzieś ty to 6XX wyczytał? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 05 maja 2010, 11:13

Sławkowi chodzi o 'uporządkowanie numeracji linii lokalnych' zapewne.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Lipa
Posty: 1487
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 05 maja 2010, 12:16

SławekM pisze:Czyli wynika z tego, że L-x mogą w cudowny sposób zmienić się w 6xy... I rozkłady L-x wreszcie na stronie ZTM, rychło w czas...
Przydałoby się. Te "elki" są trochę bez sensu skoro zakres 600 jest wolny.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 maja 2010, 12:27

Uporządkowanie nie musi oznaczać zmiany zakresu - L-X też są w zarządzeniu numeracyjnym.

Możliwości ujednolicenia numeracji upatrywałbym chyba dopiero przy pełnej integracji taryfowej, a na to się raczej nie zanosi.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 05 maja 2010, 14:39

Osa w stołku pisze:W gminie Nieporęt najszybciej powstanie linia z Rembelszczyzny przez Wolę Aleksandra do stacji kolejowej w Legionowie. ZTM liczy też na uruchomienie podobnych dowozówek z Serocka, Dębego i Wieliszewa. Dwie lokalne linie w obrębie Legionowa przejęłyby funkcję obecnych 723 i 731, które docierają przez Jabłonnę do Żerania. ZTM woli, by podwoziły mieszkańców do pociągów.
Czyli w Legionowie zostanie tylko 736. 801 już dawno mówiło się o kasacji więc podmiejska komunikacja autobusowa ZTM powoli będzie przechodzić do historii.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 05 maja 2010, 14:40

Nie sądzę, połączenie z Legionowa przez Jabłonnę musi zostać i tak...

No i zanim S-9 osiągnie takt 10 minut, to byłbym spokojny o linie podmiejskie... 8-(
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1088
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 05 maja 2010, 14:44

Wolfchen pisze:Nie sądzę, połączenie z Legionowa przez Jabłonnę musi zostać i tak...

No i zanim S-9 osiągnie takt 10 minut, to byłbym spokojny o linie podmiejskie... 8-(
No to zostanie tak jak napisał Bernard 801 jeździ przez Jabłonnę tylko zrobią z niego cało tygodniowy.
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 05 maja 2010, 15:10

Czy jest jakaś szansa na pojawienie się rozkładów L-x na stronie ZTM?

ODPOWIEDZ