Strona 166 z 245

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 2:04
autor: KwZ
No tak, trasa do Marsa jest ważniejsza niż na Zachodni, co mówię jako mieszkaniec Ochoty.Natomiast na Bitwy potrzebny jest buspas.

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 11:37
autor: Poc Vocem
osa pisze:Odcinek na Rakowieckiej bez przebicia przez POle Mokotowskie będzie średnio przydatny. Bo jakie linie tam można puścić? Z Wilanowa widziałbym 35 i 14 na Ochotę - najpierw przez Nowowiejską, potem przez Rakowiecką i Pole Mokotowskie.
A ja zaryzykowałbym twierdzenie, że właściwsze byłoby puszczenie przez Rakowiecką 33 (a do Wilanowa także 14, ale przez Nowowiejską). Dlaczego? Po pierwsze wycięcie dwóch linii z Puławskiej, jak proponujesz, wymagałoby jakiegoś ekwiwalentu. Po drugie, niezależnie od potoków na Służewiec na Polu Mokotowskim mamy znaczne załamanie popytu na Wołoskiej w stosunku do tego na al. Niepodległości. Po trzecie wreszcie znając czas przejazdu tramwaju na odcinku Rakowiecka - <M> Politechnika śmiem postawić tezę, że czas przejazdu tego odcinka tramwajem do Pola Mokotowskiego i metrem będzie niższy bądź porównywalny z tamtym. Oznacza to, że lwia część potoków pójdzie na Rakowiecką właśnie czyli da radę zapełnić silne 33.

14 zaś zapewni dość komfortowy czasowo dojazd na Ochotę czy Politechnikę oraz umożliwi przesiadkę na linie w ciągu Marszałkowskiej zatrzymujące się na przystankach innych niż metro. Śmiem przy tym postawić tezę, że relacja na Marszałkowską stanowi jednak potok dość marginalny i niewymagający osobnej linii (twierdzę to na podstawie obserwacji wymian na <M> Politechnika w autobusach z Mokotowa).

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 12:18
autor: Glonojad
Rakowiecką do Kieleckiej powinna jeździć linia z Wilanowa, jako etap docelowego połączenia z Zachodnim. I wcale nie "14", bo "14" powinna jechać na Sielce czy inne Siekierki - to byłoby najpełniejsze wykorzystanie numeru historycznego który - przypominam - jeździł obecną Gagarina do Wisłostrady: na Sobieskiego tramwajów nigdy nie było.

Dlaczego do Pola Mokotowskiego? Dlatego, dlaczego jeździ tyle autobusów do Politechniki: taka podziemna kolejka tam jeździ, może widzieliście.

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 12:20
autor: Teokryt
I tak lepiej by było jakby tramwaj jeździł Batorego.. no ale...

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 12:22
autor: Glonojad
dwupost / del

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 12:23
autor: Glonojad
Teokryt pisze:I tak lepiej by było jakby tramwaj jeździł Batorego.. no ale...
Studium Wykonalności nie potwierdza niestety tej tezy.
http://www.siskom.waw.pl/kp-tramwaj_wilanow.htm
Nic dziwnego, przesiadka do metra zabija sensowność tego pomysłu.

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 12:31
autor: Teokryt
Glonie, Mam na myśli cos innego, właśnie wte3dy można by poprawić wejścia północne do Metra aby były szersze i dostepne dla osób o ograniczonej mobilności, ponadto nie było by ładowanie się z tramwajem w ciasną zabudowę, nie było by przeciążenia przesiadki na południowej głowicy metra a przesiadki przy Pl. unii Lubelskiej były by 10x wygodniejsze. Minusem była by mniejsza obsługa komunikacyjna ale precież linii na Rakowieckiej nikt by nie likwidował. I tak linia na Rakowieckiej jest w izochronie metra wiec mało kto wsiada na Kieleckiej aby podjechać od metra tylko idzie pieszo. Ponadto zostało już wspomniane, po co się przesiadać z Linii Z Wilanowa do Metra na Polu Mokotowskim? czas przejechania przez ten wezeł tramwajowy na puławskiej będzie kosmiczny, głownie za sprawa mnogości przystanków.

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 12:37
autor: Glonojad
Nie ma jeszcze projektu, a Ty już wiesz, że będzie mnogość przystanków i niewygodny ich układ? To raczej przedwczesna obawa... choć oczywiście w Warszawie to różnie może być, w końcu każdy dodatkowy przystanek jest Nieocenionym Dobrem.

Stacji metra nie przesuniesz -przesiadka na Batorego nigdy nie będzie krótka nawet, jeśli jakimś cudem będzie wygodna (powiedzmy, że zamiast schodów zrobilibyśmy kilkudziesieciometrowej długości pochylnie - tylko nie wiem, co z tramprzystankami).

Tramwaj w ciasnej zabudowie to tramwaj blisko klientów. Nie wiem, dlaczego to miałaby niby być wada wariantu na Rakowieckiej.

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 12:39
autor: Poc Vocem
Glonojad pisze:Rakowiecką do Kieleckiej powinna jeździć linia z Wilanowa, jako etap docelowego połączenia z Zachodnim. I wcale nie "14", bo "14" powinna jechać na Sielce czy inne Siekierki - to byłoby najpełniejsze wykorzystanie numeru historycznego który - przypominam - jeździł obecną Gagarina do Wisłostrady: na Sobieskiego tramwajów nigdy nie było.
Powinna, ale zakładam, że niemożliwe jest zakrańcowanie dwóch silnych linii na Kieleckiej, więc stąd pomysł z 33. Zaś trasa na Sielce nie powstanie najpewniej w tej ośmiolatce, więc nie wiem czy jest sens rozważać docelowy układ linii po jej wybudowaniu, zwłaszcza, że póki co to u nas trasy tramwajów i tak są kompleksowo zmieniane raz na parę lat.

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 12:41
autor: Glonojad
Teokryt pisze:Ponadto zostało już wspomniane, po co się przesiadać z Linii Z Wilanowa do Metra na Polu Mokotowskim?
Po to samo, co na Politechnice, tylko odciążając Politechnikę właśnie.

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 12:49
autor: Teokryt
Tramwaj w ciasnej zabudowie to tramwaj blisko klientów.
Którzy i tak wybierają obecnie Metro. Sorry ale W promieniu zasięgu metra żaden przystanek tramwajowy nie ma racji bytu.
choć oczywiście w Warszawie to różnie może być, w końcu każdy dodatkowy przystanek jest Nieocenionym Dobrem.
Ja już wyczuwam 3 przystanki z wilanowa. Jedne na Spacerowej, drugi na Puławskiej, trzeci na rakowieckiej.
Przyczną to relacje skrętne zewsząd dowsząd. Węzłe Gordyjski z sygnalizacja jak na TMP.

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 12:56
autor: Piter232
Glonojad pisze:
Teokryt pisze:Ponadto zostało już wspomniane, po co się przesiadać z Linii Z Wilanowa do Metra na Polu Mokotowskim?
Po to samo, co na Politechnice, tylko odciążając Politechnikę właśnie.
W końcu, jak wiadomo, ludzie kochają cofać się w podróży.

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 13:26
autor: Glonojad
Gdy w grę wchodzi podróż metrem to, owszem, cofanie się w.grę wchodzi - vide 6 z Bemowa do Młocin.

@Teokryt: Tak tak, pasażerowie jadącydo pracy na Wiśniową wybiorą podróż do Politechniki a następnie metro do Pola i piechotę... Bez przesady.

@Poc Vocem: na 33 do Wilanowa musisz znaleźć tabor niw tylko na nowy odcinek, ale i na zastąpienie istniejącego. Dwukierunkowy, którego nie ma mnóstwo wcale. Na przedłużenie 33 gdziekolwiek potrzebujesz kilka składów jednokierunkowych jedynie...

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 15:23
autor: Teokryt
asażerowie jadącydo pracy na Wiśniową wybiorą podróż do Politechniki a następnie metro do Pola i piechotę... Bez przesady.
Jakby to Wiśniowa była wielkim generatorem ruchu potrzebującym tramwaju a dzis obywająca się tym co tam obecnie jeździ.

Nowe trasy tramwajowe

: 08 gru 2013, 15:59
autor: Glonojad
Nie tylko Wiśniowa, cały ciąg Rakowieckiej. Świadczy o tym zresztą także liczba korzystających z ZP Rakowiecka czy... porównanie wykorzystania obu wejść do stacji metra, o którym sam przed chwilą pisałeś. Tramwaj Batorego (i Klonową, bo wtedy Batorego ma sens) cały ten potencjał omija bokiem... Nonsens nawet pomijając przesiadki ns JPII.

A dyskusja na podstawie obserwacji autobusów, o innej trasie, częstotliwosci itd może sprowadzić Was na olbrzymie manowce...