Strona 167 z 360

: 16 lis 2011, 22:52
autor: Łukasz
Szeregowy_Równoległy pisze:178 o czasie... pożartowaliśmy :P
Niedawno mówiłeś, że jest 55 minut przerwy ;]

: 16 lis 2011, 23:58
autor: BJ
@Aleksander: Na większości linii? Na większości linii wieczorem to są tak rozwleczone czasy, że jako pasażer mam dość, a co dopiero kierowca snujący się kilka godzin 30 km/h?

: 17 lis 2011, 3:54
autor: levar
Jechałem dziś (ok. 20:00) 116. Jadąc od pętli Wilanów z prędkością nie przekraczającą 40 km/h kierowca był na pl. na Rozdrożu +3. Normalne? Nie wspomnę już o tym, że ta wolna jazda była po prostu męcząca... ](*,)

: 17 lis 2011, 5:50
autor: Szeregowy_Równoległy
Łukasz pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze:178 o czasie... pożartowaliśmy :P
Niedawno mówiłeś, że jest 55 minut przerwy ;]
58, ale w zmianie B, przed ostatnim półkursem. Nie przekłada się to na punktualność w szczycie.

: 17 lis 2011, 9:47
autor: JacekM
Jechałem dziś (ok. 20:00) 116. Jadąc od pętli Wilanów z prędkością nie przekraczającą 40 km/h kierowca był na pl. na Rozdrożu +3. Normalne? Nie wspomnę już o tym, że ta wolna jazda była po prostu męcząca... ](*,)
Heh, wczoraj w międzyszczycie jechałem dwa razy 116 - raz na odcinku UW - Metro Marymont, drugi raz z placu Wilsona na UW i w obu przypadkach panowie się snuli wytracając przyspieszenie :/

: 17 lis 2011, 11:03
autor: Łukasz
Szeregowy_Równoległy pisze:
Łukasz pisze:Niedawno mówiłeś, że jest 55 minut przerwy ;]
58, ale w zmianie B, przed ostatnim półkursem. Nie przekłada się to na punktualność w szczycie.
Albo mi się wydaje, albo dyskutujemy o ostatnich kursach właśnie.

: 17 lis 2011, 11:38
autor: Flash8222
Wieczorny rozkład na 162 też jest do skrócenia, bo jazda 20 km/h nie jest przyjemna, ale za to jest wspaniała do denerwowania pasażerów :D

: 17 lis 2011, 11:51
autor: Walas
Flash8222 pisze:Wieczorny rozkład na 162 też jest do skrócenia, bo jazda 20 km/h nie jest przyjemna, ale za to jest wspaniała do denerwowania pasażerów :D
Oj tak, bo jadąc 50-60km/h lądujesz na Wileniaku w kier. Targówka na +6 :D

: 17 lis 2011, 15:00
autor: Szeregowy_Równoległy
Łukasz pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze:58, ale w zmianie B, przed ostatnim półkursem. Nie przekłada się to na punktualność w szczycie.
Albo mi się wydaje, albo dyskutujemy o ostatnich kursach właśnie.
W tym przypadku ostatni kurs jest do Konwiktorskiej, więc ten postój nie wpływa na to, jak punktualnie ludzie do Ursusa dojadą. Mój zmiennik twierdzi, że w gorsze dni zdarza mu się mieć połowę albo mniej z tego smoczego postoju. Jedyne, co ten postój daje, to 99% prawdopodobieństwo zrealizowania ostatniego startu z Ursusa zgodnie z rozkładem. Poza tym 178 to nie jest dobry przykład czegokolwiek, poza potworkowatą linią istniejącą wbrew zdrowemu rozsądkowi i logice.

: 17 lis 2011, 15:27
autor: Pawel_
Szeregowy_Równoległy pisze:Jak się mieszka gdzieś, gdzie jest jeden pociąg na godzinę, to chyba trzeba się liczyć z tym, że może się nie udać wrócić o planowanej porze. Coś za coś - albo godna komunikacja i szybki powrót do domu, albo świeże, wiejskie powietrze i mleko prosto od krowy.
Mi tu chodziło o PKP Falenica i o linię 213, która potrafi tkwić i tkwić przed wcześniej wspomnianą stacją, a raczej przejazdem przy tejże stacji, nawet dziesięć minut.
Łukasz pisze:
Szeregowy_Równoległy pisze:Do Ursusa masz jeden pociąg na godzinę?
Dwa. A do np. Ząbek jest 22:48 potem 23:38, potem 0:38. Z mlekiem ma to niewiele...
A 199, z Trockiej, jest 22.53, 23.43. O linii X nie wspomnę, bo ostatni kurs z Wileńskiego o 22.30, to porażka. Kiedyś bodajże był o 23.11. Można też również śmignąć darmobusem spod M1, ale naprzód trzeba się pod to CH dostać, a potem liczyć na grodziowego darmobusa.
levar pisze:Jechałem dziś (ok. 20:00) 116. Jadąc od pętli Wilanów z prędkością nie przekraczającą 40 km/h kierowca był na pl. na Rozdrożu +3. Normalne? Nie wspomnę już o tym, że ta wolna jazda była po prostu męcząca... ](*,)
O, a ja dzisiaj, na 410 w kierunku Grot, byłem na +2. Praktycznie na każdym przystanku. Co za tym idzie.. trzeba czekać na przystanku. Jeden, drugi, a na trzecim słyszę: "Czy może Pan szybciej ruszać?" Zmiennik dzisiaj stwierdził, że w kierunku Grot jest jazda w stylu Grodzia, a na powrocie... Nie ma opierdzielania się. :keke:

: 17 lis 2011, 19:19
autor: Adam G.
JacekM pisze:
Jechałem dziś (ok. 20:00) 116. Jadąc od pętli Wilanów z prędkością nie przekraczającą 40 km/h kierowca był na pl. na Rozdrożu +3. Normalne? Nie wspomnę już o tym, że ta wolna jazda była po prostu męcząca... ](*,)
Heh, wczoraj w międzyszczycie jechałem dwa razy 116 - raz na odcinku UW - Metro Marymont, drugi raz z placu Wilsona na UW i w obu przypadkach panowie się snuli wytracając przyspieszenie :/
Różnie z tym bywa, choć generalnie wieczorami i w międzyszczycie czasu jest faktycznie trochę za dużo. Co do sytuacji levara - mógł jechać ostatnim kursem, który łapie się w dłuższy czas. Godzina by się z grubsza zgadzała :)

: 18 lis 2011, 1:11
autor: levar
Adam G. pisze:Co do sytuacji levara - mógł jechać ostatnim kursem, który łapie się w dłuższy czas. Godzina by się z grubsza zgadzała :)
Nawet jeśli, to z grubsza przesada. Gdybym był przeciętnym pasażerem, to pomyślałbym, że: 1) kierowca nie umie jeździć; 2) kierowca zasypia za kierownicą i jest już tak zmęczony, że boi się jechać szybciej. Tylko MMPK uświadomiło mi absurdalność do kwadratu tego rozkładu... :/

: 19 lis 2011, 20:28
autor: Walas
Coś nie tak jest chyba z rozkładem na 175, bo jadąc 40-45km/h w kier. Lotniska na Pl. Starynkiewicza jest się na 0, przy Banach-Szpital na +2 a na Lotnisko dojeźdza się na +5 a nawet +6 ](*,)

: 20 lis 2011, 1:39
autor: levar
Nie od dziś tak jest.

: 20 lis 2011, 16:52
autor: Łukasz
levar pisze:Nie od dziś tak jest.
Może gdyby ktoś przestrzegał 20km/h na trakcie to by tak nie było.