Czasy przejazdu

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 6176
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 22 lis 2011, 19:51

Łukasz pisze:Pasażer nie może oczekiwać wyższej prędkości niż dozwolona.
A czy może oczekiwać od kierowcy 'szybszego ruszania z przystanków' wtedy, gdy jest na plusie?

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 22 lis 2011, 19:52

Pawel_ pisze:
Łukasz pisze:Pasażer nie może oczekiwać wyższej prędkości niż dozwolona.
A czy może oczekiwać od kierowcy 'szybszego ruszania z przystanków' wtedy, gdy jest na plusie?
tak
ŁK

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 6176
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 22 lis 2011, 19:53

Dlaczego?

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 22 lis 2011, 22:32

Pawel_ pisze:Dlaczego?
Nie wiem, Ty zadałeś to pytanie.

Kierowca powinien ruszać w miarę dynamicznie, ale nie powinien jeździć na zasadzie binarnego wyboru gaz-hamulec.
ŁK

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 23 lis 2011, 9:45

Łukasz pisze:Kierowca powinien ruszać w miarę dynamicznie, ale nie powinien jeździć na zasadzie binarnego wyboru gaz-hamulec.
Tak, powinien umieć naciskać oba naraz.

BP, NMSP.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

beni
Posty: 2364
Rejestracja: 16 kwie 2006, 14:53

Post autor: beni » 23 lis 2011, 12:02

Czy w godzinach po 20 można było by przyspieszyć 132.

Podam przykłady z tego tygodnia i poprzedniego gdyż auto odmówiło mi posłuszeństwa i muszę poganiać komunikacją:

Przystanek Szwoleżerów godzina 20:20 wsiadam od ponad tygodnia w 185 :arrow: Gwiaździsta czas przelotu na Os.Potok super 19 minut troszkę trzeba gonić by na pl.Wilsona być tak plus dwa bo przez długi cykl światła czerwonego stoi się dość długo i można zgubić przyspieszenie ( wczoraj paradoks wszystkie sygnalizatory w zasięgu wzroku czerwone i dopiero po około 10 sekundach sygnalizator zapalił zielone więc skręciliśmy na plac ale żeby zjechać kolejne światła i około pół minuty stania ) wreszcie dość punktualnie średnio 20:39 - 20:42 jestem na Os.Potok. Schodzę na dół na 132 :arrow: Skarbka z Gór przyjazd planowo 20:54 korków na trasie jak i przed/za mostem nie ma. Wsiadamy i co powoli ale to bardzo powoli kierowca rusza jedziemy ja wiem dwadzieścia na godzinę wyprzedzają nas inne autobusy średnio 20:57 jesteśmy na Żeraniu punktualnie ok. Dalej masakra 9 minut mamy do Głębockiej gdzie średnio w 4 minuty jesteśmy na Głębockiej i już jest plus 5. Mimo to kierowcy w żółwim tempie wtaczają się na górę. Na jesiennych liści jest dalej plus 5 mijamy w żółwim tempie kolejne przystanki na żądanie i mamy dalej plus 5. W końcu kierowcy zazwyczaj na przystanku Zaułek stoją po kilka minut średni po 4 minuty i albo się bawią drzwiami, patrzą coś w rozkładzie co chwila spoglądając w lusterko wsteczne czy pasażerowie się nie wkur... a wkurzeni są na maksa. W końcu na Skarbka z Gór docieramy średnio 21:18 - 21:20. Szlak trafia mnie i pasażerów czy nie można dołożyć kierowcą jakąś przerwę na Skarbka z Gór dajmy 5 minut a skrócić czas przejazdu by faktycznie ten autobus jechał a nie wlókł się w nieskończoność.
Porażka na całej linii. Przelot 24 minuty ](*,) spokojnie nie na wariata te 18 minut przelotu by wystarczyło.

Pozdrawiam.

A zapomniałem od tygodnia nie lubię już krótkich Manów z ITS wozy w katastroficznym stanie. Wczoraj np. zawieszenie mostu i przednie skrzypiało i trzeszczało że matko boska a na desce rozdzielczej dyskoteka. Rano kurs 5:50 ze skarbka robi 58 brygada z Mobilisu A1xx jeżdżą i tam też są cyrki. Dzisiaj rano przez półgłówka siedzącego za kółkiem na Os.Potok był minus 8 szok. Bawił się telefonem całą drogę i gadał o pierdołach z żoną :shock:
Karierowicze mają się dobrze w firmie która sama promuje kierowników nieudaczników i pozwala im zatrudniać nieudaczników życiowych..... przez to jest jak jest.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 6176
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 23 lis 2011, 17:07

Łukasz pisze:
Pawel_ pisze:Dlaczego?
Nie wiem, Ty zadałeś to pytanie.

Kierowca powinien ruszać w miarę dynamicznie, ale nie powinien jeździć na zasadzie binarnego wyboru gaz-hamulec.
Chyba się troszeczkę nie zrozumieliśmy. Kierowca ma na każdym przystanku +2, więc logicznie, że sobie postoi minutkę, co by nie dać się złapać. A ludzie się niecierpliwią i krzyczą na biednego Pana kierowcę. :P

beni, nie można. ZTM uznał, że na TT są korki, to damy im troszkę czasu - łatwiej będzie złapać na przyśpieszeniu.

bartoni722
Posty: 6241
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 01 gru 2011, 19:23

Po pierwszym dniu wydaje mi się, że na 512 jest za dużo czasu na Woli, a za mało na Zaciszu i Pradze.
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 01 gru 2011, 20:04

Nie sądzisz, że wysuwanie wniosków po pierwszym dniu kursowania nie wydaje się być lekko pochopne? :>

bartoni722
Posty: 6241
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » 01 gru 2011, 20:04

Wiem, dlatego będą dalsze obserwacje. :P
I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

Awatar użytkownika
levar
Posty: 2414
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 01 gru 2011, 23:15

Na 503, mimo dość znacznej zmiany trasy, nadal to samo, czyli prawie rajdowy czas w kier. Nowodworów, a "traktorowy" w kier. Natolina. Może zasada jest taka, że jeśli w jedną stronę kierowca musi zapierdzielać, to potem w drugą musi sobie odpocząć?...

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 02 gru 2011, 7:47

levar pisze:Na 503, mimo dość znacznej zmiany trasy, nadal to samo, czyli prawie rajdowy czas w kier. Nowodworów, a "traktorowy" w kier. Natolina. Może zasada jest taka, że jeśli w jedną stronę kierowca musi zapierdzielać, to potem w drugą musi sobie odpocząć?...
To samo jest na 182. W kier. Witolina jak skręcisz w ten drugi wlot na RZS to masz -2,-3 w plecy a potem jak zaczną łapać światła to nawet -5 można mieć i trudno to nadrobić. Za to w kier. DWZ trzeba zwalniać, bo jedzie się na +2-+3 ;-)
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 6176
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 02 gru 2011, 14:07

Co za baran wymyślił trzy minuty przelotu od przystanku Topiel do przystanku Nowy Świat? ](*,)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24946
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 02 gru 2011, 14:07

A tam tyle nie było od dawien dawna?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 6176
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 02 gru 2011, 14:09

Domyślam się, że tak. Ale teraz buduje się tam Metro, nie ma korków. Tam wystarczy marna minutka, wjeżdżając pod tą fajną górę, stosując ecodriving. :P

Zablokowany