Nie śpię, bo napie... projektuję SIP

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 gru 2015, 11:05

Ale widziałeś 60 i 61?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 gru 2015, 11:12

Różnica w ich przebiegu jest na tyle istotna, że nie sposób czytelnie wykazać wariantowości, gdyby chcieć je połączyć. To samo się tyczy 115, które jest po prostu zbyt długie i na dodatek nie wiadomo dlaczego nie podjeżdża do Łysakowskiej w weekendy.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 gru 2015, 12:01

A jakie nasze linie mają na tyle mało istotne różnice w przebiegu, że chciałbyś je połączyć?

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 gru 2015, 12:31

Dajmy na to 718, 738 i 805. 412 i 512. 13 i 23. 105 i E-5. Można tak przez pół dnia. Zresztą dobrze wiesz, o co w tej układance chodzi. Innego rodzaju różnice w przebiegu wynikają natomiast z nietykalności połączeń bezpośrednich, których likwidacja pozwoliłaby na wzmocnienie linii szkieletowych.

A tak wygląda nocnik (dziewiątka na trasie nocnej przerobiona na MetroTram):
Załączniki
N24.png

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 694
Rejestracja: 16 sie 2012, 20:11
Lokalizacja: スハ・ベスキツカ乗務区

Post autor: TranslatorPS » 03 gru 2015, 19:23

O, panie, ten nowy angielski to teraz jest angielski, a nie "polskobiurowy produkt angielskopodobny" :D Jeśli chcesz wciąż moich sugestii, to na nocniaku przed "night bus services" usunąłbym the (i tak innych nocnych autobusów nie ma [no poza N0x i N5x], a jak już je wymieniasz to w ogóle), a na 115 opisy wariantów bym robił "Runs serving ... stops blahblahblah teerateerateera" zamiast "with" :)

I wiem co mi nie pasuje w tym berlińskim wzorze :) Mianowicie, czasy przejazdu są tylko w jedną stronę, przez co nie obejmują przystanków jednokierunkowych w lewo ;)
W ogóle, motywacja... :D Oho, chyba przysiądę się do Corela :)
Ten od cyferek i tłumaczeń.
Ostatni manual miejski: Kraków 12240 > 538-04, 23.07.2023
Ostatni wysokopodłogowy miejski: Kraków 12240 > 538-04, 23.07.2023
Ostatni 5B/6B: EN71-010 > ROJ 30513, 13.10.2025
Ostatni pod banderą ZTM: 6208 > 13/189, 7.01.2023

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 gru 2015, 19:31

TranslatorPS pisze:O, panie, ten nowy angielski to teraz jest angielski, a nie "polskobiurowy produkt angielskopodobny" :D Jeśli chcesz wciąż moich sugestii, to na nocniaku przed "night bus services" usunąłbym the (i tak innych nocnych autobusów nie ma [no poza N0x i N5x], a jak już je wymieniasz to w ogóle), a na 115 opisy wariantów bym robił "Runs serving ... stops blahblahblah teerateerateera" zamiast "with" :)

I wiem co mi nie pasuje w tym berlińskim wzorze :) Mianowicie, czasy przejazdu są tylko w jedną stronę, przez co nie obejmują przystanków jednokierunkowych w lewo ;)
W ogóle, motywacja... :D Oho, chyba przysiądę się do Corela :)
Siadaj siadaj! Chętnie popatrzę, co inni wyczyniają :)
Za sugestie oczywiście dziękuję - jak się nie praktykuje tego typu rzeczy, to i wyczucie znika :oops:

W przypadku dłuższych odcinków jednokierunkowych to rzeczywiście jest problem z czasem przejazdu, a jak się trafi jakiś jeden rodzynek, to już kij z nim.

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2660
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 03 gru 2015, 20:10

Fajne rysunki, ale mam jednak wrażenie, że berlińskie kserówki wieszane w autobusach nie umywają się do naszych elektrodech.

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 03 gru 2015, 20:26

Też tak uważam, jednak ich estetyka i różnorodność to są kwestie "do poprawienia".

A tutaj zmiana trasy:
Załączniki
N24objazd.png

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 03 gru 2015, 21:12

MichalJ pisze:
Emyl pisze:jeśli już przez 15 przystanków jadą tym samym ciągiem, to mają jeden numer i przebieg wariantowy.
Weź sobie zobacz np. tramwaje 60 i 61 i nie marudź.

To właśnie mnóstwo mętnych wariantów pod jednym numerem jest cechą pekaesową...
PKSy już mają numery? Bo zawsze miały tylko relacje. Owszem, tabliczki przystankowe były średnio napisane zazwyczaj, ale to wina tabliczek a nie wariantów PKS...
ŁK

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5048
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 03 gru 2015, 22:52

Zawsze mi się wydawało, że "objazd" to "detour" - diversion to takie mocno brytyjskie, zdaje się ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

JacekM
Śnieżynka
Posty: 8858
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 03 gru 2015, 23:09

Detour to bardziej chyba po drugiej stronie kanału.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 03 gru 2015, 23:26

Nie, po drugiej stronie oceanu. No i w "międzynarodowym angielskim" na ogół wygrywa wersja amerykańska - ale nie zawsze.

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2218
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 04 gru 2015, 9:49

Emyl pisze:A tutaj zmiana trasy:
Hm, ale nie widzę zaznaczonego zmienionego fragmentu trasy.
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 04 gru 2015, 12:20

Rekrucka na żółto.
Obrazek

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2218
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 04 gru 2015, 13:03

A jest, faktycznie.
Ostatnio widziany 12.04.2018 w 522

ODPOWIEDZ