Strona 18 z 27
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 11:05
autor: MichalJ
Ale widziałeś 60 i 61?
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 11:12
autor: Emyl
Różnica w ich przebiegu jest na tyle istotna, że nie sposób czytelnie wykazać wariantowości, gdyby chcieć je połączyć. To samo się tyczy 115, które jest po prostu zbyt długie i na dodatek nie wiadomo dlaczego nie podjeżdża do Łysakowskiej w weekendy.
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 12:01
autor: MichalJ
A jakie nasze linie mają na tyle mało istotne różnice w przebiegu, że chciałbyś je połączyć?
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 12:31
autor: Emyl
Dajmy na to 718, 738 i 805. 412 i 512. 13 i 23. 105 i E-5. Można tak przez pół dnia. Zresztą dobrze wiesz, o co w tej układance chodzi. Innego rodzaju różnice w przebiegu wynikają natomiast z nietykalności połączeń bezpośrednich, których likwidacja pozwoliłaby na wzmocnienie linii szkieletowych.
A tak wygląda nocnik (dziewiątka na trasie nocnej przerobiona na MetroTram):
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 19:23
autor: TranslatorPS
O, panie, ten nowy angielski to teraz jest angielski, a nie "polskobiurowy produkt angielskopodobny"

Jeśli chcesz wciąż moich sugestii, to na nocniaku przed "night bus services" usunąłbym the (i tak innych nocnych autobusów nie ma [no poza N0x i N5x], a jak już je wymieniasz to w ogóle), a na 115 opisy wariantów bym robił "Runs serving ... stops blahblahblah teerateerateera" zamiast "with"
I wiem co mi nie pasuje w tym berlińskim wzorze

Mianowicie, czasy przejazdu są tylko w jedną stronę, przez co nie obejmują przystanków jednokierunkowych w lewo

W ogóle, motywacja...

Oho, chyba przysiądę się do Corela

Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 19:31
autor: Emyl
TranslatorPS pisze:O, panie, ten nowy angielski to teraz jest angielski, a nie "polskobiurowy produkt angielskopodobny"

Jeśli chcesz wciąż moich sugestii, to na nocniaku przed "night bus services" usunąłbym the (i tak innych nocnych autobusów nie ma [no poza N0x i N5x], a jak już je wymieniasz to w ogóle), a na 115 opisy wariantów bym robił "Runs serving ... stops blahblahblah teerateerateera" zamiast "with"
I wiem co mi nie pasuje w tym berlińskim wzorze

Mianowicie, czasy przejazdu są tylko w jedną stronę, przez co nie obejmują przystanków jednokierunkowych w lewo

W ogóle, motywacja...

Oho, chyba przysiądę się do Corela

Siadaj siadaj! Chętnie popatrzę, co inni wyczyniają
Za sugestie oczywiście dziękuję - jak się nie praktykuje tego typu rzeczy, to i wyczucie znika
W przypadku dłuższych odcinków jednokierunkowych to rzeczywiście jest problem z czasem przejazdu, a jak się trafi jakiś jeden rodzynek, to już kij z nim.
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 20:10
autor: Solaris U10
Fajne rysunki, ale mam jednak wrażenie, że berlińskie kserówki wieszane w autobusach nie umywają się do naszych elektrodech.
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 20:26
autor: Emyl
Też tak uważam, jednak ich estetyka i różnorodność to są kwestie "do poprawienia".
A tutaj zmiana trasy:
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 21:12
autor: Łukasz
MichalJ pisze:Emyl pisze:jeśli już przez 15 przystanków jadą tym samym ciągiem, to mają jeden numer i przebieg wariantowy.
Weź sobie zobacz np. tramwaje 60 i 61 i nie marudź.
To właśnie mnóstwo mętnych wariantów pod jednym numerem jest cechą pekaesową...
PKSy już mają numery? Bo zawsze miały tylko relacje. Owszem, tabliczki przystankowe były średnio napisane zazwyczaj, ale to wina tabliczek a nie wariantów PKS...
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 22:52
autor: Paweł_K
Zawsze mi się wydawało, że "objazd" to "detour" - diversion to takie mocno brytyjskie, zdaje się

Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 23:09
autor: JacekM
Detour to bardziej chyba po drugiej stronie kanału.
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 03 gru 2015, 23:26
autor: MichalJ
Nie, po drugiej stronie oceanu. No i w "międzynarodowym angielskim" na ogół wygrywa wersja amerykańska - ale nie zawsze.
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 04 gru 2015, 9:49
autor: yavorius
Emyl pisze:A tutaj zmiana trasy:
Hm, ale nie widzę zaznaczonego zmienionego fragmentu trasy.
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 04 gru 2015, 12:20
autor: Wiliam
Rekrucka na żółto.
Produkcja tablic bocznych i schematów SIP
: 04 gru 2015, 13:03
autor: yavorius
A jest, faktycznie.