Strona 175 z 179
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 29 sie 2023, 9:23
autor: bentes
163 ponoć istnieje ze względu na szkoły wokół ZP Wilanów. Jeżeli nie da rady ogarnąć tego samym 164, to może jakaś dowozówka 363 skoordynowana ze dzwonkami na trasie Wilanów - Oczyszczalnia?
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 29 sie 2023, 9:33
autor: Autobus Czerwon
Rejonowa podstawówka dla tych terenów jest chyba na Powsinku, a licealiści to chyba już powinni umieć w przesiadki jednoperonowe? Zresztą na szkolny charakter 163 nie wskazuje to że jeździ mimo wakacji.
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 29 sie 2023, 10:40
autor: Piottr
A to nie chodzi przypadkiem o to, że 163 podjeżdża pod Urząd Gminy?
Jak dla mnie, po otwarciu Branickiego po przebudowie skrzyżowania z Vogla to linia 163 połączona z 263 powinna się stać kręgosłupem komunikacyjnym ciągu Syta - Vogla - Branickiego - Imielin. Ze stała ofertą 10 minut w szczycie, 15 poza i wieczorami.
Brygadami zdjętymi z obecnego, bezsensownego ogryzka 163 myślę, że te 10 minut w największym szczycie dało by radę ogarnąć.
A ponadto 217 powinno łączyć ciąg Al Rzeczypospolitej z Ursynowem przez cały dzień, nie tylko do wczesnego wieczora. Dlaczego po 20-tej wszystkie kursy są skrócone? A jak ktoś wieczorem wraca z kina? Z pracy z 2 zmiany?
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 01 wrz 2023, 21:48
autor: Wolfchen
Piottr pisze: ↑29 sie 2023, 10:40
A to nie chodzi przypadkiem o to, że 163 podjeżdża pod Urząd Gminy?
Pod co?
Piottr pisze: ↑29 sie 2023, 10:40
Jak dla mnie, po otwarciu Branickiego po przebudowie skrzyżowania z Vogla to linia 163 połączona z 263 powinna się stać kręgosłupem komunikacyjnym ciągu Syta - Vogla - Branickiego - Imielin. Ze stała ofertą 10 minut w szczycie, 15 poza i wieczorami.
W teorii tak, w praktyce nie jestem przekonany, czy powinno się łączyć potoki MW - Ursynów i Zawady (albo od Glebowej albo od oczyszczalni) - tramwaj do centrum.
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 02 wrz 2023, 16:55
autor: primoż
Wolfchen pisze: ↑01 wrz 2023, 21:48
Piottr pisze: ↑29 sie 2023, 10:40
A to nie chodzi przypadkiem o to, że 163 podjeżdża pod Urząd Gminy?
Pod co?

Stare nazewnictwo, wynikające z podziału m.st. na gminy. Do tej pory sporo osób tego używa

Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 04 wrz 2023, 12:15
autor: Piottr
Wolfchen pisze: ↑01 wrz 2023, 21:48
Piottr pisze: ↑29 sie 2023, 10:40
A to nie chodzi przypadkiem o to, że 163 podjeżdża pod Urząd Gminy?
Pod co?

Nie wiem po co ZTM zostawił 163 na wakacje, to tylko takie moje dywagacje, że mogło chodzić o dojazd do wilanowskiego ratusza. Bo skoro nie o dojazd do liceum Kostki-Potockiego...
Wolfchen pisze: ↑01 wrz 2023, 21:48
w praktyce nie jestem przekonany, czy powinno się łączyć potoki MW - Ursynów i Zawady (albo od Glebowej albo od oczyszczalni) - tramwaj do centrum.
Rozwiń swoją niepewność

Na przystanku Metro Służew też masz niemal pełną wymianę w 189
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 05 wrz 2023, 0:28
autor: Wolfchen
primoż pisze: ↑02 wrz 2023, 16:55
Stare nazewnictwo, wynikające z podziału m.st. na gminy. Do tej pory sporo osób tego używa
Domyślam się, tylko za czasów gmin, to chyba gdzie indziej był urząd
Piottr pisze: ↑04 wrz 2023, 12:15
Nie wiem po co ZTM zostawił 163 na wakacje, to tylko takie moje dywagacje, że mogło chodzić o dojazd do wilanowskiego ratusza. Bo skoro nie o dojazd do liceum Kostki-Potockiego...
Bardziej prawdopodobne, że liczba kresek na mapie musiała się zgadzać chyba
Piottr pisze: ↑04 wrz 2023, 12:15
Rozwiń swoją niepewność

Na przystanku Metro Służew też masz niemal pełną wymianę w 189
W przypadku Zawad jednak mamy wąskie gardło w postaci Vogla, nie bardzo jest tam szansa na poprawę, więc regularność takiej linii byłaby słaba.
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 05 wrz 2023, 17:01
autor: primoż
Wolfchen pisze: ↑05 wrz 2023, 0:28
Domyślam się, tylko za czasów gmin, to chyba gdzie indziej był urząd

Stare przyzwyczajenia przyzwyczaiły się do nowej lokalizacji

Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 06 wrz 2023, 14:23
autor: Piottr
Wolfchen pisze: ↑05 wrz 2023, 0:28
W przypadku Zawad jednak mamy wąskie gardło w postaci Vogla, nie bardzo jest tam szansa na poprawę, więc regularność takiej linii byłaby słaba.
Zobaczymy jak się ruch ustabilizuje po otwarciu przebudowanego skrzyżowania z Branickiego. Może część problemu o którym piszesz się nieco rozmyje.
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 19 lis 2023, 9:56
autor: Placuszek44
Do ZTM wpłynęła petycja o wydłużenie trasy linii 193 do "zajezdni Wyszczółki".
https://www.ztm.waw.pl/wp-content/uploa ... 11/193.pdf
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 19 lis 2023, 10:00
autor: Walas
Nadal ludzie nie rozróżniają zajezdni od pętli...
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 19 lis 2023, 10:09
autor: Łukasz
Walas nie ma kolegów z Łodzi.
Abstrahując od treści (wiadomo, napisanie kilku zdań po polsku to trudna sztuka), to wydaje się to w miarę nawet, choć chyba lepiej byłoby tam przywrócić i wysłać 365, nawet kosztem 218 na Wilanowskiej (choć wtedy 218 nie miałoby krańca z socjalem).
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 19 lis 2023, 10:13
autor: ashir
Przecież w Łodzi mają krańcówki...
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 19 lis 2023, 10:22
autor: Walas
Łukasz pisze: ↑19 lis 2023, 10:09
Walas nie ma kolegów z Łodzi.
Mam i wiem że tam są krańcówki.
Co w dzielnicy Ursynów piszczy
: 19 lis 2023, 10:32
autor: Łukasz
ashir pisze: ↑19 lis 2023, 10:13
Przecież w Łodzi mają krańcówki...
To gdzie mają zajezdnie?