Strona 175 z 179

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 29 sie 2023, 9:23
autor: bentes
163 ponoć istnieje ze względu na szkoły wokół ZP Wilanów. Jeżeli nie da rady ogarnąć tego samym 164, to może jakaś dowozówka 363 skoordynowana ze dzwonkami na trasie Wilanów - Oczyszczalnia?

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 29 sie 2023, 9:33
autor: Autobus Czerwon
Rejonowa podstawówka dla tych terenów jest chyba na Powsinku, a licealiści to chyba już powinni umieć w przesiadki jednoperonowe? Zresztą na szkolny charakter 163 nie wskazuje to że jeździ mimo wakacji.

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 29 sie 2023, 10:40
autor: Piottr
A to nie chodzi przypadkiem o to, że 163 podjeżdża pod Urząd Gminy?

Jak dla mnie, po otwarciu Branickiego po przebudowie skrzyżowania z Vogla to linia 163 połączona z 263 powinna się stać kręgosłupem komunikacyjnym ciągu Syta - Vogla - Branickiego - Imielin. Ze stała ofertą 10 minut w szczycie, 15 poza i wieczorami.
Brygadami zdjętymi z obecnego, bezsensownego ogryzka 163 myślę, że te 10 minut w największym szczycie dało by radę ogarnąć.

A ponadto 217 powinno łączyć ciąg Al Rzeczypospolitej z Ursynowem przez cały dzień, nie tylko do wczesnego wieczora. Dlaczego po 20-tej wszystkie kursy są skrócone? A jak ktoś wieczorem wraca z kina? Z pracy z 2 zmiany?

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 01 wrz 2023, 21:48
autor: Wolfchen
Piottr pisze:
29 sie 2023, 10:40
A to nie chodzi przypadkiem o to, że 163 podjeżdża pod Urząd Gminy?
Pod co? ;)
Piottr pisze:
29 sie 2023, 10:40
Jak dla mnie, po otwarciu Branickiego po przebudowie skrzyżowania z Vogla to linia 163 połączona z 263 powinna się stać kręgosłupem komunikacyjnym ciągu Syta - Vogla - Branickiego - Imielin. Ze stała ofertą 10 minut w szczycie, 15 poza i wieczorami.
W teorii tak, w praktyce nie jestem przekonany, czy powinno się łączyć potoki MW - Ursynów i Zawady (albo od Glebowej albo od oczyszczalni) - tramwaj do centrum.

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 02 wrz 2023, 16:55
autor: primoż
Wolfchen pisze:
01 wrz 2023, 21:48
Piottr pisze:
29 sie 2023, 10:40
A to nie chodzi przypadkiem o to, że 163 podjeżdża pod Urząd Gminy?
Pod co? ;)
Stare nazewnictwo, wynikające z podziału m.st. na gminy. Do tej pory sporo osób tego używa :wink:

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 04 wrz 2023, 12:15
autor: Piottr
Wolfchen pisze:
01 wrz 2023, 21:48
Piottr pisze:
29 sie 2023, 10:40
A to nie chodzi przypadkiem o to, że 163 podjeżdża pod Urząd Gminy?
Pod co? ;)
Nie wiem po co ZTM zostawił 163 na wakacje, to tylko takie moje dywagacje, że mogło chodzić o dojazd do wilanowskiego ratusza. Bo skoro nie o dojazd do liceum Kostki-Potockiego...
Wolfchen pisze:
01 wrz 2023, 21:48
w praktyce nie jestem przekonany, czy powinno się łączyć potoki MW - Ursynów i Zawady (albo od Glebowej albo od oczyszczalni) - tramwaj do centrum.
Rozwiń swoją niepewność :-) Na przystanku Metro Służew też masz niemal pełną wymianę w 189

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 05 wrz 2023, 0:28
autor: Wolfchen
primoż pisze:
02 wrz 2023, 16:55
Stare nazewnictwo, wynikające z podziału m.st. na gminy. Do tej pory sporo osób tego używa :wink:
Domyślam się, tylko za czasów gmin, to chyba gdzie indziej był urząd ;)
Piottr pisze:
04 wrz 2023, 12:15
Nie wiem po co ZTM zostawił 163 na wakacje, to tylko takie moje dywagacje, że mogło chodzić o dojazd do wilanowskiego ratusza. Bo skoro nie o dojazd do liceum Kostki-Potockiego...
Bardziej prawdopodobne, że liczba kresek na mapie musiała się zgadzać chyba :-k
Piottr pisze:
04 wrz 2023, 12:15
Rozwiń swoją niepewność :-) Na przystanku Metro Służew też masz niemal pełną wymianę w 189
W przypadku Zawad jednak mamy wąskie gardło w postaci Vogla, nie bardzo jest tam szansa na poprawę, więc regularność takiej linii byłaby słaba.

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 05 wrz 2023, 17:01
autor: primoż
Wolfchen pisze:
05 wrz 2023, 0:28
Domyślam się, tylko za czasów gmin, to chyba gdzie indziej był urząd ;)
Stare przyzwyczajenia przyzwyczaiły się do nowej lokalizacji :wink:

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 06 wrz 2023, 14:23
autor: Piottr
Wolfchen pisze:
05 wrz 2023, 0:28
W przypadku Zawad jednak mamy wąskie gardło w postaci Vogla, nie bardzo jest tam szansa na poprawę, więc regularność takiej linii byłaby słaba.
Zobaczymy jak się ruch ustabilizuje po otwarciu przebudowanego skrzyżowania z Branickiego. Może część problemu o którym piszesz się nieco rozmyje.

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 19 lis 2023, 9:56
autor: Placuszek44
Do ZTM wpłynęła petycja o wydłużenie trasy linii 193 do "zajezdni Wyszczółki". :lol:
https://www.ztm.waw.pl/wp-content/uploa ... 11/193.pdf

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 19 lis 2023, 10:00
autor: Walas
Placuszek44 pisze:
19 lis 2023, 9:56
Do ZTM wpłynęła petycja o wydłużenie trasy linii 193 do "zajezdni Wyszczółki". :lol:
https://www.ztm.waw.pl/wp-content/uploa ... 11/193.pdf
Nadal ludzie nie rozróżniają zajezdni od pętli...

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 19 lis 2023, 10:09
autor: Łukasz
Walas nie ma kolegów z Łodzi.

Abstrahując od treści (wiadomo, napisanie kilku zdań po polsku to trudna sztuka), to wydaje się to w miarę nawet, choć chyba lepiej byłoby tam przywrócić i wysłać 365, nawet kosztem 218 na Wilanowskiej (choć wtedy 218 nie miałoby krańca z socjalem).

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 19 lis 2023, 10:13
autor: ashir
Przecież w Łodzi mają krańcówki...

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 19 lis 2023, 10:22
autor: Walas
Łukasz pisze:
19 lis 2023, 10:09
Walas nie ma kolegów z Łodzi.
Mam i wiem że tam są krańcówki.

Co w dzielnicy Ursynów piszczy

: 19 lis 2023, 10:32
autor: Łukasz
ashir pisze:
19 lis 2023, 10:13
Przecież w Łodzi mają krańcówki...
To gdzie mają zajezdnie?