Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2015

Moderator: Wiliam

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 20 lis 2015, 22:48

Może w poniedziałek będzie jeszcze robiony lewoskręt w Dzierżoniowską? A potem jeszcze coś (Jacek pisał o zmianie trasy 181 przez kilka dni)?
Ja też nie wiem, ale znam osoby, które będą musiały rano w poniedziałek w tamte strony jechać i też mają zagwozdkę.

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 21 lis 2015, 9:13

Od poniedziałku to nawet już znaki stały i zaczęto malować tymczasowe oznakowanie poziome. :razz:

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 21 lis 2015, 12:03

I się wyjaśniło. W poniedziałek będzie robiony jeszcze tunel pod Wisłostradą. I tak się zastanawiam, czy nie lepiej było ten objazd zrobić przez Wisłostradę z zawrotką przy Gwiaździstej (kiedyś 181 miało tam objazd) - reakcje ludzi w 114 bezcenne ;).

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 21 lis 2015, 13:12

Źródło?

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 21 lis 2015, 13:15


Georg
Posty: 6287
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 21 lis 2015, 21:58

Paweł D. pisze:I się wyjaśniło. W poniedziałek będzie robiony jeszcze tunel pod Wisłostradą. I tak się zastanawiam, czy nie lepiej było ten objazd zrobić przez Wisłostradę z zawrotką przy Gwiaździstej (kiedyś 181 miało tam objazd) - reakcje ludzi w 114 bezcenne ;).
Też o tym myślałem, ale jednak za duża strata czasu by była. Zysk za mały, bo jakbyś zrobił przystanek Prozy 03, to ludzie, zobaczywszy, że autobus jedzie inaczej, wysiedliby na Prozy i dalej poszli piechotą. A pusty autobus by się tułał po Wisłostradzie. Jednak obecny objazd przez Wólczyńską jest lepszy. Pamiętaj, że rzadko który pasażer czyta komunikaty na stronie ZTM.

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 21 lis 2015, 22:22

Czy lepszy to nie wiem, trzeba by sprawdzić jakie były dziś opóźnienia na 114 czy 181.
Kwestię pustoszenia autobusu na Prozy też da się załatwić podwieszką i informacją np. kierowcy.
A co do czytania komunikatów, to planuję w poniedziałek odwiedzić przystanek M. Młociny 03 :)

Georg
Posty: 6287
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 21 lis 2015, 22:26

Paweł D. pisze:Czy lepszy to nie wiem, trzeba by sprawdzić jakie były dziś opóźnienia na 114 czy 181.
Kwestię pustoszenia autobusu na Prozy też da się załatwić podwieszką i informacją np. kierowcy.
A co do czytania komunikatów, to planuję w poniedziałek odwiedzić przystanek M. Młociny 03 :)
Przypuszczam, że jeśli na przystanku nie będzie nikogo z NR, to usłyszysz coś takiego: "No zobacz! Kierowca kolejnego 114 pomylił trasę. Czekamy już pół godziny na autobus i nic nie jedzie. W korku stoi. Zaraz wyjmę telefon i napiszę skargę do ZTM na FB. A co mi tam." Koniecznie napisz w poniedziałek, co zobaczyłeś.

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 21 lis 2015, 22:40

Paweł D. pisze:Czy lepszy to nie wiem, trzeba by sprawdzić jakie były dziś opóźnienia na 114 czy 181.
A czemu dziś miały być opóźnienia?
Paweł D. pisze:A co do czytania komunikatów, to planuję w poniedziałek odwiedzić przystanek M. Młociny 03 :)
Jak ktoś jest nieogarnięty to jego sprawa. :)

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 21 lis 2015, 22:51

ashir pisze:A czemu dziś miały być opóźnienia?
Bo szeroko pojęta okolica się zakorkowała?

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 22 lis 2015, 8:05

Wczoraj na 114 i 181 kierowcy łapali po 10-15 min. w plecy i jeździli w kółko.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 22 lis 2015, 12:55

Paweł D. pisze:Bo szeroko pojęta okolica się zakorkowała?
A gdzie się zakorkowała? Jechałem dzisiaj to były pustki - zgodnie z założeniami, jak na typowy, zwykły weekend. Przecież samochody nadal korzystają z Pułkowej w obydwie strony - jedynie z tunelu nie mogą skorzystać. :)
Walas pisze:Wczoraj na 114 i 181 kierowcy łapali po 10-15 min. w plecy i jeździli w kółko.
Też widziałem dzisiaj 114 na -10 na Młocinach, ale takie spóźnione przyjechało z Bródna-Podgrodzia. Natomiast 181 to musiało nawet odstawać, żeby nie być przed czasem. :wink:

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 22 lis 2015, 13:15

Wyżej jest wklejony link, na serwisach pokazujących ruch wczoraj wjazd do W-wy był na czarno - Pułkowa aż przed wiadukt przy Auchan, Wólka od zachodu i kawałki Wóycickiego. Mowa o sobocie, a nie niedzielnym poranku. Nigdzie nie twierdzę, że autobusy utknęły w monstrualnych korkach, bo z tego tylko można się cieszyć.
W tej chwili mapa pokazuje korek aż po Auchan - nic w końcu dziwnego jak z dwóch pasów zrobił się jeden i z oczywistych powodów wolniejszy pas.

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 22 lis 2015, 13:25

Ale z Pułkowej autobusy korzystają tylko jadąc od strony Łomianek, gdzie nawet przy bardzo dużym ruchu samochodów jazda jest już w miarę płynna, bo standardowo przecież najgorzej jest przy Auchan, a od Parku Młocińskiego to już się jedzie całkiem dobrze, a co dopiero od Dzierżoniowskiej. Natomiast kolejka do lewoskrętu z Wóycickiego w Pułkową to przecież standard, ale przy dobrym ustawieniu pojazdów to 114 też nie ma problemu z przejechaniem, więc ja nie wiem, gdzie tu są te korki. :)

Awatar użytkownika
Matej
(mateuszsolaris)
Posty: 197
Rejestracja: 27 lip 2010, 20:44
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post autor: Matej » 23 lis 2015, 10:34

Niektóre linie z KMŁ mają całkiem ciekawe te objazdy. Jakże było moje zdziwienie, jak zauważyłem kwadrata i Sprintera na Starych Świdrach. To zaplanowane, czy kierowcy po prostu tak sobie jeżdżą? :D
Moje zdjęcia: Phototrans - WGKM

ODPOWIEDZ