Strona 19 z 27

: 28 cze 2013, 22:22
autor: Vilén
metalin pisze:Ale pomijając częstotliwości, to w DP tak to wygląda, przy czym 519 i 539 mają jeden numerek.
W DP tak wygląda, że na jakąkolwiek linię trzeba czekać ponad 15 minut? Ciekawe.

(chociaż dla mnie, 15 minut oczekiwania to nadal za dużo, zważywszy na charakter zabudowy pasma wilanowskiego)

: 28 cze 2013, 22:25
autor: TGM
W międzyszczycie 422 4 minuty po 519 :-? . Ale dobrze przynajmniej, że tym z dłuższej trasy, koordynacja przynajmniej jest z tym krótszym :P .

: 28 cze 2013, 22:30
autor: metalin
Napisałem,że nie o częstotliwość chodzi a o ułomny układ i liczbę tarczek. Gdzie de facto 519 to dwie linie, także jeśli chodzi o punktualność w kierunku centrum.

: 29 cze 2013, 9:44
autor: yavorius
ashir pisze:Oczywiście Miasteczko Wilanów zyskuje
Ale za to rzadziej jeździło będzie 217.

: 01 lip 2013, 12:50
autor: Piottr
Obserwacja z dzisiaj z godziny 9 z minutami. Na przystanek Spacerowa podjeżdża duet 519,422. Minutę za nimi 501.
Znaczy synchronizacja coś trochę nieteges.

: 01 lip 2013, 13:08
autor: Lukasz436
Piottr pisze:Obserwacja z dzisiaj z godziny 9 z minutami. Na przystanek Spacerowa podjeżdża duet 519,422. Minutę za nimi 501.
Znaczy synchronizacja coś trochę nieteges.
Dzisiaj duże korki były. Daj trochę czasu na dotarcie.

: 01 lip 2013, 18:32
autor: Glonojad
Synchronizacja całkiem niezła, z koordynacją gorzej...

Korki? Hm, w Śródmieściu była bajka, w tramwajach tez luzy.

: 01 lip 2013, 19:10
autor: MichalJ
Korki? W lipcu? :) Spokojnie z ronda Jazdy Polskiej na Trasę Ł wjechałem, normalnie się nie daje... Ale już Wisłostrada przy Gagarina trochę zatwardzenia miała. Może i Sobieskiego, nie wiem.

: 01 lip 2013, 19:17
autor: ashir
Musiały być korki, bo nawet po 13 wozy jeździły opóźnione w szczególnych przypadkach do 10-15 minut.

: 01 lip 2013, 21:38
autor: bartoni722
Ja jak jechałem kursem 519 o 14:37 z DwC to przyjeżdżał idealnie punktualnie. 422 na Placu Unii Lubelskiej też idealnie o czasie. A stad 501/519 nie widziałem, były w miarę rozkładowych odstępach. Zawsze jak zapuszczam się w ciąg ul. Sobieskiego to wszystko jest w najlepszym porządku. Takie szczęście mam?

: 01 lip 2013, 22:54
autor: TGM
Jak może być koordynacja niby? 501 i 422 odstęp widzę 2 do 5 minut według rozkładu. Rozkładu 519 to w ogóle nie można brać pod uwagę. Od lat pewnie nie zmieniany. A ile się pozmieniało? Przy obecnym rozkładzie żadnego przystanku na żądanie nie pominie bo i dawniej o to było ciężko. Świateł po drodze nastawiali a te co były to cyrk z nimi zrobiono. Ciężko mi to sobie wyobrazić żeby to niby i w DP tak działało, ale w DS zanim się przejdzie Nałęczowską normalnym tempem, zielone zaczyna migać ](*,) . Bo koniecznie fazy do lewoskrętów trzeba porobić :-? . To jak niby cokolwiek ma być punktualnie :?:

: 01 lip 2013, 22:56
autor: bartoni722
W międzyszczycie 501 i 519 jest w takcie 7-8 z oczywistych względów, a w szczycie jak częstotliwości są takie same idealne 5-5-5.

: 09 paź 2013, 19:51
autor: TGM
Czy aby na pewno sztywniaki na 422 to dobry pomysł skoro na 501, które ma o wiele mniej przystanków, jeżdżą przeguby?

: 10 paź 2013, 9:44
autor: Piottr
bartoni722 pisze:W międzyszczycie 501 i 519 jest w takcie 7-8 z oczywistych względów, a w szczycie jak częstotliwości są takie same idealne 5-5-5.
To teoria. W praktyce jedzie 519 "puszka sardynek", którego dogania 422 nieco pustsze, a minutę za tą trójką jedzie 501 w którym można jeszcze znaleźć miejsce siedzące.

Moim skromnym zdaniem, aby wyrównać wykorzystanie tych linii, 422 nie powinno stawać na przystankach Czarnomorska i Mangalia (tak jak kiedyś E-2 nie stawało), bo te przystanki maja dodatkowo 501.

: 10 paź 2013, 15:38
autor: Vilén
Piottr pisze:Moim skromnym zdaniem, aby wyrównać wykorzystanie tych linii
A moim zdaniem, jedynym sposobem na wyrównanie wykorzystania tych linii, jest połączenie ich w jedno silne 140 Dw. Centralny - Wilanów, bez żadnych wariantów trasy. Inaczej zawsze pojawią się jakieśtam kłopoty z ich koordynacją, co jest chyba główną przyczyną ich nierównego wykorzystania.