Strona 185 z 229

PolskiBus

: 08 sty 2016, 22:29
autor: Łukasz
Wracałem pare razy tym luxem o 18:45, Marynont tez mi bardziej leży niz wilanowska, oczywiście pociąg najbardziej - nie chce mi sie grzebać, ale w niedziele chyba jedzie cos jeszcze ok.20.

PolskiBus

: 12 sty 2016, 16:30
autor: ashir
Patrząc na rozkład linii PolskiegoBusa w formie tabelki to można dojść do wniosku, że to się zrobił PKS przy tych odwołanych kursach? Co to w różnych dniach tygodnia różne kursy są zawieszone na różnych liniach. Dawniej oferta była przejrzysta i codziennie odbywały się wszystkie kursy, ale wiadomo oszczędności, oszczędności i jeszcze raz oszczędności. A frekwencja na wielu liniach coraz gorsza. :sad: To ja teraz rozumiem, dlaczego na P26 w wyszukiwarce czasem widziałem dziennie 7 kursów, jak do tej pory, czasem 6, a czasem tylko 5. :D

PolskiBus

: 13 sty 2016, 12:24
autor: person
Wygaszanie popytu (vel. "dostosowywanie podaży") rodem z PKP ;-)

PolskiBus

: 13 sty 2016, 13:17
autor: ashir
No i promocje się skończyły, w tym słynna "5-miastówka". Widać lepiej, żeby w autokarze były puste miejsca niż żeby za kilka złotych ktoś pojechał. :(

PolskiBus

: 13 sty 2016, 15:48
autor: BJ
Ciekawe jak długo PB pociągnie...
Pierwsze zwiastuny kłopotów już wyraźnie widać. Pojeżdżą jeszcze długo, ale jak tendencja się utrzyma to nie wróżę świetlanej przyszłości...

PolskiBus

: 14 sty 2016, 0:27
autor: Piottr
Olsztyn zniknął całkowicie z mapy połączeń i kalendarza. A wybierałem się. Gdańsk pocięli dramatycznie, zostało osiem par z czego jedna niecodziennie. Wrocław też z kursu co godzinę zrobiło się co dwie. I zniknęły kursy nonstop do Rzeszowa. Po tych ruchach widać, że się oferta bardziej zwija niż rozwija.

Flixbus (d. PolskiBus)

: 14 sty 2016, 3:27
autor: bepe
BJ pisze:Pojeżdżą jeszcze długo
Jak czytam ten temat, to mam poważne wątpliwości, czy aby na pewno długo...

PolskiBus

: 14 sty 2016, 8:04
autor: Lukasz436
Piottr pisze:Olsztyn zniknął całkowicie z mapy połączeń i kalendarza. A wybierałem się. Gdańsk pocięli dramatycznie, zostało osiem par z czego jedna niecodziennie. Wrocław też z kursu co godzinę zrobiło się co dwie. I zniknęły kursy nonstop do Rzeszowa. Po tych ruchach widać, że się oferta bardziej zwija niż rozwija.
A co się dziwić jak ofertavPKP coraz lepsza.

PolskiBus

: 14 sty 2016, 8:57
autor: ashir
No niestety, najlepszy rok dla PB to był 2014, kiedy rozwój był ogromny, gdzie hitem było P14 co 30 minut z 33 kursami dziennie, ale powstały też takie linie, o których teraz już mało kto pamięta. :) A teraz no cóż część linii zostaje zawieszona z powodu frekwencji, część z powodu skutecznych odwołań Lexmida. Cóż, ale jak tym mniej dni do podróży, a ślepo się podwyższa cenę na wszystkie kursy, obojętnie od zajętości miejsc i od tego czy faktycznie ktoś te bilety kupi to nie dziwne, że potem np. do Olsztyna nikt za 27zł nie chce jechać o 5:50 z Warszawy czy o 5:00 z Olsztyna. :P Widać, że zainteresowanie spada, bo pomimo tego, że Wielka Zimowa Bonanza i jej 100 000 biletów po 1zł rozpoczęła się 2 grudnia to nadal na wielu kursach można takie bilety znaleźć. Przykładowo ja wczoraj taki bilet kupiłem na termin za 3 tygodnie i jestem 6 osobą na ten kurs, ale jeszcze 4 osoby mogą taki promocyjny bilet kupić, czyli 10 osób jedzie za 1zł, kolejne za 5zł i jak taki kurs ma być opłacalny? ;)

PolskiBus

: 14 sty 2016, 9:06
autor: Łukasz
bepe pisze:
BJ pisze:Pojeżdżą jeszcze długo
Jak czytam ten temat, to mam poważne wątpliwości, czy aby na pewno długo...
Ja tez, choć zawsze bedzie grupa lowcostowa, zwłaszcza w rejony Kielecczyzny, gdzie jednak na każda złotówkę sie patrzy bardziej niz w centrum. Tyle ze faktycznie chyba taniomiastowy dla studentów wygrywa, bo to 19 zł pewne nawet w ostatniej chwili. Dodatkowo, teraz sa 4 dni obniżek Luxa 40-60%, bilety mozna kupić na podróże do końca marca, wiec studenci moga sobie zaplanować.

A kursy za złotówkę czy 5 maja tylko zarazić firmą. Ja np. zaraziłem się w ten sposób luxem, w PB naprawdę już mie ma czym - za to odkąd faktycznie jedyną ofertą z Kielc przestała być wiecznie zepsuta i spóźniona Kinga na podmiejskim składzie, to pkp wygrywa, zdecydowanie, czasem nawet w 1kl za 73 zł (tu tez cena spadła o 10%).

PolskiBus

: 14 sty 2016, 9:10
autor: ashir
Łukasz pisze:Dodatkowo, teraz sa 4 dni obniżek Luxa 40-60%, bilety mozna kupić na podróże do końca marca, wiec studenci moga sobie zaplanować.
Tak jak zawsze na trasy międzynarodowe. :>

PolskiBus

: 14 sty 2016, 9:44
autor: Rosa
Sporym ciosem dla PB sa niskie ceny paliwa. Souter kiedyś mówił że dla nich wysokie ceny były dobre bo ludzie częściej wtedy wybierali autobus zamiast własnego samochodu. Teraz przy cenie ok 4 zl za litr jadąc w minimum 2 osoby samochód robi się w miarę tani.

PolskiBus

: 14 sty 2016, 18:32
autor: Łukasz
ashir pisze:
Łukasz pisze:Dodatkowo, teraz sa 4 dni obniżek Luxa 40-60%, bilety mozna kupić na podróże do końca marca, wiec studenci moga sobie zaplanować.
Tak jak zawsze na trasy międzynarodowe. :>
Co tydzien jest nocna promocja 7/14 zł na krajowe

PolskiBus

: 14 sty 2016, 18:37
autor: ashir
I bez rewelacji ta promocja. :razz:

PolskiBus

: 17 sty 2016, 21:33
autor: ashir
Patrząc na zapełnienie Golda na najbliższe dni do/z Krakowa i Wrocławia to panują straszne pustki (ok. 5-15 osób na dany kurs), ciekawe czy na wiosnę rzeczywiście odrodzi się zainteresowanie PolskimBusem? :)