Strona 192 z 200
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 10:52
autor: KwZ
47 stopni to naprawdę za dużo. Ciekawe, co na to przepisy kodeksu pracy lub ustalenia ze związkami zawodowymi.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 10:55
autor: Stary Pingwin
Myślisz o bawełnianej koszulce z krótkimi rękawami? Od 2 lat ich nie ma, zostały zastąpione przez koszule z krótkim rękawem. O ile koszulka była bawełniana, to koszula jest bardzo bardzo sztuczna.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 10:57
autor: Stary Pingwin
KwZ pisze: ↑13 cze 2019, 10:52
47 stopni to naprawdę za dużo. Ciekawe, co na to przepisy kodeksu pracy lub ustalenia ze związkami zawodowymi.
Przy wysokich temperaturach pracodawca jest zobowiązany dostarczyć zimne napoje. W biurach skraca się czas pracy, co w komunikacji jest niemożliwe.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 11:12
autor: Szeregowy_Równoległy
beni pisze: ↑13 cze 2019, 10:01
Wszystkie 105Nx mają klimatyzację kabiny.
Nie. Chyba, że 1386 to nie jest 105Nx.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 11:30
autor: KwZ
Stary Pingwin pisze: ↑13 cze 2019, 10:57
KwZ pisze: ↑13 cze 2019, 10:52
47 stopni to naprawdę za dużo. Ciekawe, co na to przepisy kodeksu pracy lub ustalenia ze związkami zawodowymi.
Przy wysokich temperaturach pracodawca jest zobowiązany dostarczyć zimne napoje. W biurach skraca się czas pracy, co w komunikacji jest niemożliwe.
Woda to od 25 stopni na zewnątrz. Może być kranówka.
Dzisiaj usłyszałem o skróconych lekcjach w szkole i mnie to zdziwiło.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 11:45
autor: beni
Szeregowy_Równoległy pisze: ↑13 cze 2019, 11:12
beni pisze: ↑13 cze 2019, 10:01
Wszystkie 105Nx mają klimatyzację kabiny.
Nie. Chyba, że 1386 to nie jest 105Nx.
O rodzynku zapomniałem. A to dlatego że jeździł jako drugi w składzie za to ma biletomat. Ale po NGG w zeszłym roku 1267 dostał klimatyzator w końcu.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 13:13
autor: drobert
KwZ pisze: ↑13 cze 2019, 11:30
Stary Pingwin pisze: ↑13 cze 2019, 10:57
Przy wysokich temperaturach pracodawca jest zobowiązany dostarczyć zimne napoje. W biurach skraca się czas pracy, co w komunikacji jest niemożliwe.
Woda to od 25 stopni na zewnątrz. Może być kranówka.
Dzisiaj usłyszałem o skróconych lekcjach w szkole i mnie to zdziwiło.
Wczoraj na 28 czas pracy 9,9. Wody na Pl. Narutowicza zabrakło, na Wschodnim oczywiście wody nie ma. Kranówka jest ale nie każdy wozi butelki ze sobą. Pomijając kwestię wody, to na takich potworkach to powinny być SWLe skoro na takiej 3 z krótką trasą i odpowiednimi postojami mogą być SWLe.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 13:20
autor: fraktal
Ja wczoraj wsiadłem w 28, nie mogłem przejechać nawet 3 przystanków. Klimat zrobił się taki, że tabor bez klimatyzacji powinien być bezwzględnie eliminowany z komunikacji publicznej, a klima w tym, którym jest powinna być sprawdzana i w razie potrzeby wymieniana na coś wydajniejszego.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 13:42
autor: fraktal
Stary Pingwin pisze: ↑13 cze 2019, 10:55
Myślisz o bawełnianej koszulce z krótkimi rękawami? Od 2 lat ich nie ma, zostały zastąpione przez koszule z krótkim rękawem. O ile koszulka była bawełniana, to koszula jest bardzo bardzo sztuczna.
Szkoda tych koszulek polo. Były bardzo estetycznie wykonane i miały ładne logo Tramwajów...
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 13:54
autor: Stary Pingwin
Były bardzo wygodne na upał. Jeszcze ciekawostka upalna- pracownik może odmówić świadczenia pracy, gdy jest mu za gorąco. Niestety, przepisy nie precyzują tego dokładniej.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 14:07
autor: drobert
Pojawiły się nowe koszulki polo z granatowym logo TW i pełną nazwą firmy.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 14:11
autor: Stary Pingwin
Mówisz o efekcie ostatnich konsultacji odzieżowych w firmie? Już są efekty?
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 14:49
autor: michael112
fraktal pisze: ↑13 cze 2019, 13:20
Ja wczoraj wsiadłem w 28, nie mogłem przejechać nawet 3 przystanków. Klimat zrobił się taki, że tabor bez klimatyzacji powinien być bezwzględnie eliminowany z komunikacji publicznej, a klima w tym, którym jest powinna być sprawdzana i w razie potrzeby wymieniana na coś wydajniejszego.
No widzisz, a są ludzie (nie ja jakby co), którzy uważają że w przyszłości przed wycofaniem 81xx powinno się wycofać serię SU18 z Ostrobramskiej, która ma klimę, tyle tylko że jest rok czy dwa starsza niż 81xx.
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 15:01
autor: fraktal
Niestety klima w 84xx i 82xx działa w tym roku bardzo słabo, a szkoda, bo jeszcze ze dwa lata temu co poniektóre autobusy z tej serii chłodziły naprawdę nieźle...
O chłodzeniu i niechłodzeniu
: 13 cze 2019, 18:06
autor: Łukasz
Bo trzeba ją utrzymywać, uzupełniać czynnik itp.