Strona 3 z 30
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 13:13
autor: ashir
Hmm na
4, skoro wszystkie brygady będą obsługiwane przez Hyundaie?

Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 13:22
autor: kms
ashir pisze: ↑25 mar 2023, 13:13
Hmm na
4, skoro wszystkie brygady będą obsługiwane przez Hyundaie?
Myślałem, że też na innych liniach skoro w ruchu jest ok. 60 Hyundai'ów, a na wielu liniach w dni robocze nadal średnio co druga brygada jest wysoka (vide 15, 22, 78 itp.).
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 13:43
autor: Bywalec
Do tej pory było 12 wysokich brygad na 4. Skoro teraz tam musi być wyłącznie niska podłoga w postaci HRC to te 12 brygad wpisanych w rozkład to właśnie 4. I żeby nie zabierać wozów z innych linii stąd to fiku-miku, że R-1 pojawi się na 1 a w zamian R-3 wysokimi składami na 78.
kms pisze: ↑25 mar 2023, 13:22
Myślałem, że też na innych liniach skoro w ruchu jest ok. 60 Hyundai'ów, a na wielu liniach w dni robocze nadal średnio co druga brygada jest wysoka (vide 15, 22, 78 itp.).
Od poniedziałku na brygadach
całodziennych zostaje 60 wozów wysokopodłogowych z 293 brygad całodziennych. To 20% z całości.
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 14:43
autor: Łukasz
Nie da się zrobić, żeby tylko dodatki były wysokie?
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 15:03
autor: primoż
Na 1, 2 czy 9 muszą być niskie dodatki z racji kursów wariantowych, do tego dochodzi też kwestia przypisania konkretnych Hyundaiów do projektów unijnych.
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 15:11
autor: Łukasz
Nie mówię, ze wszystkie dodatki maja być wysokie, tylko odwrotne wynikanie (logika!).
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 15:45
autor: Bywalec
Drogą dedukcji - skoro teraz zostanie 60 wysokich całek a do wprowadzenia zostało jeszczcze 60+ Hyundaiów to możnaby przypuszczać że po zakończeniu dostaw i wdrożeniu wszystkich wozów całki byłyby niskie. Jest tylko jedno ale - powstają nowe trasy więc więcej wozów będzie w ruchu. Tak więc niedużo ale jednak wybrane brygady całodzienne dalej będą wysokopodlogowe po zakończeniu dostaw.
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 15:48
autor: Matt Cubis
primoż pisze: ↑25 mar 2023, 15:03
Na 1, 2 czy 9 muszą być niskie dodatki z racji kursów wariantowych.
To całkiem zabawne, że 105tka bez wyświetlaczy nie może pojechać na kurs wariantowy, ale Jazz z dyktą już tak. Chyba, że np. 17 rządzi się jakimiś swoimi prawami.
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 18:56
autor: beni
Bywalec pisze: ↑25 mar 2023, 13:43
Do tej pory było 12 wysokich brygad na 4. Skoro teraz tam musi być wyłącznie niska podłoga w postaci HRC to te 12 brygad wpisanych w rozkład to właśnie 4. I żeby nie zabierać wozów z innych linii stąd to fiku-miku, że R-1 pojawi się na 1 a w zamian R-3 wysokimi składami na 78.
kms pisze: ↑25 mar 2023, 13:22
Myślałem, że też na innych liniach skoro w ruchu jest ok. 60 Hyundai'ów, a na wielu liniach w dni robocze nadal średnio co druga brygada jest wysoka (vide 15, 22, 78 itp.).
Od poniedziałku na brygadach
całodziennych zostaje 60 wozów wysokopodłogowych z 293 brygad całodziennych. To 20% z całości.
Jeśli od poniedziałku pozostaje 293 brygady całodzienne z czego 60 ma być wysokich to spada 16 całek wysokich na korzyść niskich, bo do piątku było 76 brygad całodziennych wysokich:
4 - 7
7 - 6
9 - 5
11- 4
13 - 4
15 - 5
17 - 3
22 - 5
25 - 6
26 - 3
27 - 5
28 - 6
33 - 5
35 - 6
78 - 6
Zaś linia 4 miała 7 całek wysokich i po 6 dodatków wysokich w A i B.
Zmienione rozkłady na stronie WTP są tylko linii 1, 4 i 78. Reszta linii jest nie ruszona. Więc tych brygad całodziennych wysokich spadnie chyba mniej niż 16.
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 19:29
autor: Bywalec
Tak, masz rację

76-7 da 69 brygad całodziennych. Najwyraźniej przypadkiem kliknęło mi się 0 które mam obok 9 na klawiaturze i nie zauważyłem błędu.
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 21:08
autor: fraktal
Matt Cubis pisze: ↑25 mar 2023, 15:48
primoż pisze: ↑25 mar 2023, 15:03
Na 1, 2 czy 9 muszą być niskie dodatki z racji kursów wariantowych.
To całkiem zabawne, że 105tka bez wyświetlaczy nie może pojechać na kurs wariantowy, ale Jazz z dyktą już tak. Chyba, że np. 17 rządzi się jakimiś swoimi prawami.
Na kursach wariantowych 2 i 17 nie jeżdżą jazzy. Nie wiem, jak na 9, ale myślę, że też będą się trafiać coraz rzadziej.
Łukasz pisze: ↑25 mar 2023, 14:43
Nie da się zrobić, żeby tylko dodatki były wysokie?
Ten postulat będzie dlugo niezrealizowane także dlatego, że same zajezdnie wolą wysyłać "wynalazki" na dodatki. Po zjeździe jest zwykle więcej czasu dla serwisu, żeby je ogarnąć.
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 21:27
autor: Bywalec
fraktal pisze: ↑25 mar 2023, 21:08
Na kursach wariantowych 2 i 17 nie jeżdżą jazzy.
Oczywiście, że jeżdżą. Nawet na kursach wariantowych 33 zdarza się Jazz.
Co więcej - linia 9, brygada 2. Planowo wysoka podłoga a też ma kurs wariantowy. Wprawdzie jeden w skali dnia ale jednak.
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 21:32
autor: primoż
Łukasz pisze: ↑25 mar 2023, 15:11
Nie mówię, ze wszystkie dodatki maja być wysokie, tylko odwrotne wynikanie (logika!).
Przecież nie postuluję, że wszystkie dodatki mają być wysokie, tylko podałem przykład, co może blokować zrobienie wszystkich całek niskopodłogowych

Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 21:33
autor: Łukasz
Czy wy nie rozumiecie zasad logiki? Czy ja im zabraniam wysyłania wynalazków na dodatki?
Rozkłady tramwajowe - 2023
: 25 mar 2023, 21:38
autor: Krokiet
Jazzy mają w planach wymianę Novamedii - to pewnie będzie trochę niskich brygad nam wkrótce zabierać