Które linie powinny mieć sobotnie rozkłady jazdy ?

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24946
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 29 gru 2006, 10:13

To jest kwestia poukładani tras tak, aby nikomu nie zbarakło. A lekko nie jest.Choć wolę, by występował niedobór 12-10 (skład na godzinę) niż 10-5 (vide 25 - 6 składów na godzinę).
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1687
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 29 gru 2006, 23:37

506 - ewidentnie. Linia ma w soboty tak duże obłożenie, że byłoby to w pełni uzasadnione. I nie przekonuje mnie do końca argument, że tylko i wyłącznie na odcinku Dobra - Metro Świętokrzyska, ponieważ autobusy z Żerania przyjeżdżają nieźle zapełnione.
192 - Widywałem świetnie zapełnione na Wołoskiej. W niedzielę Galerię odwiedza z pewnością mniej osób. Nie mówiąc już o sobotnich widzeniach na Kłobuckiej ;-) .
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 gru 2006, 11:18

pawcio pisze:To jest kwestia poukładani tras tak, aby nikomu nie zbarakło. A lekko nie jest.Choć wolę, by występował niedobór 12-10 (skład na godzinę)
2 składy, jeszcze odejmować umiem :p
niż 10-5 (vide 25 - 6 składów na godzinę).
Tylko że to nijak nie ma związku z charakterem reformy, bo u Ciebie też się może pojawić niedobór dwukrotny i co wtedy?
Proponuję poczekać na publikację Twojego pomysłu.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Mario
Posty: 496
Rejestracja: 10 mar 2006, 11:59
Lokalizacja: WAW /Muranów/

Post autor: Mario » 30 gru 2006, 13:00

Koniecznie: 17, 26, 190.
(A w ogóle, to 112 czy 190 powinny mieć inny rozkład weekendowy - kto kiedyś doświadczył podróży nimi, szczególnie w okolicach centrów handlowych, wie, o czym mówię).
214 (w wersji 2012) - był to pożyteczny muchowóz; choć nieekonomiczny, dowoził do eSKaeMki.

Dęboszczak
Posty: 1852
Rejestracja: 25 gru 2005, 23:29
Lokalizacja: Dolny Mokotów

Post autor: Dęboszczak » 30 gru 2006, 20:52

W pierwszej kolejności sobotnie rozkłady jazdy najprawdopodobniej dostaną linie:
116, 121, 122, 125, 160, 169, 171, 172, 174, 175, 180, 181, 184, 186, 189, 190, 192, 195, 500, 506, 510, 512, 517, 518, 521, 709, 723

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 30 gru 2006, 20:58

Dęboszczak pisze:W pierwszej kolejności sobotnie rozkłady jazdy najprawdopodobniej dostaną linie:
A mają wprowadzić ? :shock:

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27740
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 30 gru 2006, 21:08

Dęboszczak pisze:W pierwszej kolejności sobotnie rozkłady jazdy najprawdopodobniej dostaną linie:
kurka, cały składak do przeprogramowania.
raz szalem, raz racą kibolskie łajdactwo!

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 1039
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 30 gru 2006, 21:10

Jeśli chodzi o 500 to przydałby się jej lepszy rozkład i w soboty i w niedziele - w oba te dni jest bardzo dobrze wykorzystywana (w niedzielę babcie jeżdżą na cmentarz)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 31 gru 2006, 2:08

solaris8315 pisze:
Dęboszczak pisze:W pierwszej kolejności sobotnie rozkłady jazdy najprawdopodobniej dostaną linie:
A mają wprowadzić ? :shock:
a czytasz wypowiedzi przedstawicieli ZTM?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 31 gru 2006, 10:54

MeWa pisze:
solaris8315 pisze: A mają wprowadzić ? :shock:
a czytasz wypowiedzi przedstawicieli ZTM?
Chyba coś przespałem 8-[

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24946
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 02 sty 2007, 12:22

inż. Glonojad pisze:
pawcio pisze:To jest kwestia poukładani tras tak, aby nikomu nie zbarakło. A lekko nie jest.Choć wolę, by występował niedobór 12-10 (skład na godzinę)
2 składy, jeszcze odejmować umiem :p
niż 10-5 (vide 25 - 6 składów na godzinę).
Tylko że to nijak nie ma związku z charakterem reformy, bo u Ciebie też się może pojawić niedobór dwukrotny i co wtedy?
Proponuję poczekać na publikację Twojego pomysłu.
To były różnice minutowe, więc różnica w składach wyniesie jeden skład na godzinę.
A gdzie miałby być niedobór dwukrotny? Największy możliwy niedobór to spadek częstotliwości z 5 do 6 minut w szczycie (2 składy na godzinę).
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5554
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 02 sty 2007, 12:35

Dęboszczak pisze:W pierwszej kolejności sobotnie rozkłady jazdy najprawdopodobniej dostaną linie:
116, 121, 122, 125, 160, 169, 171, 172, 174, 175, 180, 181, 184, 186, 189, 190, 192, 195, 500, 506, 510, 512, 517, 518, 521, 709, 723
Nie wiem skąd ten wykaz, ale czarno to widzę. Większość tych linii ma całkiem niezły rozkład. Może zamiast 15 w niedzielę i święta będzie 20 :-k :razz: :?:

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 02 sty 2007, 13:33

TGM pisze:Większość tych linii ma całkiem niezły rozkład.
No na pewno nie 121, choć tu by się przydała poprawa rozkładu w DP - fakt.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
zeus
Posty: 821
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:21

Post autor: zeus » 21 lut 2009, 0:31

Kiedyś rozkłady jazdy dzieliły się na sobotnie i świąteczne, może warto by do tego powrócić ponieważ natężenie ruchu i pasażerów jest różne w soboty i różne w niedziele..? :-k
N64 DW.Centralny...-Płochocińska-Jana Kazimierza- PKP Nieporęt/Białobrzegi

526 BRÓDNO PODGRODZIE - SZCZĘŚLIWICE

Tak dla budowy parkingów Park & Ride

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 lut 2009, 0:44

W przypadku niejednej linii rzeczywiście by się to przydało.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Zablokowany