Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
5744
Posty: 185
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:26

Post autor: 5744 » 27 lis 2015, 20:55

5690 pisze:3357 3909 kasacja
1305 i 3307.
610 Os. Górczewska - Dw. Wschodni (Lubelska).
Linię obsługuje zakład "Redutowa" i "Stalowa".

1000
Posty: 497
Rejestracja: 23 wrz 2006, 22:09

Post autor: 1000 » 27 lis 2015, 21:00

+3338

PS. Dziękujemy koledze 3872 za świeżą dostawę zdjęć :)

Awatar użytkownika
5744
Posty: 185
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:26

Post autor: 5744 » 27 lis 2015, 21:01

Omni-bus - podgląd bieżący....
610 Os. Górczewska - Dw. Wschodni (Lubelska).
Linię obsługuje zakład "Redutowa" i "Stalowa".

5556
Posty: 443
Rejestracja: 24 sie 2006, 11:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 5556 » 27 lis 2015, 22:24

Według Omni-busa do kasacji obok 8921 dołączą jeszcze 8036, 8045 i 8755.
185 - najlepsza linia w mieście!

1000
Posty: 497
Rejestracja: 23 wrz 2006, 22:09

Post autor: 1000 » 27 lis 2015, 23:17

Oprócz małych manów, kasowanych jest też kilka gniotów:
4631, 4634, 4732, 4833, 4895.

Widać, że po dostawie solarisów miejsca na zakładzie brakuje. Wydaje się też, że limit kasacji wozów 12m na R13 został wyczerpany:
od lipca skasowano 11 szt gniotów, 6 szt krótkich manów, a 3 SU12 powędrowały na R10. Razem 20 sztuk.

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 2958
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 27 lis 2015, 23:38

To także koszty utrzymania zbędnego taboru, który by tylko stał bezczynnie na zajezdni.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Kraków, 19.10.2024 mc339/4A/178
Komunikacja miejska oraz kolej

ashir
Posty: 19911
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 28 lis 2015, 12:17

Niezłe tempo, 4634 jeszcze w poniedziałek w obydwu szczytach służył pasażerom, a już go skierowali do kasacji. :razz:

Michalk001
Posty: 1068
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 28 lis 2015, 20:11

ashir pisze:Niezłe tempo, 4634 jeszcze w poniedziałek w obydwu szczytach służył pasażerom, a już go skierowali do kasacji. :razz:
I całe szczęście, ten autobus obok SU15 był jednym z najgorszych zakupów w historii MZA. Ktoś kto to dopuścił do ruchu powinien za to zdrowo beknąć.

wincenty
Posty: 1938
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 29 lis 2015, 19:34

SławekM pisze:
wincenty pisze: Ktoś się orientuje, jaki przebieg mają te wozy?
Wystawiony na sprzedaż 3313 wg MZA ma przebieg 1 018 646 km.
Pytam się, bo MSZ znowu kasuje się wozy, które jeszcze mogłyby spokojnie pojeździć - niektóre były po remontach (np. 8921). Ktoś pisze na omnibusie, że dany że wóz kilka dni temu jeszcze jeździł i całkiem dobrze mu to szło... Wg mnie tempo wymiany wozów w MZA w ostatnich latach jest za szybkie - począwszy od bizonów, potem innych ostatnich ikarusów, gniotów, kwadratów po modernie, czy odkurzaczy, a na końcu neoplanów - niektóre z nich spokojnie mogłyby jeszcze spokojnie pojeździć. Teraz kasuje się całkiem dobre wozy tylko po to, by nówkom zrobić miejsce na zajezdni - smutne to, gdy np. nie ma pieniędzy na uruchomienie kilku nowych brygad na najbardziej oblężonych liniach.

Autobus Czerwon
Posty: 4553
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 29 lis 2015, 20:14

To ile twoim zdaniem powinny jeździć te bizony? Ćwierćwiecze? 30 lat? Do końca świata i jeden dzień dłużej? Okres kiedy autobus jest zdatny do użytku to koło 9-11 lat, potem, to już wkład finansowy władowywany w jego reanimację jest bezsensowny.

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 29 lis 2015, 20:18

W ogóle zlikwidujmy komunikację miejską, bo jest bez sensu...

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 6176
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 29 lis 2015, 20:52

Niedługo, tak myślę, w krzakach będą stać wozy z serii 82xx czy 8429 ( :lol: ). Zaraz im jedenasty rok będzie leciał. ;-)

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4906
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 29 lis 2015, 22:13

wincenty pisze:Teraz kasuje się całkiem dobre wozy tylko po to, by nówkom zrobić miejsce na zajezdni - smutne to, gdy np. nie ma pieniędzy na uruchomienie kilku nowych brygad na najbardziej oblężonych liniach.
Wstrzymajmy kasacje, a uda się uruchomić nowe brygady. :idea:
#-o
Obrazek

Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 1813
Rejestracja: 30 gru 2005, 16:07
Lokalizacja: Zielone Pola Białej Łąki
Kontakt:

Post autor: Tyrystor » 29 lis 2015, 23:00

wincenty pisze:Pytam się, bo MSZ znowu kasuje się wozy, które jeszcze mogłyby spokojnie pojeździć - niektóre były po remontach (np. 8921). Ktoś pisze na omnibusie, że dany że wóz kilka dni temu jeszcze jeździł i całkiem dobrze mu to szło... Wg mnie tempo wymiany wozów w MZA w ostatnich latach jest za szybkie - począwszy od bizonów, potem innych ostatnich ikarusów, gniotów, kwadratów po modernie, czy odkurzaczy, a na końcu neoplanów - niektóre z nich spokojnie mogłyby jeszcze spokojnie pojeździć. Teraz kasuje się całkiem dobre wozy tylko po to, by nówkom zrobić miejsce na zajezdni - smutne to, gdy np. nie ma pieniędzy na uruchomienie kilku nowych brygad na najbardziej oblężonych liniach.
Weźmy już na tapetę 8921... Kiedy go wyprodukowano? 1999 r. To było 16 lat temu. MAN-y są o dwa lata młodsze i mają około 1,3 mln km na licznikach. Ten Solaris zatem natłukł z 1,5 mln km na spokojnie. Inną kwestią jest to, co padło. Może pękła konstrukcja dachu w okolicy silnika? (Jak głosił podpis pod innym zdjęciem Solarisów, że coś takiego spotkało innego U15 stojącego w tym samym rządku, co aktualnie 8921) Dachu CWS nie ruszał.

To, że pamiętasz, jak coś było nowe, nie oznacza, że to się nie starzeje. Czas pożegnania U15 nadchodzi. NG313 takźe pora skasować.
112 120 190 240 256 412 527 E-9 L43 L45 N11

Michalk001
Posty: 1068
Rejestracja: 26 paź 2007, 20:18
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Michalk001 » 30 lis 2015, 6:10

Tyrystor pisze:
wincenty pisze:Pytam się, bo MSZ znowu kasuje się wozy, które jeszcze mogłyby spokojnie pojeździć - niektóre były po remontach (np. 8921). Ktoś pisze na omnibusie, że dany że wóz kilka dni temu jeszcze jeździł i całkiem dobrze mu to szło... Wg mnie tempo wymiany wozów w MZA w ostatnich latach jest za szybkie - począwszy od bizonów, potem innych ostatnich ikarusów, gniotów, kwadratów po modernie, czy odkurzaczy, a na końcu neoplanów - niektóre z nich spokojnie mogłyby jeszcze spokojnie pojeździć. Teraz kasuje się całkiem dobre wozy tylko po to, by nówkom zrobić miejsce na zajezdni - smutne to, gdy np. nie ma pieniędzy na uruchomienie kilku nowych brygad na najbardziej oblężonych liniach.
Weźmy już na tapetę 8921... Kiedy go wyprodukowano? 1999 r. To było 16 lat temu. MAN-y są o dwa lata młodsze i mają około 1,3 mln km na licznikach. Ten Solaris zatem natłukł z 1,5 mln km na spokojnie. Inną kwestią jest to, co padło. Może pękła konstrukcja dachu w okolicy silnika? (Jak głosił podpis pod innym zdjęciem Solarisów, że coś takiego spotkało innego U15 stojącego w tym samym rządku, co aktualnie 8921) Dachu CWS nie ruszał.

To, że pamiętasz, jak coś było nowe, nie oznacza, że to się nie starzeje. Czas pożegnania U15 nadchodzi. NG313 takźe pora skasować.
Tym bardziej że te autobusy nie nadają się do użytku w okresie letnim.

ODPOWIEDZ