Strona 211 z 306
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 04 sty 2016, 9:16
autor: vernalisadonis
Te najlepsze najprędzej pójdą na sprzedaż.
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 04 sty 2016, 9:33
autor: webtom
Plota od kierowcy głosi, ze maja isc pod Poznań, do MANa. Podobno są juz wytypowane egzemplarze. Oczywiście MAN je odsprzeda dalej. Z tego co widziałem, takie praktyki miały juz miejsce, ale jak mówiłem, nie jest to potwierdzona informacja.
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 04 sty 2016, 16:46
autor: Robert 514
A 209 239 247 250 bye bye
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 04 sty 2016, 17:27
autor: vernalisadonis
Opuściły juź bramy ITSu?
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 04 sty 2016, 20:39
autor: Glonojad
Poc Vocem pisze: Co więcej maksymalne naprężenia, jakie może przenieść taka spoina wychodzą zazwyczaj około 2-3 razy mniejsze niż wytrzymałość elementu.
Hm? Mnie uczyli na metalach, by spoiny projektować tak, by właśnie nie stanowiły wąskiego gardła w konstrukcji.
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 04 sty 2016, 21:00
autor: Poc Vocem
Bo w budownictwie tak można, więc się tak robi. Natomiast w mechanice pojazdów jest to często niewykonalne z powodu ograniczeń konstrukcyjnych, gdyż uniemożliwia to maksymalna długość spoiny (przy założeniu maksymalnej dopuszczalnej grubości). Jest to też zależne od tego, że w pojazdach stosuje się raczej stal o wyższych parametrach wytrzymałościowych niż w budownictwie, co dodatkowo zaburza tę proporcję. Mówiąc krótko na inne warunki brzegowe projektuje się spoinę pachwinową w blachownicy ze stali miękkiej, a na inne spoiny czołowe w kratownicy autobusu ze stali niskostopowej.
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 04 sty 2016, 21:28
autor: Glonojad
No dobrze, tylko w takim razie po co przeprojektowywać konstrukcję w pojazdach, skoro i tak decyduje spoina? Tylko ze względy na wyboczenia?
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 04 sty 2016, 21:50
autor: Poc Vocem
Skręcenia, oni sprawdzają też skręcenia. Zresztą kratownica jest raczej z definicji na wyboczenia niepodatna, raczej dopatrywałbym się domniemania, że na skutek ubytku w kratownicy, może po prostu zostać przekroczona wytrzymałość na rozciąganie, tzn. że wytrzymałość istniejącego elementu kratownicowego będzie mniejsza niż spoiny po wymianie. Ale to już są domysły, a chwilowo nie mam z kim się skonsultować.
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 08 sty 2016, 19:52
autor: alojz
Dwa midimany wylądowały w Olkuszu.

Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 08 sty 2016, 20:42
autor: Walas
He he, 1302. Akurat trafili dobry egzemplarz.
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 08 sty 2016, 22:13
autor: 5690
http://www.mza.waw.pl/ps.php?i=721&c=31&l=1
-1308
-1309
-3327
-3344
-3345
-3914
-4634
-4691
-4732
-4742
-4752
-4791
-4802
-4833
-4865
-4895
-8036
-8045
-8755
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 14 sty 2016, 15:13
autor: Gontar
Przegubowy MAN z zielonymi (!) wyswietlaczami opuścił Warszawę w kierunku Łomianek na holu.
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 14 sty 2016, 15:14
autor: Domas
Do sprzedawanych MAN-ów montują stare wyświetlacze - patrz NM223 sprzedane do Olkusza.
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 15 sty 2016, 18:55
autor: Gontar
Domas pisze:Do sprzedawanych MAN-ów montują stare wyświetlacze - patrz NM223 sprzedane do Olkusza.
Tego nie wiedziałem.
Dodano po 27 sekundach:
Aż się zastanawiałem czy jakaś sztuka z zielonymi wysw mi umknęła na mieście
Skreślenia ze stanu - kasacje, sprzedaż
: 15 sty 2016, 22:29
autor: Tyrystor
Stalowa jak widać nie wyrzuciła ani jednego starego wyświetlacza R&G, do sprzedawanych gniotów też powsadzali. Niegłupio pomyślane, jeśli nic sobie nie dopowiadam, to do "sklepu" trafiały autobusy z nowymi diodowymi wyświetlaczami, trochę szkoda sprzedawać nowy sprzęt...