Moderator: JacekM
-
przewoz
- Posty: 6096
- Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58
Post
autor: przewoz » 31 sty 2010, 23:28
Glonojad pisze:ale czy to się na pewno bardziej od dwukibla opłaca?
Dobre pytanie.
Myślę, że jeżeli chodzi o energię, to Traxx może akurat zużyć jej więcej niż dwukibel (choć nie mam zamiaru tego przeliczać - strzelam), ale może 2-3 własne piętrusy plus leasing od prywaciarza (nie od Cargo..) w jakiś sposób się opłaca. W końcu poza Traxxxami dochodzą jeszcze Siemensy. Tylko tych nie zobaczymy na trasie Brdy - za ciężkie są.
-
Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
Post
autor: Glonojad » 31 sty 2010, 23:46
Za ciężkie? Czy to oznacza, że także ICowe Taurusy (które o ile dobrze pamiętam są po prostu pasażerską odmianą eurosprinterów) nie mogłyby przez Bydgoszcz pojechać na przykład na jakimś objeździe linii gdańskiej? (Bo o liniową ich eksploatację na TLK planistów IC nie posądzam)?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.
-
przewoz
- Posty: 6096
- Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58
Post
autor: przewoz » 31 sty 2010, 23:58
Zgadza się. EuroSprintery mają nacisk na oś prawie 22t. Traxxxy bombardiera nieco mniej, ale to "nieco" jest właśnie kluczowe.
ES64U4 niestety niektórymi liniami nie będą mogły kursować.
-
szelest2
- Posty: 49
- Rejestracja: 23 paź 2008, 20:06
- Lokalizacja: Wołomin
Post
autor: szelest2 » 01 lut 2010, 17:21
malyniak pisze:A tą usterka wyszła na jaw dopiero w momencie ruszania, czy wcześniej? Bo jeśli wcześniej, to ciekawe czy oprócz bezwładu decyzyjnego coś stało na przeszkodzie, żeby rozłączyć Małkinię i pierwszą jednostką pojechać do Tłuszcza o 12:10, a drugą planowo do Małkinii o 12:45.
Wydaje mi się że zorientowali się tuż przed planowym odjazdem, chwilę później zaczęła się szmotanina i bieganianie po peronie. Dwóch panów w cywilu zaczęło grzebać w szafie drugiej jednostki, krzyczęli na zewnątrz czy "Poszła??". Wątpię czy ktoś miałby na tyle fantazji, aby wziąż pod uwagę rozwiązanie zaproponowane przez Ciebie

-
laczor
- Posty: 372
- Rejestracja: 08 paź 2007, 20:43
- Lokalizacja: Warszawa/Tłuszcz
-
Kontakt:
Post
autor: laczor » 09 mar 2010, 20:39
Proszę wybaczyć offtopa, ale chciałbym zadać małe pytanko. W pobliżu stacji Warszawa Praga Osobowa (idąc za peronem w kierunku wyjazdu do Warszawy Zoo/Targówka po lewej stronie) napotkałem ciekawy stary budynek kolejowy i może ktoś wie jakie miał on dawniej zastosowanie? Wygląda coś jak mała, dwustanowiskowa szopa, ale....

Fotka w załączniku.
-
Załączniki
-

-
TOMEK
- Posty: 1448
- Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
- Lokalizacja: URSYNÓW
Post
autor: TOMEK » 11 mar 2010, 20:59
Nie znalazłem odpowiedniego tematu, więc pozwoliłem sobie stworzyć nowy. ST44-700 stał dzisiaj na Okęciu, ktoś wie może co tam robi i czy na dłużej przyjechał

-
PiotrS
- Posty: 131
- Rejestracja: 25 cze 2008, 8:44
Post
autor: PiotrS » 11 mar 2010, 21:12
Więcej informacji o ile wiem to ma użytkownik 8239, gdyż często go umieszczał w kadrze...

-
Jacenty
- Posty: 75
- Rejestracja: 03 lis 2006, 0:45
- Lokalizacja: Piaseczno
Post
autor: Jacenty » 11 mar 2010, 23:25
A nie ciąga węgla na Siekierki?
Tydzień temu na wiadukcie nad Puławską widziałem jakiegoś Gagara z Tamarą,ale numeru nie dojrzałem.
Może to ten.
-
Szymon
- (Mr_Kolesław)
- Posty: 2068
- Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
- Lokalizacja: Szamoty
-
Kontakt:
Post
autor: Szymon » 12 mar 2010, 1:22
Od początku marca gagarin na miesiąc został oddelegowany z Białegostoku do lokomotywowni Warszawa Odolany. Prowadza on "katalog" (za każdym razem 30-40 węglarek) na trasie WGT - Jeziorna - WGT
lub na krótszym odcinku Okęcie - Jeziorna - Okęcie. Pierwszy raz zaobserwowałem go już 27 lutego

Także kto jest chętny obejrzeć lub sfotografować to cudo to ma czas mniej więcej do końca marca

-
mozgow
- Posty: 442
- Rejestracja: 04 gru 2007, 11:43
- Lokalizacja: Ochota
Post
autor: mozgow » 30 maja 2010, 21:08
Dziś około 18:20 przez Rembertów w kierunku Wschodniej przejechał pociąg TLK z Gdyni do Katowic.
To coś planowego czy jakiś objazd ?
1 7 9 22 128 141 157 172 175 504
-
span
- Posty: 435
- Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
- Lokalizacja: OcHoTa rEwIr
Post
autor: span » 30 maja 2010, 21:17
KS Unibax Toruń - mój klub
503 - moja linia
208 - linia z przymusu
-
mozgow
- Posty: 442
- Rejestracja: 04 gru 2007, 11:43
- Lokalizacja: Ochota
Post
autor: mozgow » 30 maja 2010, 21:24
Dzięki za wyjaśnienie. Swoją drogą niezłe cudo

1 7 9 22 128 141 157 172 175 504
-
Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36226
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Post
autor: Bastian » 30 maja 2010, 21:26
Pracuje odcinkowo

Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
-
mozgow
- Posty: 442
- Rejestracja: 04 gru 2007, 11:43
- Lokalizacja: Ochota
Post
autor: mozgow » 30 maja 2010, 21:32
Choć nie zdziwiłbym się, gdyby znalazło się parę osób jadących z Gdyni do Katowic

1 7 9 22 128 141 157 172 175 504
-
bosman30
- Posty: 388
- Rejestracja: 15 mar 2010, 15:51
-
Kontakt:
Post
autor: bosman30 » 30 maja 2010, 21:35
span pisze:To coś planowego tj.
Ale szwendacz.

dla tego kto to wydumał

Operator Żurawia Wieżowego
