Dziwadła i zagwozdki kolejowe

Moderator: JacekM

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 31 sty 2010, 23:28

Glonojad pisze:ale czy to się na pewno bardziej od dwukibla opłaca?
Dobre pytanie.
Myślę, że jeżeli chodzi o energię, to Traxx może akurat zużyć jej więcej niż dwukibel (choć nie mam zamiaru tego przeliczać - strzelam), ale może 2-3 własne piętrusy plus leasing od prywaciarza (nie od Cargo..) w jakiś sposób się opłaca. W końcu poza Traxxxami dochodzą jeszcze Siemensy. Tylko tych nie zobaczymy na trasie Brdy - za ciężkie są.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 31 sty 2010, 23:46

Za ciężkie? Czy to oznacza, że także ICowe Taurusy (które o ile dobrze pamiętam są po prostu pasażerską odmianą eurosprinterów) nie mogłyby przez Bydgoszcz pojechać na przykład na jakimś objeździe linii gdańskiej? (Bo o liniową ich eksploatację na TLK planistów IC nie posądzam)?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 31 sty 2010, 23:58

Zgadza się. EuroSprintery mają nacisk na oś prawie 22t. Traxxxy bombardiera nieco mniej, ale to "nieco" jest właśnie kluczowe.
ES64U4 niestety niektórymi liniami nie będą mogły kursować.

szelest2
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2008, 20:06
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: szelest2 » 01 lut 2010, 17:21

malyniak pisze:A tą usterka wyszła na jaw dopiero w momencie ruszania, czy wcześniej? Bo jeśli wcześniej, to ciekawe czy oprócz bezwładu decyzyjnego coś stało na przeszkodzie, żeby rozłączyć Małkinię i pierwszą jednostką pojechać do Tłuszcza o 12:10, a drugą planowo do Małkinii o 12:45.
Wydaje mi się że zorientowali się tuż przed planowym odjazdem, chwilę później zaczęła się szmotanina i bieganianie po peronie. Dwóch panów w cywilu zaczęło grzebać w szafie drugiej jednostki, krzyczęli na zewnątrz czy "Poszła??". Wątpię czy ktoś miałby na tyle fantazji, aby wziąż pod uwagę rozwiązanie zaproponowane przez Ciebie :sad:

Awatar użytkownika
laczor
Posty: 372
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:43
Lokalizacja: Warszawa/Tłuszcz
Kontakt:

Post autor: laczor » 09 mar 2010, 20:39

Proszę wybaczyć offtopa, ale chciałbym zadać małe pytanko. W pobliżu stacji Warszawa Praga Osobowa (idąc za peronem w kierunku wyjazdu do Warszawy Zoo/Targówka po lewej stronie) napotkałem ciekawy stary budynek kolejowy i może ktoś wie jakie miał on dawniej zastosowanie? Wygląda coś jak mała, dwustanowiskowa szopa, ale.... :?: Fotka w załączniku.
Załączniki
praga.jpg
www.linia29.cal.pl Linia 29 Tłuszcz-Ostrołęka

TOMEK
Posty: 1448
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 11 mar 2010, 20:59

Nie znalazłem odpowiedniego tematu, więc pozwoliłem sobie stworzyć nowy. ST44-700 stał dzisiaj na Okęciu, ktoś wie może co tam robi i czy na dłużej przyjechał :> :?:

PiotrS
Posty: 131
Rejestracja: 25 cze 2008, 8:44

Post autor: PiotrS » 11 mar 2010, 21:12

Więcej informacji o ile wiem to ma użytkownik 8239, gdyż często go umieszczał w kadrze... :)

Jacenty
Posty: 75
Rejestracja: 03 lis 2006, 0:45
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Jacenty » 11 mar 2010, 23:25

A nie ciąga węgla na Siekierki?

Tydzień temu na wiadukcie nad Puławską widziałem jakiegoś Gagara z Tamarą,ale numeru nie dojrzałem.
Może to ten.

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 2068
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 12 mar 2010, 1:22

Od początku marca gagarin na miesiąc został oddelegowany z Białegostoku do lokomotywowni Warszawa Odolany. Prowadza on "katalog" (za każdym razem 30-40 węglarek) na trasie WGT - Jeziorna - WGT lub na krótszym odcinku Okęcie - Jeziorna - Okęcie. Pierwszy raz zaobserwowałem go już 27 lutego O-) Także kto jest chętny obejrzeć lub sfotografować to cudo to ma czas mniej więcej do końca marca ;-)

mozgow
Posty: 442
Rejestracja: 04 gru 2007, 11:43
Lokalizacja: Ochota

Post autor: mozgow » 30 maja 2010, 21:08

Dziś około 18:20 przez Rembertów w kierunku Wschodniej przejechał pociąg TLK z Gdyni do Katowic.
To coś planowego czy jakiś objazd ?
1 7 9 22 128 141 157 172 175 504

Awatar użytkownika
span
Posty: 435
Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
Lokalizacja: OcHoTa rEwIr

Post autor: span » 30 maja 2010, 21:17

KS Unibax Toruń - mój klub
503 - moja linia
208 - linia z przymusu

mozgow
Posty: 442
Rejestracja: 04 gru 2007, 11:43
Lokalizacja: Ochota

Post autor: mozgow » 30 maja 2010, 21:24

Dzięki za wyjaśnienie. Swoją drogą niezłe cudo ;-)
1 7 9 22 128 141 157 172 175 504

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36226
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 maja 2010, 21:26

Pracuje odcinkowo :D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

mozgow
Posty: 442
Rejestracja: 04 gru 2007, 11:43
Lokalizacja: Ochota

Post autor: mozgow » 30 maja 2010, 21:32

Choć nie zdziwiłbym się, gdyby znalazło się parę osób jadących z Gdyni do Katowic :D
1 7 9 22 128 141 157 172 175 504

bosman30
Posty: 388
Rejestracja: 15 mar 2010, 15:51
Kontakt:

Post autor: bosman30 » 30 maja 2010, 21:35

span pisze:To coś planowego tj.
Ale szwendacz. =D> dla tego kto to wydumał :!:
Operator Żurawia Wieżowego :-D

ODPOWIEDZ