Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

ashir
Posty: 19912
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 11 gru 2013, 7:15

Domas pisze:4, 10, 14, 18 i 35 i przejście schodów - mało linii i trudne do pokonania warunki? Nie sądzę.
I drałować do Pl. Zbawiciela? Rzeczywiście super przesiadka.
Domas pisze:Pokonanie około 150-200 metrów i przejście dla pieszych z DS Riviera do wejścia do metra jest aż takie trudne? Nie sądzę.
A ja sądzę, że do tramwajów jest jednak zdecydowanie dalej i nie wiem po co ktoś miałby jechać 138 i drałować do tramwaju/metra zamiast bez przesiadki jechać 117.
Domas pisze:Co jest błędem, skoro są takie absurdy jak przystanek dworzec Wileński na ulicy Kłopotowskiego to tym bardziej przystanek DS Riviera powinien został dawno wchłonięty przez ZP Metro Politechnika.
To, że w innych miejscach występuje patologia to nie jest powód do jej dalszego rozszerzania.

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 6176
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 11 gru 2013, 8:00

pawcio pisze:
Domas pisze: w przypadku skrócenia tej linii do krańca na ulicy Kijowskiej poprawi znacznie punktualność tej linii.
Co akurat nie przeszło z przyczyn politycznych, więc taki pomysł możesz odłożyć na półkę, aby się w spokoju zakurzył.
I niech polityka rządzi się swoimi prawami, a 138 swoimi. Super...

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 11 gru 2013, 19:27

ashir pisze:To, że w innych miejscach występuje patologia to nie jest powód do jej dalszego rozszerzania.
Odległość między Muranowskimi jest większa niż odległość od któregokolwiek słupka przystanku przy Rivierze do wejścia do metra. Jeśli pasażer wysiadający z 523 może iść do tramwaju do Nowowiejskiej i jest to ten sam zespół, to tym bardziej pasażer wysiadający ze 138 może iść do metra.
Nie wiem jak 117 pracuje po południu. Miałem raz, wyglądało to tak, że ludzie między Muzeum Narodowym a Waszyngtonem wsiadali w to, co podjedzie i jechali na Gocław. Jeśli było to 117, to jechali 117, ale gdyby podjechało 111/507, to by pojechali czymś z tego zestawu. Sam odcinek, który niby kreuje zajebistość i wyjątkowość 117, nie pracuje. Mam wrażenie, że dla części Francuskiej strasznie nęcąca jest niewielka odległość od Saskiej i milijon autobusów, który stamtąd odjeżdża. Dzisiaj liczyłem pasażerów (prędkości na 117 osiąga się zabójcze, przekraczanie 35km/h grozi przyspieszeniem, więc jakieś zajęcie trzeba sobie organizować) wsiadających do mnie w półkursie 8:30 z Gocławia. Ateńska: 3 osoby. Wersalska: 0, nie otwierałem drzwi. Meksykańska: 1 pani. Pl. Przymierza: 3 osoby. Francuska: 0, bez otwarcia drzwi. Na Waszyngtona wjechałem z wolnymi miejscami siedzącymi. I tak jest niemal codziennie. Poprzedni półkurs, 7:00 z Gocławia - porównywalnie. Pełniej było wczoraj, jak wszystko w diabły stało i już przy Ateńskiej byłem 10 w plecy. Wtedy nawet kilka osób musiało stać. Mam wątpliwości, czy dla garstki ludzi warto utrzymywać dedykowaną linię do centrum. Czy oni naprawdę przy Waszyngtonie nie mogą się przesiąść. Przecież w jedną stronę przesiadka miałaby polegać na przejściu przez Zieleniecką (przejściem naziemnym ze światłami), a w drugą byłaby niemalże jednoperonowa. (7, 8, 22, chyba dla tłumów nie mogących zapełnić U12 wystarczy). Każda jedna uliczka Saskiej Kępy musi mieć coś bezpośrednio do centrum? To jakaś zasada?
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Gdynianin
Posty: 715
Rejestracja: 13 sie 2011, 21:32

Post autor: Gdynianin » 11 gru 2013, 19:43

Z Ronda Waszyntona do Dworca Wschodniego jest 2,5 km, a do Centralnego 3,5. Odpowiedz na pytanie - lepiej mieć:
a) 117 na Dworzec Wschodni i mega nadpodaż na 2,5 km odcinku RW-Kijowska gdzie i tak już mamy tramwaje (7, 22), autobusy 123 146 147 i do tego częściowo: 8, 138, 166, 509, 517 i gdzie 123 146 147 7 i 22 wiozą muchy.
b) Oddech dla tramwajów na odcinku RW-Centrum gdzie w szczycie bywają one niezabieralne i zamiast dopychać kolejne osoby do nich zostawić 117 tak jak jest?

Nie mieszkam przy Francuskiej więc mnie to bezpośrednio nie dotyczy. I nawet wolałbym wszystkie kursy po trasie 507 przez Saską, ale kierowanie linii "dla zasady" przez przedpola Stadionu i Park Skaryszewski na Wschodni zamiast na podobnej długości trasę do centrum uważam za słaby pomysł.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 11 gru 2013, 20:00

Nie chcę puszczać 117 na Wschodni, chcę 117 puścić w niebyt. Na Wschodni w mojej wersji miałoby pojechać 123, tyle że od Afrykańskiej do Waszyngtona po trasie 117. 123 jest na Zielenieckiej i dalej by było. Między Waszyngtonem a Kijowską w mojej wersji nic się nie zmienia. Jedyne co się zmienia, to to, że ta liczna i tłumna grupa korzystająca ze 117 tak ambitnie, że nie są w stanie solówki wypełnić, musiałaby wysiąść przy Waszyngtonie i przejść przez jezdnię do tramwaju.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 gru 2013, 20:02

Oczywiście 117 się zepsuło przez brak obsługi Marszałkowskiej. Bez sensu są te skrócenia w centrum...

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24946
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 11 gru 2013, 20:10

Akurat na Saskiej Kępie to zaszkodził głównie remont Francuskiej - długi i w upierdliwymi objazdami.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 gru 2013, 20:27

I teraz ludzie chodzą z Katowickiej do Saskiej i nie wsiądą po drodze w 117? Jakoś nie wydaje mi się.

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 11 gru 2013, 21:19

@Gdynianin, akurat ja mieszkam po praskiej stronie Wisły i temat 509, Saska Kępa, Gocław i Francuska jest mi dosyć dobrze znany, bo od ponad półtora roku poruszam się niemalże codziennie - prędzej po Twoim nicku można się spodziewać czegoś zupełnie odwrotnego. Przede wszystkim trzeba patrzeć na bilans brygadowy z którym od grudnia jedt, bądźmy szczerzy, fatalnie. 6 brygad piechotą nie chodzi, a wysłanie na Francuską 123 byłoby moim zdaniem rozsądnym pomysłem biorąc pod uwagę fakt, że linia ta ma identyczną częstotliwość jak 117, a na odcinku z którego by zniknęła nie zapewnia żadnych unikalnych relacji. W sumie możnaby nawet śmiało próbować podbić raz-dwa-trzy w międzyszczycie dnia powszedniego do częstotliwości szczytowej tj. 15 minut, żeby mimo wszystko jakaś rekompensata za to wszystko była. Kolejna sprawa to 507 i 509 - nie od dzisiaj wiadomo, że ta pierwsza po skróceniu do pętli przy dworcu Centralnym jest po prostu czarnuchem, który omija dwa przystanki na Saskiej i trzy w Alejach Jerozolimskich. Tutaj pojawia się pytanie czy jest sens trzymania czerwonego koloru tej linii na siłę czy też już sobie darować i ją zdegradować do kategorii linii zwykłej. Nie wiązałoby się to z jakimiś drastycznymi zmianami czasu przejazdu i rozkładu, bo wiele więcej przy obecnych warunkach i tak się nie uda zrobić. Tutaj dorzucę swoją drobną obserwację z ciągu kilku dni - 507 rano jeździ w dwu- lub trzy-składach przez częstotliwość sięgającą 3-4 minut. Może warto pomyśleć nad zmniejszeniem podaży miejsc na godzinę, a w zamian za to dać stałą częstotliwość 5 minut od 6 do 9 i co 7-8 minut od 9 do 10? Kwestię linii 509 poruszałem już kilka razy na forum, ale napiszę to jeszcze raz - częstotliwość 5/7-8/10 była najlepsza dla tej linii. Po pocięciu rozkładu już o godzinie 13:45 autobusy potrafią ocierać się o niezabieralność, a potem jest już tylko gorzej.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4908
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 11 gru 2013, 21:56

Ja ze 117 korzystałem bardzo często i jednak bardziej przestałem ze względu na brak obsługi Marszałkowskiej. Zawsze jakoś wycelowałem w kurs w południowym śródmieściu, a teraz to skoro muszę iść pod Forum to albo jadę 507 (chyba że 117 ma być w ciągu kilku minut), albo kieruję się na trasę Ł do jej czarnuchów by wysiąść nad Wałem Miedzeszyńskim.
Po za tym mam wrażenie że po ucięciu do Centralnego, 117 ma jakiś masakrycznie rozwleczony rozkład i z Meksykańskiej w stronę Centrum strasznie się snuje.
Obrazek

osa
Posty: 2589
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 11 gru 2013, 23:04

Popierałem wycofanie 117 z Mokotowa i Wilanowa z utrzymaniem na skręcie z Al. Jerozolimskich w Marszałkowską do pl. Konstytucji, jeśli nie do Metra Politechnika. ZTM uparł się przy skróceniu do Dw. Centralnego. Najpierw myślałem, że chcą pożenić 117 z jakąś linią od strony Włoch/Ochoty, teraz wydaje mi się, że to wygaszanie 117 i jak w przypadku 151 kiedyś skończy się likwidacją (po 151 jakoś nikt nie płacze - połączenie ze 102 było słusznym ruchem, szkoda tylko, że tak rzadko to teraz kursuje).

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 11 gru 2013, 23:08

Wiliam pisze:Ja ze 117 korzystałem bardzo często i jednak bardziej przestałem ze względu na brak obsługi Marszałkowskiej. Zawsze jakoś wycelowałem w kurs w południowym śródmieściu, a teraz to skoro muszę iść pod Forum to albo jadę 507 (chyba że 117 ma być w ciągu kilku minut), albo kieruję się na trasę Ł do jej czarnuchów by wysiąść nad Wałem Miedzeszyńskim.
O, to, to.
Z drugiej strony to samo - z Francuskiej na pl. Konstytucji się czekało na 117, a skoro i tak trzeba się przesiąść, to się jedzie/idzie do czegoś innego...
Po za tym mam wrażenie że po ucięciu do Centralnego, 117 ma jakiś masakrycznie rozwleczony rozkład i z Meksykańskiej w stronę Centrum strasznie się snuje.
Szybki rzut oka na rozkład nie potwierdza, ale może to zależy od pory.

Awatar użytkownika
Domas
(A408 i A451)
Posty: 4997
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:36

Post autor: Domas » 11 gru 2013, 23:23

@William, po skróceniu niestety rozkład 117 jest rozwleczony i tutaj są nawet dowody w postsci kilkudniowych jazd Szeregowego na tej linii.
@osa, generalnie po skróceniu tej linii straciła ona bardzo na znaczeniu i jest moim zdaniem jednym z głównych kandydatów do kasacji i zastąpienia czymś innym.
@MichalJ, z Francuskiej na plac Konstytucji można się dostać 520 uprzedznio wykonując krótki spacerek na Saską. W kwestii rozkładu wypowiedziałem się 5 linijek wyżej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 11 gru 2013, 23:35

osa pisze:Popierałem wycofanie 117 z Mokotowa i Wilanowa z utrzymaniem na skręcie z Al. Jerozolimskich w Marszałkowską do pl. Konstytucji, jeśli nie do Metra Politechnika. ZTM uparł się przy skróceniu do Dw. Centralnego. Najpierw myślałem, że chcą pożenić 117 z jakąś linią od strony Włoch/Ochoty, teraz wydaje mi się, że to wygaszanie 117 i jak w przypadku 151 kiedyś skończy się likwidacją
Raczej spodziewałbym się scalenia z 507, więc choćby dlatego na Marszałkowską pojechać nie może...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 11 gru 2013, 23:38

Wiliam pisze:117 ma jakiś masakrycznie rozwleczony rozkład i z Meksykańskiej w stronę Centrum strasznie się snuje.
+7 na centralnym nie jest problemem poza szczytem przy jeździe w 100% przepisowej z uwzględnieniem tragicznej nawierzchni na Brukselskiej. Rozkład 117 to zbrodnia.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ