Nie śpię, bo napie... projektuję SIP
: 08 wrz 2016, 13:27
GOP-owskie Twisty też mają fragment mapki z OSM.
Forum warszawskiego transportu publicznego
https://www.wawkom.waw.pl/
To właśnie jest dramat, bo żeby coś tam zobaczyć trzeba zrobić nosem dziurę w monitorze. Bardzo fajny layout na takie monitory jest w Radomiu ( http://www.mzdik.pl/index.php?id=203 ), chociaż nie wiem czy gdyby powiększyć nazwy przystanków, nie byłoby czytelniej.Najlepszy SIP niskobudżetowy ma Wrocław. Zwykły LCD na przedzie pojazdu (no dobra, lepiej byłoby pod sufotem) i tabelka z listą przystanków. Linia, kierunek, wyróżniony obecny/następny przystanek. Bez żadnego minigolfa.
Ten projekt to w zasadzie próba unifikacji wizualnej elektrodech i dech tradycyjnych w Warszawie, wszczepiona tylko w warunki krakowskie. Chodziło mi o takie zagospodarowanie przestrzeni, by dla wszystkich linii (niezależnie od ich długości, środka transportu, zmian trasy, dodatkowych informacji o kursach skróconych itd.) szablon pozostawał dokładnie ten sam na desce i na monitorze, przy czym informacja prezentowana elektronicznie byłaby rzecz jasna dynamiczna.TranslatorPS pisze:Jednak czy mi się zdaje, czy to jest projekt typowo na ekrany LCD? Ja przynajmniej kreśliłem głównie pod starą klasyczną deskę
px33 pisze:Bardzo fajny layout na takie monitory jest w Radomiu ( http://www.mzdik.pl/index.php?id=203 ), chociaż nie wiem czy gdyby powiększyć nazwy przystanków, nie byłoby czytelniej.
A to jest śmieszna sprawa.TranslatorPS pisze:nie wiem jaki diabeł we mnie wstąpił żeby zostawić początkowy na górze ekranu
Nie rozumiem tego i trochę mnie to wkurza, ale się przyzwyczaiłem. A weź wytłumacz to mojej babci!MichalJ pisze:Pilot do telewizora ma z reguły przyciski P+ do góry (następny kanał) i P- do dołu (poprzedni kanał). Ale można też wyświetlić listę kanałów i wtedy zaczyna się od 1 na górze i nagle przycisk "w dół" daje następny kanał a przycisk "w górę" poprzedni kanał...