Strona 28 z 61
Tramwaje Hyundai Rotem
: 21 lis 2021, 15:54
autor: Glonojad
Ja osobiście uważam, że nic by się nie stało, gdyby w członach wiszących 14xN był układ siedzeń 2+1. Szerokość przejścia byłaby nie mniejsza, niż w członach wózkowych, choć oczywiście liczba foteli dramatycznie by od tego nie wzrosła - ze trzy w środkowym członie i po dwa w skrajnych i tyle.
Tramwaje Hyundai Rotem
: 21 lis 2021, 19:42
autor: R-9 Chełmska
Tak z ciekawości - co patologicznego jest w takich siedzeniach rozkładanych? Według mnie bardzo wygodne w sytuacji gdy nie jeżdżą wózki
Tramwaje Hyundai Rotem
: 21 lis 2021, 19:53
autor: SławekM
R-9 Chełmska pisze: ↑21 lis 2021, 19:42
Tak z ciekawości - co patologicznego jest w takich siedzeniach rozkładanych? Według mnie bardzo wygodne w sytuacji gdy nie jeżdżą wózki
Patologicznego jest to, że jak wsiada ktoś z wózkiem dziecięcym to nie może zająć miejsca dl niego przeznaczonego, gdy ktoś siedzi i uważa że mu się należy. Szczególnie jak dopadną te siedzenia tzw. mohery z wózkiem. I wózek blokuje przejście w okolicach drzwi. W godzinach szczytu teoretycznie składane siedzenie pozwala wejść kilku osobom więcej do pojazdu. Ale nie da rady, bo ważniejsze jest posadzenie tyłka. Ten co się nie zmieści, czeka na następny.
Niestety, nasze społeczeństwo coraz bardziej dziczeje.
Tramwaje Hyundai Rotem
: 21 lis 2021, 20:04
autor: mkm101
SławekM pisze: ↑21 lis 2021, 19:53
R-9 Chełmska pisze: ↑21 lis 2021, 19:42
Tak z ciekawości - co patologicznego jest w takich siedzeniach rozkładanych? Według mnie bardzo wygodne w sytuacji gdy nie jeżdżą wózki
Patologicznego jest to, że jak wsiada ktoś z wózkiem dziecięcym to nie może zająć miejsca dl niego przeznaczonego, gdy ktoś siedzi i uważa że mu się należy. Szczególnie jak dopadną te siedzenia tzw. mohery z wózkiem. I wózek blokuje przejście w okolicach drzwi. W godzinach szczytu teoretycznie składane siedzenie pozwala wejść kilku osobom więcej do pojazdu. Ale nie da rady, bo ważniejsze jest posadzenie tyłka. Ten co się nie zmieści, czeka na następny.
To jedna strona medalu. Druga strona, choć zdecydowanie rzadsza to skargi "pasażerów" którzy musieli wstać z takiego siedziska i ustąpić miejsca rodzicowi z wózkiem dziecięcym lub skargi na fakt że inni (stojący) pasażerowie deptali po butach siedzącemu na rozkładanym siedzisku "pasażerowi"...
Tramwaje Hyundai Rotem
: 21 lis 2021, 21:17
autor: fraktal
SławekM pisze: ↑21 lis 2021, 19:53
R-9 Chełmska pisze: ↑21 lis 2021, 19:42
Tak z ciekawości - co patologicznego jest w takich siedzeniach rozkładanych? Według mnie bardzo wygodne w sytuacji gdy nie jeżdżą wózki
Patologicznego jest to, że jak wsiada ktoś z wózkiem dziecięcym to nie może zająć miejsca dl niego przeznaczonego, gdy ktoś siedzi i uważa że mu się należy. Szczególnie jak dopadną te siedzenia tzw. mohery z wózkiem. I wózek blokuje przejście w okolicach drzwi.
Niestety, nasze społeczeństwo coraz bardziej dziczeje.
To było 10 lat temu, teraz najbardziej przyspawane do siedzeń są dziewczyny w wieku 16-25 lat.

Przypatrz się kto siada najbliżej drzwi w tramwaju, metrze itp.
Tramwaje Hyundai Rotem
: 22 lis 2021, 20:08
autor: fluger
Panie, najpierw rzucają wszystkie swoje bagaże na siedzenie od okna, a same siadają przy przejściu. Kiedyś wszedłem do autobusu i w ten sposób były zajęte wszystkie miejsca przez panie i ich torebki. Oczywiście oczy wlepione w smartfona.
Tramwaje Hyundai Rotem
: 22 lis 2021, 21:37
autor: michael112
fluger pisze: ↑22 lis 2021, 20:08
Panie, najpierw rzucają wszystkie swoje bagaże na siedzenie od okna, a same siadają przy przejściu. Kiedyś wszedłem do autobusu i w ten sposób były zajęte wszystkie miejsca przez panie i ich torebki. Oczywiście oczy wlepione w smartfona.
Jeszcze niedawno takie zachowanie było pożądane, wręcz wymagane, bo nakazywano zostawiać połowę miejsc siedzących wolnych.
Tramwaje Hyundai Rotem
: 22 lis 2021, 22:55
autor: Glonojad
Ale już nie jest,więc mówi się "przepraszam" i siada.
Tramwaje Hyundai Rotem
: 23 lis 2021, 23:09
autor: kocur
michael112 pisze: ↑22 lis 2021, 21:37
fluger pisze: ↑22 lis 2021, 20:08
Panie, najpierw rzucają wszystkie swoje bagaże na siedzenie od okna, a same siadają przy przejściu. Kiedyś wszedłem do autobusu i w ten sposób były zajęte wszystkie miejsca przez panie i ich torebki. Oczywiście oczy wlepione w smartfona.
Jeszcze niedawno takie zachowanie było pożądane, wręcz wymagane, bo nakazywano zostawiać połowę miejsc siedzących wolnych.
Od początku uważałem to za idiotyzm, który przyniesie więcej szkody niż pożytku. W metrze jest podobnie, ludzie "zachowują dystans" kładąc swoje plecaki/torby/inne klamoty na siedzenie obok siebie. A jak podejdziesz i powiesz "przepraszam" masz 50% szans na awanturę.
Tramwaje Hyundai Rotem
: 23 lis 2021, 23:14
autor: MisiekK
R-9 Chełmska pisze: ↑21 lis 2021, 19:42
Tak z ciekawości - co patologicznego jest w takich siedzeniach rozkładanych? Według mnie bardzo wygodne w sytuacji gdy nie jeżdżą wózki
Awantury typu: pan na wózku nie może wjechać bo pani się rozsiadła i ma w rzyci wstać; pani z wózkiem z dzieckiem nie może wjechać bo siedzący nie wstaną; motorniczy nie przegonił siedzącej młodzieży a miejsce mnie się należało; pani mi podeptała bucik, bo brak poręczy; spadający pasażerowie podczas hamowania, bo nie ma się za co trzymać; wnioski o poręcze, podpórki etc przy tych siedzeniach; reasumując - skargi, skargi, skargi. Dlatego out i koniec. I żeby nie było - jestem jednym z autorów ich likwidacji. Decyzja zapadła, większość pojazdów już ich nie ma, reszta straci szybko.
Tramwaje Hyundai Rotem
: 23 lis 2021, 23:50
autor: fraktal
kocur pisze: ↑23 lis 2021, 23:09
michael112 pisze: ↑22 lis 2021, 21:37
Jeszcze niedawno takie zachowanie było pożądane, wręcz wymagane, bo nakazywano zostawiać połowę miejsc siedzących wolnych.
Od początku uważałem to za idiotyzm, który przyniesie więcej szkody niż pożytku. W metrze jest podobnie, ludzie "zachowują dystans" kładąc swoje plecaki/torby/inne klamoty na siedzenie obok siebie. A jak podejdziesz i powiesz "przepraszam" masz 50% szans na awanturę.
Na to była szansa i przed pandemią (choć mniejsza niż teraz). Generalnie łatwo nie jest w naszej pięknej ojczyźnie. Nawet studenci coraz częściej dobrego poziomu sprzed lat nie trzymają.
Tramwaje Hyundai Rotem
: 24 lis 2021, 5:35
autor: Łukasz
Ale wiecie, że dystans, dezynfekcja i maseczka wciąż są aktualnymi hasłami?
Tramwaje Hyundai Rotem
: 24 lis 2021, 7:16
autor: Glonojad
Tak, ale nie ma nakazu zostawiana wolnych miejsc.
Tramwaje Hyundai Rotem
: 24 lis 2021, 11:35
autor: a/p TALENT
Hultaje dostaniemy pewnie jako prezent pod choinkę. Może jako kumulacje miłych wiadomości razem z oddaniem do użytku tunelu w ciągu POW.
Tramwaje Hyundai Rotem
: 25 lis 2021, 10:00
autor: Stary Pingwin
Oczekujesz , że nowym tramwajem pojedziemy przez nowy tunel?