Strona 28 z 32

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 12 mar 2024, 21:31
autor: reserved
Targowianin pisze:
12 mar 2024, 14:48
Zapadnięta jedna z betonowych płyt nawierzchni, przez co w teorii autobusy nie mogły stawać przy krawędzi przystanku.
Eee, to w takim razie bardzo dużo przystanków można by na tej zasadzie zawiesić.

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 12 mar 2024, 22:59
autor: Wiliam
Może była tak zapadnięta, że podjechać można było, ale odjechać już nie?

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 12 mar 2024, 23:25
autor: Targowianin
W praktyce i tak autobusy po tym jeździły, a Derbowianie nie wiedzieli o co chodzi :)

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 26 mar 2024, 15:28
autor: Jurand
Jurand pisze:
12 mar 2024, 9:33
326 przystanki Kobialka Szkoła i Frachtowa w kierunku M. Marymont mamy stałe, natomiast w kierunku M. Bródno Na Źądanie. Stało się tak po oddaniu ulicy Kobialka do ruchu w obydwu kierunkach.

Zauważyłem dziś że już wymienione wcześniej przystanki Ną żądanie znów zrobiły się jako stałe :lol:

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 10 sty 2025, 12:48
autor: mb112
Z innego tematu:
Autobus Czerwon pisze:
10 sty 2025, 7:57
Michaltes05 pisze:
09 sty 2025, 22:31
W Warszawie moim zdaniem by się to nie sprawdziło, bo często jest po kilka linii na jednym przystanku, a czasem ludzie też czekają na bolta na przystanku czy coś
Często wystarczy zwolnić bardziej lub mniej żeby poznać czy osoby stojące na peronie są zainteresowane wejściem do autobusu, na pewno jest to bardziej przyjazny dla wszystkich stron system. Oczywiście czasem się zdarzy zatrzymać o raz za dużo - bo np. na przystanku jest ławka na której nikt nikomu nie zabroni siedzieć, czasem ludzie są chociaż tak mili żeby czytelnie pokazać że nie są zainteresowani autobusem, ale myślę że zawsze lepiej zatrzymać się o raz za dużo niż raz za mało. Zresztą w systemie ZTM jest dosyć silna tendencja do zmiany przystanków nż na stałe, więc w zasadzie nż zostają tylko jakieś mocno peryferyjne i faktycznie mało uczęszczane przystanki. Ciężko mi znaleźć nawet słupek na którym mógłby wystąpić opisywany przez ciebie problem:P
No właśnie dużo jest takich przystanków. Chociażby: Człuchowska, PKP ŻiW, Lazurowa, Zachodzącego Słońca, Al. Wielkopolski, Wał Miedzeszyński, Śmigłowca, Armatnia, Siekierki-Sanktuarium, w zasadzie większość NŻ w granicach miasta. Ale też w większości nie są na tyle popularne, żeby je zmieniać stałe. Moim zdaniem system jest jak najbardziej ok, tylko ludzie nie umieją z niego korzystać :)

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 10 sty 2025, 15:31
autor: Michaltes05
Dzięki za wypisanie, bo mi się nie chciało i też uważam, że system jest git :)

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 10 sty 2025, 21:15
autor: Glonojad
Armatnia to akurat powinna być stała ze względu na brak widoczności.

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 10 sty 2025, 21:30
autor: Georg
Glonojad pisze:
10 sty 2025, 21:15
Armatnia to akurat powinna być stała ze względu na brak widoczności.
Jeśli tak to Okęcie Business Park w kierunku al. Krakowskiej też autobus wyskakuje na zakręcie.

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 10 sty 2025, 22:08
autor: fik
mb112 pisze:
10 sty 2025, 12:48
Moim zdaniem system jest jak najbardziej ok, tylko ludzie nie umieją z niego korzystać :)
Jeśli ludzie nie umieją korzystać z systemu, który jest dla nich stworzony, to to nie jest dobry system.

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 10 sty 2025, 22:20
autor: ZielonyJamnik
Glonojad pisze:
10 sty 2025, 21:15
Armatnia to akurat powinna być stała ze względu na brak widoczności.
Armatnia to powinna być zlikwidowana, ze względu na niebezpieczny wyjazd i brak widoczności samochodów.

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 10 sty 2025, 23:32
autor: Walas
ZielonyJamnik pisze:
10 sty 2025, 22:20
Glonojad pisze:
10 sty 2025, 21:15
Armatnia to akurat powinna być stała ze względu na brak widoczności.
Armatnia to powinna być zlikwidowana, ze względu na niebezpieczny wyjazd i brak widoczności samochodów.
O! To to dokładnie.

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 11 sty 2025, 15:41
autor: sprinter
Glonojad pisze:
10 sty 2025, 21:15
Armatnia to akurat powinna być stała ze względu na brak widoczności.
Bez przesady, są gorsze przypadki jak Zajezdnia Żoliborz 01, czy Siekierki-Sanktuarium 01.

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 11 sty 2025, 20:22
autor: KM
ZielonyJamnik pisze:
10 sty 2025, 22:20
Armatnia to powinna być zlikwidowana, ze względu na niebezpieczny wyjazd i brak widoczności samochodów.
Rozwiązaniem problemu słabej widoczności ma być likwidacja przystanku? xd

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 11 sty 2025, 20:38
autor: Autobus Czerwon
Trzeba zlikwidować pasażerów. I w ogóle to najlepiej cały zbiorkom. W końcu prowadzący będą mieli spokój:D

Przystanki na żądanie - idea, teoria, zasady

: 11 sty 2025, 20:52
autor: ZielonyJamnik
KM pisze:
11 sty 2025, 20:22
Rozwiązaniem problemu słabej widoczności ma być likwidacja przystanku? xd
To wymyśl. Obecna lokalizacja, tak jak PKP Ursus Płn. jest bardzo niebezpieczna