Strona 272 z 344

O spółce PKP Intercity

: 08 cze 2017, 20:23
autor: fik
Martwię Cię: nie ma rezerwy i są jednotory.

O spółce PKP Intercity

: 11 cze 2017, 9:28
autor: Łukasz
Okej:):) To pewnie zostanie opcja przez Rakoniewice, zobaczymy, dzięki.

A likwidacja postojów handlowych w Żelislawicach co daje realnie i komu?

Edit: już chyba wiem, teraz jakoś inaczej się jeździ (przez Psary), czyli te protezę razem z łącznicą robią...

Mój Żeromski już we Włoszczowie Północ (10:03) mimo ze planowo 10:14.

O spółce PKP Intercity

: 12 cze 2017, 13:13
autor: fik
Spoko, to element planu "więcej łącznic w ruchu planowym" ;)

O spółce PKP Intercity

: 14 cze 2017, 20:09
autor: Łukasz
Pytanie taryfowe. Powiedzmy, że nie ma biletów Tarnów - Warszawa na pendolino, ale są Tarnów - Kraków. Czy za przedłużenie takiego biletu na pokładzie pociągu płaci się opłatę w wysokości 130 zł za odcinek Kraków - Warszawa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O spółce PKP Intercity

: 14 cze 2017, 20:16
autor: fik
Płaci się tak samo, jakbyś wsiadł w Krakowie bez biletu, zdajemisię.

O spółce PKP Intercity

: 20 lis 2017, 1:52
autor: Twmastersky
Po wielu latach oczekiwania nareszcie umożliwiono kupno biletu przesiadkowego w internecie, przy okazji delikatnie odświeżono system i dodano wyświetlanie frekwencji oraz zestawień przy wyborze biletu.

O spółce PKP Intercity

: 20 lis 2017, 10:52
autor: BJ
Nie myślał ktoś o zwiększeniu liczby połączeń kolejowych między Krakowem a Warszawą oraz również - choć w mniejszym stopniu - między Wrocławiem a Warszawą?
Czy myślał, ale nie ma takiej możliwości?

Pomijając, że kupić bilet w godnych warunkach podróży za mniej niż 140 PLN później niż 3 dni przed niedzielą jest praktycznie niemożliwe, ale dzień przed lub w dniu podróży zostaje praktycznie tylko 1 klasa na EIP, która jest do zaakceptowania cenowo chyba tylko dla klientów biznesowych, zwłaszcza odkąd posiłek obrócono w żart.
Mówię o połączeniach w sensownych porach, czyli między 14 a 19.


Jak tak dalej będzie to za kilka lat ludzie powoli zaczną się odwracać od kolei w tej relacji, bo nie będzie to opłacalne ani finansowo, ani czasowo, ani komfortowe. Skoro już teraz autem przy bardzo spokojnej jeździe jedzie się z Centrum Krakowa do miejsca docelowego w Warszawie w granicach 3.5h (na pewno można mniej) to po otwarciu całej S7 wynik będzie lepszy niż w przypadku pociągu, do którego z i na dworzec trzeba się jakoś dostać.

O spółce PKP Intercity

: 20 lis 2017, 11:22
autor: fik
Spokojnie, PLK już zadba o to, żeby czas jazdy nie był specjalnie atrakcyjny. Już teraz widać wyraźne zahamowanie trendu wzrostowego w ostatnich miesiącach. W 2019 sukcesem będzie zaś utrzymanie obecnej liczby połączeń, bo przy zakładanych zamknięciach cykl godzinny wydaje się być nierealny, a potem to dopiero będzie beka, jak wejdzie modernizacja średnicy.

O spółce PKP Intercity

: 20 lis 2017, 21:38
autor: Łukasz
BJ pisze:Nie myślał ktoś o zwiększeniu liczby połączeń kolejowych między Krakowem a Warszawą oraz również - choć w mniejszym stopniu - między Wrocławiem a Warszawą?
Czy myślał, ale nie ma takiej możliwości?

Pomijając, że kupić bilet w godnych warunkach podróży za mniej niż 140 PLN później niż 3 dni przed niedzielą jest praktycznie niemożliwe, ale dzień przed lub w dniu podróży zostaje praktycznie tylko 1 klasa na EIP, która jest do zaakceptowania cenowo chyba tylko dla klientów biznesowych, zwłaszcza odkąd posiłek obrócono w żart.
Mówię o połączeniach w sensownych porach, czyli między 14 a 19.


Jak tak dalej będzie to za kilka lat ludzie powoli zaczną się odwracać od kolei w tej relacji, bo nie będzie to opłacalne ani finansowo, ani czasowo, ani komfortowe. Skoro już teraz autem przy bardzo spokojnej jeździe jedzie się z Centrum Krakowa do miejsca docelowego w Warszawie w granicach 3.5h (na pewno można mniej) to po otwarciu całej S7 wynik będzie lepszy niż w przypadku pociągu, do którego z i na dworzec trzeba się jakoś dostać.
No i kto mówił, że ic nie ma dynamicznego systemu sprzedaży! Jest, tylko przekrojowo przez pociągi.

Wszystkich w szczytach przewozowych (czyli tez w weekendy) się nie da przewieźć. Co innego szczyt 2 razy dziennie, a co innego 2 razy w tygodniu.

Wcale mnie nie dziwi, że przypadkowy turysta kupujący w ostatniej chwili bilet na najtańsze TLK nie jest priorytetem.

O spółce PKP Intercity

: 26 lis 2017, 20:47
autor: Daniel_FCB
Jechałem wczoraj IC Porta Moravica, dziś wracam Prahą. O co chodzi z tym, że prawie cały pociąg nie ma miejscówek (u mnie w przedziale - tylko jedna osoba ma bilet ze wskazaniem miejsca)? System dystrybucji biletów niedomaga po zmianach?

O spółce PKP Intercity

: 26 lis 2017, 20:50
autor: ashir
A jaka była frekwencja? Może Ci z miejscówkami nie dopchali się do swoich miejsc? ;)

O spółce PKP Intercity

: 26 lis 2017, 21:32
autor: Daniel_FCB
Frekwencja przewyższa liczbę dostępnych miejsc, ale nie jakoś znacznie, nikt na peronie z tego powodu nie został ;)
I twierdzisz, że Polak, który za coś płaci, tak łatwo ma się poddać? :P

O spółce PKP Intercity

: 26 lis 2017, 23:40
autor: fik
Nr wagonu pamiętasz może?

O spółce PKP Intercity

: 27 lis 2017, 8:50
autor: Daniel_FCB
Z powrotem jechałem 352.
W "tamtą" stronę złapałem jeszcze miejscówkę na miejsce w jedynce.

O spółce PKP Intercity

: 15 sty 2018, 17:30
autor: ashir
PKP Intercity w przypadku sprzedaży biletów czyni postępy nie tylko w sprzedaży internetowej, ale też w przypadku biletomatów. Ze zmian, które zauważyłem to np. możliwość wybrania wagonu 7 ze Strefą Ciszy w EIP czy drukowanie na bilecie typu wagonu (bezprzedziałowy/przedziałowy). :)