Strona 274 z 586

: 13 wrz 2012, 20:53
autor: Adam G.
Albo nauczymy się należycie pilnować takich rzeczy, albo dalsze inwestycje tego typu są zbędne. Co komu po linii kolejowej, na której non-stop coś się dzieje? Ciekawe, ile osób spóźniło się z tego powodu na samoloty i czy PLK/przewoźnik wypłaca z tej okazji odpowiednie odszkodowania.

Ja w każdym razie dziękuję, w drodze na lotnisko wybiorę autobus. Jak się zepsuje, przynajmniej zawsze mogę pojechać następnym, złapać taksówkę albo pójść pieszo. Utknięcie w pociągu między stacjami to ostatnia rzecz, na którą miałbym ochotę, spiesząc się na samolot.

: 13 wrz 2012, 21:40
autor: przewoz
Wyobraź sobie, że akurat poruszyłeś problem 2% pasażerów na WWK :)

Bardziej mogli się złościć pasażerowie z Piaseczna, Warki czy Radomia.
A co dopiero mówić o pasażerach z Celestynowa, Pilawy, Dęblina, którzy przez kilka miesięcy jeździli z opóźnieniami po dewastacji urządzeń SRK między Otwockiem a Celestynowem? A zdenerwowanie w zasadzie wszystkich pasażerów WWK po kradzieży kabli przy moście średnicowym? Kilka razy już w tym roku :)
Na tym odcinku, który wymieniłeś i tak w miarę rzadko to się zdarza. Jak to upilnować - monitorować setki kilometrów? I tak w końcu ktoś się przeciśnie. Nie. Lepiej jest zapobiegać. Przecież ci złodzieje gdzieś ten kabel opalony sprzedali bez żadnego problemu :!: Tu tkwi problem.

: 13 wrz 2012, 23:17
autor: marcin89
przewoz pisze: Przecież ci złodzieje gdzieś ten kabel opalony sprzedali bez żadnego problemu :!: Tu tkwi problem.
A po opaleniu widać, że to kabel z kolei? :) Tego nie da się monitorować, a jak inteligentni to podzielili to na części i nie oddali w jednym skupie ;) Niestety walka tu będzie bardzo trudna i tylko radykalne pomysły mogą zadziałać...

: 14 wrz 2012, 0:13
autor: MeWa
Adam G. pisze:Ja w każdym razie dziękuję, w drodze na lotnisko wybiorę autobus.
Jako osoba, która korzysta 2-3 razy w tygodniu z SKM-ki na tej trasie, tylko raz doświadczyłem opóźnienia pociągu, więc nie dramatyzuj.
Równie dobrze na drodze może wystąpić karambol, masakryczny korek i też się spóźnisz.

: 14 wrz 2012, 14:10
autor: przewoz
marcin89 pisze:A po opaleniu widać, że to kabel z kolei?
Czasem tak. Wszystko zależy, co wycięli. Niektóre przewody nn i sygnałowe również zabezpiecza się przed kradzieżą, to znaczy raczej są identyfikowalne. Na pewno nie tak, jak DJP ściągnięty prosto z góry :) ale coraz częściej są po prostu zabezpieczone.

: 14 wrz 2012, 16:13
autor: xavee
W Warszawie Ursus posypał się kibelek z odnowionym wnętrzem. Pociągi w kierunku Grodziska jeżdżą do Pruszkowa po sąsiednim torze, w Pruszkowie następuje zmiana toru na właściwy.

: 14 wrz 2012, 16:34
autor: marcin89
xavee pisze:W Warszawie Ursus posypał się kibelek z odnowionym wnętrzem. Pociągi w kierunku Grodziska jeżdżą do Pruszkowa po sąsiednim torze, w Pruszkowie następuje zmiana toru na właściwy.
Kolejny czy to ten co w Piastowie zaniemówił przed 15?

Defekt dwóch pociągów (Piastów i Falenica) i mamy całą masę odwołań pociągów...

: 14 wrz 2012, 16:42
autor: xavee
Kolejny czy to ten co w Piastowie zaniemówił przed 15?
To chyba ten, lecz wydaje mi się że on stał w Ursusie :-?

: 14 wrz 2012, 23:49
autor: abubu
Uszkodzona sieć trakcyjna w Tłuszczu (przy jeździe z toru jeden na dwa).
http://i45.tinypic.com/rj4038.jpg

: 17 wrz 2012, 8:52
autor: VLnt7
Coś się dzieje na naszej wesołej linii. Pociąg opóźniony jest o 30 minut.
Zgadnijcie, jaki?
Na pewno nie domyśliliście się, 14WE 107+108.
Nie znam niestety powodu.

: 17 wrz 2012, 9:12
autor: Nxo
już do Otwocka przyjechał spóźniony wiec nie wróże mu jazdy do końca dnia

Dodatkowo za nim kolejne SKM +15 i +5 minut

: 17 wrz 2012, 11:31
autor: VLnt7
Ciągle jeździ 107+108, choć zgodnie z rozkładem. Chyba już się uporali z problemem, jakikolwiek on był.

: 17 wrz 2012, 16:56
autor: eSKeMka
poc nr 304228/9 (czyli obieg 11 z 107+108) był opózniony z powodu potrzeby interwencji ekipy pogotowia ratunkowego w pociągu KM101 9208/9 rel Skierniewice-Warszawa Wsch(zasłabnięcie podróżnego z powodu nieludzkiego ścisku jaki panuje o tej porze na tej linii) pechowa SKM jechała zaraz za tym składem i uwięziła pasażerów na 30min w szczerym polu :)

[ Dodano: |17 Wrz 2012|, 2012 16:57 ]
także tym razem czternastki ,,halne,, nie zawiodły ba nawet klimatyzacja bardzo dobrze chłodziła w tym tłoku

: 19 wrz 2012, 16:14
autor: tomstak
W nocy, około 3:25 od podskarbińskiej jazda pociągów drogą okrężną przez WWT.
Około 30 min temu zasłabnięcie pasażera w II wagonie bądź jednostce pociągu na przystanku osobowym Służewiec.

[ Dodano: |20 Wrz 2012|, 2012 02:45 ]
tomstak pisze:W nocy, około 3:25 od podskarbińskiej jazda pociągów drogą okrężną przez WWT.
Wygląda na jakieś planowane zamknięcie 1WS i 2WS pomiędzy WWO i Michałowem, jazda przez Podskarbińską z obrotem na WWT i dalej na WPT przez Michałów.

[ Dodano: |20 Wrz 2012|, 2012 04:15 ]
Na Michałowie 103358/9 oczekuje otwarcia bezpośredniego połączenia po 1WS i 2WS.
Ok. 4:30 planowane jest otwarcie torów łączących bezpośrednio Michałów Obrazek WWO.

: 21 wrz 2012, 20:48
autor: tomstak
Podobno jakiś Elf KM, dwa dni temu upolował dziki w ilości 12 sztuk - gdzieś pomiędzy Choszczówką, a Płudami na Torze 2W.