Awarie i wypadki kolejowe na Mazowszu

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 24 wrz 2012, 18:26

Z wczoraj.
Choroba pasażera w 113324/5, wymuszony postój na pogotowie ratunkowe od 8:14 do 8:31.

Nxo
Posty: 644
Rejestracja: 22 lut 2011, 10:42
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: Nxo » 25 wrz 2012, 15:52

oczywiście na stronie KM można polegać jak ....
plk-sa.pl pisze:od 24.09.2012 do 08.10.2012
Utrudnienia w ruchu pociagów na szlaku Sobolew - Życzyn
Z powodu zamknięcia awaryjnego na szlaku Sobolew - Życzyn pociągi mogą doznawać opóźnień do 20 minut.
http://rozklad-pkp.pl/bin/help.exe/pn?tpl=him_map&

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 25 wrz 2012, 17:03

Wczoraj KM poinformowały:
Awaria pociągu rel. Siedlce - Warszawa
2012-09-24 08:44

Na stacji Siedlce nastąpiła awaria lokomotywy w pociągu nr 88120 rel. Siedlce (8:21) - Warszawa Zachodnia (9:34). Pociąg został odwołany w całej relacji.

Podróżni w kierunku Warszawy mogą skorzystać zastępczo z pociągu nr 8932 rel. Siedlce (8:51) - Warszawa Zachodnia (10:30).
Dziś ten sam pociąg, póki go śledziłem, miał +80 z Siedlec. Jakaś klątwa?
Potem tu:
Na stacji Działdowo nastąpiła awaria pociągu nr 51430 rel. Działdowo (14:38) - Warszawa Zachodnia (17:37) uniemożliwiająca jego jazdę. Pociąg został odwołany w całej relacji.

Podróżni w kierunku Warszawy na odcinku Działdowo - Mława zostaną przewiezieni autobusem komunikacji zastępczej, a z Mławy dalej do Warszawy pociągiem nr 51432 rel. Mława (16:14) - Warszawa Zachodnia (18:52).

eSKeMka
Posty: 122
Rejestracja: 14 wrz 2012, 18:33

Post autor: eSKeMka » 25 wrz 2012, 17:06

tak to jest jak zamiast wyeliminować problem robi się prowizorkę i ,,aby skład dalej pojechał ,, a nowe ma to do siebie że musi się popsuć od czasu do czasu :)

przewoz
Posty: 6096
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 25 wrz 2012, 17:22

A skąd wiesz, że to ten sam skład, no i jaką prowizorkę można wykonać na loku Bombardiera, który jest pod opieką serwisu producenta? Tak na prawdę niewiele można zrobić :) Chyba że problem był np w okablowaniu między lokiem a składem etc.

eSKeMka
Posty: 122
Rejestracja: 14 wrz 2012, 18:33

Post autor: eSKeMka » 25 wrz 2012, 17:46

bardzo możliwe że to mógł być inny skład ale wiadomo że na warsztacie powiedzenie ,,prowizorka działa najdłużej,, cały czas jest aktualne wiadomo mogę się mylić i problem rzeczywiście jest poważniejszy :)

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 26 wrz 2012, 0:50

Szlak Dobieszyn - Strzyżyna, pociąg 31106/7 potracił ze skutkiem śmiertelnym osobę podstroną przechodzącą w miejscu do tego nie przeznaczonym. Przerwa w ruchu 155 minut

VLnt7
Posty: 743
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:57

Post autor: VLnt7 » 27 wrz 2012, 13:16

Średnica WW -> WZ stoi.
Ochota - skład zepsuty
Śródmieście - inny pociąg stoi
Tunel - 303
Nie da rady niczego zrobić
ludzie właśnie wysiedli na chama... No to koniec

Nxo
Posty: 644
Rejestracja: 22 lut 2011, 10:42
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: Nxo » 27 wrz 2012, 13:34

już wszystko ruszyło

defekt składu do Skierniewic

AKM 1594 i 1599. (1599 jako wleczona jednostka wygaszona zamknięta bez pasażerów)

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3561
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 27 wrz 2012, 14:30

EN57AKM-1559/1594
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

VLnt7
Posty: 743
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:57

Post autor: VLnt7 » 27 wrz 2012, 17:37

Uzupełnienie: moje 303 cofnęło się z tunelu do Powiśla. To było bardzo ciekawe. Wyobraźcie sobie minę ludzi na Powiślu - ktoś sobie stoi i czeka na pociąg, a tu wcześniejszy się cofa. ^^
Ten wielki "WTF" na twarzy jednego z panów stojących na Powiślu - absolutnie bezcenny!

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 27 wrz 2012, 21:46

VLnt7 pisze:Średnica WW -> WZ stoi.
WWO - Warszawa Wschodnia Osobowa
WW - Warszawa Wileńska
12:58 - Wschodnia zaprzestała wysyłać pociągi po czwórce średnicowej.
13:09 - Z WWO SKMka S2 jako pierwsza nieplanowana pojechała po dwójce średnicowej do WDC.
13:44 - Z WWO pojechał pociąg podmiejski po czwórce średnicowej do WZ.
13:55 - Z WWO KM 9816/7 jako ostatni nieplanowany pociąg podmiejski pojechał po dwójce średnicowej do WDC.

VLnt7
Posty: 743
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:57

Post autor: VLnt7 » 27 wrz 2012, 22:06

Nie ucz mnie tu oznaczeń. 99% użytkowników wystarczy napis "średnica", żeby wszystko zrozumieć.

Awatar użytkownika
tomstak
Posty: 1057
Rejestracja: 31 sty 2012, 2:00

Post autor: tomstak » 27 wrz 2012, 22:13

VLnt7 pisze:Nie ucz mnie tu oznaczeń. 99% użytkowników wystarczy napis "średnica", żeby wszystko zrozumieć.
W gazetce szkolnej możesz sobie pisać pół hasłami i prywatnymi skrótowcami.
Awaria pociągu na linii średnicowej
2012-09-27 13:20

Na przystanku Warszawa ochota nastąpiła awaria (zablokowanie hamulców) w pociągu nr 217/8 rel. Warszawa wschodnia (12:34) - Skierniewice (14:02).

Pociągi na kierunku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia zostały skierowane przez Warszawę Centralną, z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota.

Przywrócenie rozkładowej organizacji ruchu pociągów na linii średnicowej podmiejskiej
2012-09-27 13:31

O godz. 13:25 awaria w składzie pociągu nr 217/8 rel. Warszawa wschodnia (12:34) - Skierniewice (14:02) została usunięta - pociąg pojechał w dalszą drogę.
218/9, czy tak trudno sprawdzić w rozkładzie?

VLnt7
Posty: 743
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:57

Post autor: VLnt7 » 27 wrz 2012, 22:19

tomstak pisze:W gazetce szkolnej możesz sobie pisać pół hasłami i prywatnymi skrótowcami.
Toś się popisał dorosłością...

ODPOWIEDZ