Strona 30 z 87

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 11:56
autor: fik
pawcio pisze:
03 gru 2019, 11:32
109 to ochłap do pacyfikowania marudzenia w konsultacjach, tak jak to było z 160 z Grodziska do Centralnego.
Takie rzeczy powinno się wyciągać po konsultacjach.

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 12:09
autor: pawcio
Zobaczymy. Jeśli po konsultacjach zostanie tylko 109 z Górczewskiej do Daszyńskiego i dalej, to znaczy się, że strategia ZTM daje efekty. 160 towarzystwa nie dostało.
Najbardziej się martwię o Znaną. 167 i to jeszcze wygibasem średnio się będzie do czegokolwiek nadawać. Powrót z metra losowy względem rozkładu, dojazd na Ochotę zbyt długi...

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 12:11
autor: fik
160 na Grodzisku pojawiło się właśnie w efekcie konsultacji. Na etapie konsultacyjnym (marzec) było na Targówku wciąż (i tak było to o Targówek za dużo), dopiero w sierpniu, przy okazji ogłoszenia finalnym zmian, jebnęło Grodziskiem.

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 12:13
autor: Emyl
Mały OT:

https://www.wtp.waw.pl/newsy/2019/12/03 ... a-na-woli/

Wam też się wyświetlają numery linii w dwóch linijkach?
Also, co to za koszmarna czcionka w grafikach i prezentacji, serio nie dało się tego zrobić Frutigerem? :/

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 12:16
autor: fik
Nie. Nam się wyświetlają numery linii w trzech linijkach.

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 12:18
autor: Emyl
O, to świetnie! Ogólne wrażenie mam jakbym oglądał sobie stronę MPK Pcim Dolny XD Dobra EOT.

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 12:20
autor: fik
W ogóle nie rozumiem, czemu 106 nie można połączyć z 202. Przecież to się aż prosi.

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 12:23
autor: pawcio
Emyl pisze:
03 gru 2019, 12:18
O, to świetnie! Ogólne wrażenie mam jakbym oglądał sobie stronę MPK Pcim Dolny XD Dobra EOT.
PCIM jest jeden!

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 12:24
autor: pawcio
fik pisze:
03 gru 2019, 12:20
W ogóle nie rozumiem, czemu 106 nie można połączyć z 202. Przecież to się aż prosi.
Żeby nie przenosić opóźnień z Tamki na Grochów?

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 12:24
autor: Emyl
fik pisze:
03 gru 2019, 12:20
W ogóle nie rozumiem, czemu 106 nie można połączyć z 202. Przecież to się aż prosi.
BUW?

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 12:26
autor: fik
pawcio pisze:
03 gru 2019, 12:24
fik pisze:
03 gru 2019, 12:20
W ogóle nie rozumiem, czemu 106 nie można połączyć z 202. Przecież to się aż prosi.
Żeby nie przenosić opóźnień z Tamki na Grochów?
To niech 106 przynajmniej jedzie na Wschodni, żeby można było się przesiąść.

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 13:11
autor: Lukas
Skrócone kursy 105 będą chyba nadmiarem szczęścia. Po otwarciu metra mieszkańcy Odolan którzy nie chcą tłoczyć się jak sardynki w autobusach będa mieli do dyspozycji 13 i 27 z CM Wolskiego do Płockiej gdzie będa mogli przebierać w miejscach siedzących.

397 jako alternatywne połączenie z Metrem Księcia Janusza wygląda ciekawie.

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 13:12
autor: mb112
Generalnie wygląda to nieźle, myślałem że będzie gorzej, dobrze, że przynajmniej 171, 520 i E-2 do skrócenia raz a dobrze, co do szczegółów:
- nie rozumiem po co 184 i 197 przez Ciołka, a nie przez Księcia Janusza ?
- nie wiem czy samo 184 co 10 z Bemowa do Księcia Janusza to nie za mało trochę ? 171 nie liczę bo naokoło przez Górce
- po co wydzielać skrócone kursy ze 105 zamiast wzmocnić 255 ?
- po co 397 ma być wchłonięte przez 197 skoro i tak mają być kursy skrócone, dla mnie system, że kursy skrócone to inny nr jest bardziej czytelny,
- 517 na Torwar co 7-8 potrzeba aż tak często i na przegubach ? coś innego by tam mogło pojechać zamiast 171
- 106 fajnie,
- 271 też, chociaż nie wiem czy na Karolin potrzeba aż tak często (chociaż ja proponowałem w zamian 224 Karolin - Powstańców - Conrada - Huta, wtedy 281 Huta - Młociny-UKSW, 114 tylko Bródno - Pl. Wilsona (albo Powązki) a 121 wydłużenie do Pl. Wilsona za 114, ale to już o Bielany się zahacza :)
- 190 nie lepiej prosto Górczewską skoro będzie 271 z Jelonek do M2 ? tylko z północnej Lazurowej do M2 też jednak coś powinno być faktycznie
- czy 154, 167 i 184 nie można jakoś bardziej skomasować ? 167 będzie faktycznie w ogóle na Woli potrzebne ?
No i trochę linii-dziadów jednak pozostaje:
129 - mogłoby wylecieć gdyby przedłużyć 201 przez przejazd i dać coś na Deotymy,
109 - wiadomo, w ogóle bez sensu, mogłoby całkiem wylecieć, gdyby 190 dać prosto Górczewską (skoro i tak jeszcze 149 i 7xx mają być wydłużone),
102 - też marnie, ale akurat na Pradze-Południe to się mniej znam...
249 - pozostaje dziadowe, a mogłoby mieć większy sens gdyby wydłużyć z jednej strony do metra, a z drugiej chociaż do Lazurowej,

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 13:24
autor: Glonojad
mb112 pisze:
03 gru 2019, 13:12
- po co wydzielać skrócone kursy ze 105 zamiast wzmocnić 255 ?
Bo w szczycie punktualność 255 nie istnieje - stoi w korku na Jana Kazimierza przed Ordona. Ta linia zresztą nie powinna istnieć w ogóle, albo powinna skręcać w Sowińskiego jadąc do miasta (wspólne przystanki ze 105, buspas zamiast korka).

Komunikacja po M2 do Księcia Janusza

: 03 gru 2019, 13:42
autor: mb112
Zgadza się, ale tu by się przydało udrożnić wyjazd z Ordona, a nie wywalać linię. Jana Kazimierza i tak ma iść do przebudowy to przydałoby się zrobić przy tej okazji krótki buspas na Jana Kazimierza przed skrzyżowaniem z Ordona i na kawałku Ordona przed Kasprzaka. Ten na Jana Kazimierza mógłby być wspólny z prawoskrętem, a prawoskrętu w Kasprzaka to najlepiej w ogóle zakazać w godzinach szczytu, tam już i tak jest na full załadowane wszystko, jak ktoś się chce pchać samochodem niech sobie jedzie naokoło przez Wolską.