Strona 4 z 10
Zmiany od października 2025 r.
: 02 paź 2025, 16:46
autor: Matt Cubis
Łukasz pisze: ↑02 paź 2025, 10:34
Nie wiem kompletnie, po co do Wilanowskiej, szczerze mówiąc. Po socjal może, bo na Wierzbnie jest toitoi.
Można zejść do metra do toalety jak jest chwila.

Zmiany od października 2025 r.
: 02 paź 2025, 19:37
autor: fik
Glonojad pisze: ↑02 paź 2025, 9:06
Georg pisze: ↑02 paź 2025, 8:04
Częstotliwość paskudna.
Taka jak punktualność. A do tego brak przystanku na Żwirkach między 1 sierpnia a Woronicza bo Kapłani Św. Przepustowości zawetowali.
Dramatycznie dysfunkcyjna jest ta trasa, 1,25 km i przecięcie ważnego ciągu poprzecznego bez przystanku.
Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 2:15
autor: mb112
fik pisze: ↑02 paź 2025, 19:37
1,25 km i przecięcie ważnego ciągu poprzecznego bez przystanku.
Faktycznie trochę lipa.
A nie można chociaż tutaj
https://www.google.pl/maps/@52.1916424, ... FQAw%3D%3D
ułożyć kawałka chodnika i zrobić przystanek ?
Bo PKP Żwirki i Wigury w drugą stronę to pewnie powinien być od razu dla wszystkich linii, a trochę nie ma miejsca.
Tutaj:
https://www.google.pl/maps/@52.1938412, ... FQAw%3D%3D te drzewa wzdłuż jezdni wygląda na to, że są pomnikami przyrody, więc nie można ich wyciąć. Pewnie pojedynczo nie są jakoś bardzo cenne, no ale tworzą zabytkową aleję.
Zresztą ogólnie od tej strony to dojście na stację kolejową to nie jest zbyt wygodne (dołem się chyba nie da, a do przejścia dla pieszych daleko), nie wiem, czy dużo ludzi się w ten sposób przesiada, jak komuś pasuje, to pewnie i tak prościej wysiąść przy Novotelu.
Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 6:36
autor: Robert 514
Zmiany na 173
011 stało się 11
3 i 10 zaj R3 oddala Stalowej
8 zaj R4 oddała Ostrobramskiej
Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 7:32
autor: Jurand
fik pisze: ↑02 paź 2025, 19:37
Glonojad pisze: ↑02 paź 2025, 9:06
Taka jak punktualność. A do tego brak przystanku na Żwirkach między 1 sierpnia a Woronicza bo Kapłani Św. Przepustowości zawetowali.
Dramatycznie dysfunkcyjna jest ta trasa, 1,25 km i przecięcie ważnego ciągu poprzecznego bez przystanku.
Takie drugie 152, przecinające Płochocinską bez przystanku

Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 7:52
autor: KM
mb112 pisze: ↑03 paź 2025, 2:15
fik pisze: ↑02 paź 2025, 19:37
1,25 km i przecięcie ważnego ciągu poprzecznego bez przystanku.
te drzewa wzdłuż jezdni wygląda na to, że są pomnikami przyrody, więc nie można ich wyciąć. Pewnie pojedynczo nie są jakoś bardzo cenne, no ale tworzą zabytkową aleję.
Generalnie funkcjonują już stosunkowo porządnie zrobione przystanki, które uwzględniają małą powierzchnię przez istniejące drzewa, które trzeba zachować. Na Diamentowej zastosowano kratkę ochronną, aby zachować minimalny odstęp. Można powiedzieć, że potoki dramatycznie inne niż na Żwirki i Wigury, ale mimo wszystko według mnie to gra warta świeczki.
Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 8:26
autor: Mateusz950
marko80 pisze: ↑02 paź 2025, 10:46
Dodatkowo od 6 października 210,250 i 712 dwukierunkowo przez Nocznickiego zamiast przez Sokratesa.
W związku z tą zmianą trasy na liniach
210 i
712 ubędzie po jednej brygadzie całodziennej w dni robocze.
Na
250 liczba brygad pozostaje bez zmian.
Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 8:51
autor: Jurand
Mateusz950 pisze: ↑03 paź 2025, 8:26
marko80 pisze: ↑02 paź 2025, 10:46
Dodatkowo od 6 października 210,250 i 712 dwukierunkowo przez Nocznickiego zamiast przez Sokratesa.
W związku z tą zmianą trasy na liniach
210 i
712 ubędzie po jednej brygadzie całodziennej w dni robocze.
Na
250 liczba brygad pozostaje bez zmian.
No to się 712 długo nie najezdziło na 3 całkach

Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 8:59
autor: ZielonyJamnik
Oczywiście cięciami po przerwach?
Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 9:10
autor: AdamKlocusky
Warto napomknąć, że tamże funkcjonował przystanek tymczasowy NOVOTEL 53 w okresie od 1 maja 2023 godz. 22:00 do 4 maja 2023 godz. 04:00. Skoro wówczas się dało to pytanie czy nie można by było i teraz uruchomić, nawet gdyby był przez dłuższy czas na tymczasowym wypłytowaniu.
Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 10:48
autor: Warsopolis5253
Jurand pisze: ↑03 paź 2025, 8:51
Mateusz950 pisze: ↑03 paź 2025, 8:26
W związku z tą zmianą trasy na liniach
210 i
712 ubędzie po jednej brygadzie całodziennej w dni robocze.
Na
250 liczba brygad pozostaje bez zmian.
No to się 712 długo nie najezdziło na 3 całkach
No właśnie skoro 712 traci jedną brygadę tutaj to czy nie mogłaby być zostawiona, ale 712 wydłużyli by na Bemowo. W wątku o Babicach ktoś powiedział, że wystarczyłaby jedna brygada. Pytanie bardziej o stronę możliwości Babic bo stosunek ZTM-u do logicznych działań jest wiadomy.
Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 10:52
autor: bartoni722
Warsopolis5253 pisze: ↑03 paź 2025, 10:48
Jurand pisze: ↑03 paź 2025, 8:51
No to się 712 długo nie najezdziło na 3 całkach
Pytanie bardziej o stronę możliwości Babic bo stosunek ZTM-u do logicznych działań jest wiadomy.
Z sąsiedniego wątku:
Z tego, co mi opowiadała jedna osoba dość wysoko postawiona we władzach gminy, ZTM nawet proponował trasę Metro Młociny-Arkuszowa-Klaudyn-Sikorskiego-(Pohulanka-Rynek)?-Metro Bemowo, natomiast nie było woli włożenia w to dodatkowych pieniędzy.
Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 12:03
autor: Warsopolis5253
bartoni722 pisze: ↑03 paź 2025, 10:52
Warsopolis5253 pisze: ↑03 paź 2025, 10:48
Pytanie bardziej o stronę możliwości Babic bo stosunek ZTM-u do logicznych działań jest wiadomy.
Z sąsiedniego wątku:
Z tego, co mi opowiadała jedna osoba dość wysoko postawiona we władzach gminy, ZTM nawet proponował trasę Metro Młociny-Arkuszowa-Klaudyn-Sikorskiego-(Pohulanka-Rynek)?-Metro Bemowo, natomiast nie było woli włożenia w to dodatkowych pieniędzy.
No właśnie z tej samej wiadomości jest informacja o dodatkowym autobusie. No to zamiast zabrać tą jedną brygadę niech zostanie na wydłużonej trasie przecież to chyba (aż tak się nie znam) na te same pieniądze wyjdzie co teraz
Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 12:23
autor: ashir
Nie wyjdzie, bo płaci się za każdy przejechany wozokilometr, a nie w zależności od tego ile autobusów obsługuje daną linię.
Zmiany od października 2025 r.
: 03 paź 2025, 17:20
autor: Glonojad
Przystanek powinien być po prostu tutaj
https://www.google.pl/maps/@52.1915381, ... FQAw%3D%3D . Ten prawy pas i tak zaczyna się na tym skrzyżowaniu, mógłby być buspasem.