Wyprzedzanie brygad

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

kierowca_nr_222
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2006, 16:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: kierowca_nr_222 » 09 sie 2006, 17:07

Gadałem z moim kumplem instruktorem i powiedział, że generalnie nie powinno się wyprzedzać i to ogólnie wiadomo. Ale podstawą jest rozkład i tego wypadałoby się trzymać, a nie np. poprzedzającej brygady, której kierowca specjalnie opóźnia. A na ekspedycji nikt nie ma prawa się przyczepić o to, że przyjechałeś zgodnie z planem. Poza tym trzeba podejść do tego trochę bardziej życiowo, bo jeśli wózek przed Tobą nie daje rady zbierać ludzi, a drugi wiezie powietrze, to lepiej, żeby go zdublował i pozbierał ludzi. Ewentualnie może przed pętlą poczekać i puścić go przodem, żeby wszystko było po kolei. A tak jak już wcześniej mówiliśmy, ludzi nie obchodzi czy przyjedzie 8, 6 czy 015 brygada, tylko liczy się autobus. A jeśli wszyscy mielibyśmy jechać w rytm pierwszego dyliżansu, to przez pół godziny nie byłoby wozu, a potem podjechalibyśma na przystanek we czwórkę. Trochę to bez sensu. Na jutro postaram się dokładnie wszystkiego dowiedzić, a ten koleżka może znajdzie na to jakiś konkretny paragraf.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 sie 2006, 17:24

kierowca_nr_222 pisze:Ewentualnie może przed pętlą poczekać i puścić go przodem, żeby wszystko było po kolei.
A pasażerowie byliby zachwyceni, że autobus stoi przez 3 minuty i czeka na wyprzedzonego. Nie, nie, ale poza tym pełna zgoda.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

kierowca_nr_222
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2006, 16:49
Lokalizacja: Wawa

Post autor: kierowca_nr_222 » 09 sie 2006, 20:13

Miałem na myśli tylko pryzpadek, kiedy ten zdublowany jest zaraz za plecami, bo dłuższe czekanie oczywiście nie ma sensu.

mobil one
Posty: 2027
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 09 sie 2006, 22:41

kierowca_nr_222 pisze:Gadałem z moim kumplem instruktorem i powiedział, że generalnie nie powinno się wyprzedzać i to ogólnie wiadomo.
Dziękuję,nie mam pytań! O-) ;-)
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 09 sie 2006, 22:52

Jakie jest sensowne wytłumaczenie obowiązywania tej zasady?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

jacek
Zbanowany
Posty: 2505
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 09 sie 2006, 23:02

MeWa pisze:Jakie jest sensowne wytłumaczenie obowiązywania tej zasady?
Brak jest sensownego wytłumaczenia.
Zarówno jak wyprzedzisz jest jednocześnie żle i dobrze,ale gdy nie wyprzedzisz,to wtedy jest także żle i dobrze.Więc teorii brak i szukanie odpowiednich paragrafów nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5048
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 10 sie 2006, 9:23

MeWa pisze:Jakie jest sensowne wytłumaczenie obowiązywania tej zasady?
Sensownego nie ma. A pasażerowie niech czekają po pół godziny na przystanku bo nie wolno broń Boże wyprzedzić ślimaka... Ale co tam panie Mobil, jak się jedzie w kabinie z kierowcą to pasażerów się ma w dupie, no nie ? Niech sobie czekają... wszak pasażerowie to zło konieczne komunikacji miejskiej...
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

mobil one
Posty: 2027
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 10 sie 2006, 9:28

Paweł_K pisze:pasażerów się ma w dupie, no nie ?
Nie,Panie Pawle K.
Przestrzega się tylko WEWNęTRZNYCH PRZEPISóW I ROZPORZąDZEń ,oraz co najważniejsze ROZKłADU.
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 10 sie 2006, 9:30

mobil one pisze:co najważniejsze ROZKłADU.
hmmm.... w jaki sposob chcesz przestrzegac rozkladu nie wyprzedzajac brygady, ktora jest spozniona np 20 minut, a linia ma czestotliwosc 10? masz juz 10 minut w plecy i wybor: rozklad i rozporzadzenie... co robisz?

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5048
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 10 sie 2006, 9:31

mobil one pisze:oraz co najważniejsze ROZKłADU.
Hmm, ale przeczysz sam sobie. Skoro jakiś ślimak jedzie na -15 a busy jeżdżą co 8 minut to nie wyprzedzając go nie będziesz jechał zgodnie z rozkładem
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

mobil one
Posty: 2027
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 10 sie 2006, 9:33

Przepisy i jeszcze raz przepisy,są ważne! Odsyłam do tego co napisał "kierowca 222" o swojej rozmowie z Instruktorem.

[ Dodano: 2006-08-10, 09:34 ]
hafilip84 pisze:rozklad i rozporzadzenie
Wybieram bramkę drugą...
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

Awatar użytkownika
Proboszcz
Posty: 1039
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: WWA - TGK

Post autor: Proboszcz » 10 sie 2006, 10:05

A ja wybieram wyprzedzenie ślimaczącej się brygady

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 sie 2006, 10:16

A ja wybieram sprawdzenie, czy rzeczywiście jest takie idiotyczne rozporządzenie, a jeśli tak - jego anulowanie :]
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7496
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 10 sie 2006, 10:26

mobil one pisze:co najważniejsze ROZKłADU.
mobil one pisze:
hafilip84 pisze:rozklad i rozporzadzenie
Wybieram bramkę drugą...
to teraz pomysl...

mobil one
Posty: 2027
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:23
Lokalizacja: właściwa
Kontakt:

Post autor: mobil one » 10 sie 2006, 12:15

Myślę i to bardzo pozytywnie.
O-)
Linia 155: 1966-2011

155 STRĄKOWA Górczewska-Świętokrzyska TORWAR
166 OBOZOWA Marszałkowska-Książęca TORWAR
182 OS.OSTROBRAMSKA Trasa Łazienkowska-Wałbrzyska URSYNÓW PŁD. (OS.OSTROBRAMSKA-OKĘCIE)

WAA 894 C,WAB 655 C,WAB 972 C,WAB 097 P, WAB 186 P, WAB 055 P, WXC 512M,WX 69712.

ODPOWIEDZ