Które linie powinny mieć sobotnie rozkłady jazdy ?

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 21 lut 2009, 1:11

tylko skąd pieniądze...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

adaszko
Posty: 108
Rejestracja: 09 sty 2009, 22:59
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adaszko » 21 lut 2009, 2:10

Bastian pisze:W przypadku niejednej linii rzeczywiście by się to przydało.
Zdecydowanie tak.
MeWa pisze:tylko skąd pieniądze...
Na rozkłady :D ?
Czy na dodatkowe kursy w soboty i DS?
Część linii można wzmocnić w soboty, a część w DS, niestety zapewne kosztem innych, bo zapewne zabraknie kasy na dodatkowe kursy... :-k

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 21 lut 2009, 8:09

Moim zdaniem za dużo zamieszania. Wydaję mi się, że wystarczą jakieś wtyczki kursujące na uczęszczanych liniach typu 517 itd. w godzinach porannych. Bo wtedy jest najgorzej w weekendy, później zwykle ta częstotliwość jest już przyzwoita.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 21 lut 2009, 8:17

OIDP, to HGW obiecywała w kampanii, że przywróci rozkłady sobotnie :-k

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9690
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 21 lut 2009, 8:38

reserved pisze:Moim zdaniem za dużo zamieszania.
Na czym ma polegać to zamieszanie?

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 21 lut 2009, 8:50

Pewnie miał na myśli, że połowa ludzi to bez obrazy idioci i by pomylili tabelkę "sobota" z "świętem"...

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 21 lut 2009, 8:58

geograf pisze:Na czym ma polegać to zamieszanie?
No to zróbmy w takim razie jeszcze rozkład na ferie, wakacje, na wigilię i sylwestra osobny.
Rozkład powinien być prosty i przejrzysty, zwłaszcza, że problem dotyczy tylko soboty rano. Zresztą.. nie lepiej zrobić np. w sobotę rano znaczki 'kurs tylko w sobotę"? :>
Aczkolwiek rozkład sobotni rozwiązałby problem kursowania w takie dni jak wigilia czy sylwester.

NR
(tygrys)
Posty: 1938
Rejestracja: 03 gru 2007, 8:53
Lokalizacja: Dzielnica Bemowo m. st. Warszawy

Post autor: NR » 21 lut 2009, 9:13

tylko graficznie przedstawić 3 kolumny to już problem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 lut 2009, 9:13

Wigilia jest jedna, sobót jest 50, ale to "niepotrzebne zamieszanie". :shock:
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 21 lut 2009, 9:21

tygrys pisze:tylko graficznie przedstawić 3 kolumny to już problem
Jakoś nie stwierdzam tego problemu, obecne rozkłady przecież miały 3 kolumny...

http://www.trasbus.com/starerozklady/11 ... rodowe.jpg

Rosa
Posty: 4490
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 21 lut 2009, 9:59

reserved pisze:Moim zdaniem za dużo zamieszania. Wydaję mi się, że wystarczą jakieś wtyczki kursujące na uczęszczanych liniach typu 517 itd. w godzinach porannych. Bo wtedy jest najgorzej w weekendy, później zwykle ta częstotliwość jest już przyzwoita.
Zamieszanie twiorzą własnie wtyczki. Ja wolalbym mieć wpisane w rozkład 4 kursy na godzine niż wtyczkowe widmowe 6.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 21 lut 2009, 11:31

reserved pisze:Zresztą.. nie lepiej zrobić np. w sobotę rano znaczki 'kurs tylko w sobotę"? :>
To jest chyba realniejsze, niż oddzielne rozkłady, przynajmniej na razie.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Dzulikiewicz
Posty: 432
Rejestracja: 11 cze 2007, 21:46

Post autor: Dzulikiewicz » 21 lut 2009, 12:43

Bastian pisze:
reserved pisze:Zresztą.. nie lepiej zrobić np. w sobotę rano znaczki 'kurs tylko w sobotę"? :>
To jest chyba realniejsze, niż oddzielne rozkłady, przynajmniej na razie.
W taki sposób jest rozwiązany rozkład 199.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 21 lut 2009, 12:50

Bastian pisze:To jest chyba realniejsze, niż oddzielne rozkłady, przynajmniej na razie.
Jak dla mnie to zdecydowanie mniej takie coś jest czytelne bo trzeba czytać malutkie znaczki, które jeszcze często nie kojarzą się z niczym (czytaj "e" - jeździ w soboty). Dodatkowa kolumna byłaby zdecydowanie czytelniejsza.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 21 lut 2009, 12:54

Ale z drugiej strony po co tworzyć osobną kolumnę dla np. 4 dodatkowych kursów? To trochę głupie... bo co innego zupełnie inny rozkład a co innego...

Zablokowany