: 24 cze 2008, 17:30
Jeszcze jedna fota, tym razem biletomatu w N8S:


Forum warszawskiego transportu publicznego
https://www.wawkom.waw.pl/

W Polsce również do tego doszli. Wiele już lat temu. W PKS-ach.Paweł_K pisze:W Barcelonie ten problem jest znakomicie rozwiązany - u kierowcy można praktycznie zawsze kupić bilet - otóż tam mają oni terminal z drukarką, który drukuje bilet na papierze
Żadnej sprzedaży biletów przez kierowcę nie nazwałbym znakomitym rozwiązaniem.Paweł_K pisze:W Barcelonie ten problem jest znakomicie rozwiązany - u kierowcy można praktycznie zawsze kupić bilet - otóż tam mają oni terminal z drukarką, który drukuje bilet na papierze (coś jak papier w kasie fiskalnej). Jest to doskonałe uzupełnienie sieci sprzedaży stacjonarnej. Bilet u kierowcy kosztuje 1.30 EUR
Jasne, w PKS-ie to nawet bardziej "skomplikowane" urządzenie jest - wszak cena biletu zależy od przystanku, na którym się wysiada. W BCN kierowca tylko naciska przycisk odpowiadający ilości kupowanych biletów i bilet wyskakuje - na pewno lepsze to niż zabawa z kartonikamiTadek A. pisze:W Polsce również do tego doszli. Wiele już lat temu. W PKS-ach.Paweł_K pisze:W Barcelonie ten problem jest znakomicie rozwiązany - u kierowcy można praktycznie zawsze kupić bilet - otóż tam mają oni terminal z drukarką, który drukuje bilet na papierze
jak już pisałem, nie trzeba jechać do barcelony, wystarczy wsiąść do Ł-ki:)Paweł_K pisze:No nie musi, na takim kwitku da się przecież wydrukować godzinę, linię i numer brygady.
Aha - do każdej kasy jest też dołączony zasobnik na monety (taki, co to się wkłada jedną na drugą a od spodu jest sprężyna), kierowca bez problemu wydaje resztę
Ale w PKS dostaje się paragon a nie biletTadek A. pisze:W Polsce również do tego doszli. Wiele już lat temu. W PKS-ach.Paweł_K pisze:W Barcelonie ten problem jest znakomicie rozwiązany - u kierowcy można praktycznie zawsze kupić bilet - otóż tam mają oni terminal z drukarką, który drukuje bilet na papierze
Paragon który nosi znamiona biletu. Jest napisane, że za przejazd odJotPeCet pisze:Ale w PKS dostaje się paragon a nie biletTadek A. pisze: W Polsce również do tego doszli. Wiele już lat temu. W PKS-ach.
GW pisze:W Warszawie będzie 160 automatów z biletami
osa, ostatnia aktualizacja 2008-07-15 23:07
Na wszystkich stacjach metra, a także największych pętlach i dworcach staną pierwsze automaty do sprzedaży biletów. W sumie będzie ich 160 - poinformował we wtorek Zarząd Transportu Miejskiego.
To kolejna deklaracja urzędników w sprawie wstydliwego problemu stolicy: wieczorami czy w weekendy ciężko kupić bilety komunikacji miejskiej. Turyści, którzy przyjeżdżają do Warszawy, bywają w szoku - w Berlinie czy w Wiedniu biletomaty działają nie tylko w całej, gęstej tam sieci metra, ale i w nowych tramwajach. W czerwcu takie rozwiązanie zapowiedział też szef ZTM Leszek Ruta - automaty mają być instalowane w wagonach sprowadzanych do stolicy, a także pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej (16 sztuk) i w autobusach. Chodzi o 150 solarisów, które do końca roku kupią Miejskie Zakłady Autobusowe.
Do tego trzeba doliczyć biletomaty, które zainstaluje Mennica Polska. ZTM podpisał właśnie aneks do umowy z tą firmą, który przewiduje montaż 120 urządzeń do końca marca przyszłego roku. Kolejne 40 zacznie działać do lipca 2009 r. Mają kodować kartę miejską z biletami czasowymi, a także drukować każdy rodzaj biletu na kartonikach z paskiem magnetycznym. Drukarki zostaną też zainstalowane w dwóch automatach uruchomionych niedawno na Dworcu Centralnym i stacji metra Ratusz Arsenał.
Czyli zaczną obwiązywać dwa standardy wyglądu biletu, z drukarni i z "drukarki".MZ pisze:a także drukować każdy rodzaj biletu na kartonikach z paskiem magnetycznym.