Strona 4 z 84

: 24 cze 2008, 17:30
autor: Filimer
Jeszcze jedna fota, tym razem biletomatu w N8S:
Obrazek

: 24 cze 2008, 18:21
autor: Glonojad
Fajny, ale mogłeś dać jednak mniejszy ten obrazek. :-$

: 24 cze 2008, 23:17
autor: Piotrek
Przydatne są te automaty przy przystankach. Wczoraj uratował mi skórę bo nie miałem czasu szukać kiosku, a była kontrola w tramwaju. Szczęśliwie nabyłem bilet obok przystanku, a nawet jeśli nie to w Bombardierze był automat. W Krakowie naprawdę trudno jeździć bez biletu :P

: 08 lip 2008, 12:16
autor: Paweł_K
W Barcelonie ten problem jest znakomicie rozwiązany - u kierowcy można praktycznie zawsze kupić bilet - otóż tam mają oni terminal z drukarką, który drukuje bilet na papierze (coś jak papier w kasie fiskalnej). Jest to doskonałe uzupełnienie sieci sprzedaży stacjonarnej. Bilet u kierowcy kosztuje 1.30 EUR

: 08 lip 2008, 12:21
autor: Glonojad
W ten sposób mógłby i wyglądać automat pokładowy w wozie. Jednorazówka, ważna tylko w danym pojeździe, chyba magnetyczna naprawdę być nie musi...

: 08 lip 2008, 12:36
autor: Paweł_K
No nie musi, na takim kwitku da się przecież wydrukować godzinę, linię i numer brygady.
Aha - do każdej kasy jest też dołączony zasobnik na monety (taki, co to się wkłada jedną na drugą a od spodu jest sprężyna), kierowca bez problemu wydaje resztę

: 08 lip 2008, 15:37
autor: Tadek A.
Paweł_K pisze:W Barcelonie ten problem jest znakomicie rozwiązany - u kierowcy można praktycznie zawsze kupić bilet - otóż tam mają oni terminal z drukarką, który drukuje bilet na papierze
W Polsce również do tego doszli. Wiele już lat temu. W PKS-ach.

: 08 lip 2008, 15:58
autor: Jamnik
Paweł_K pisze:W Barcelonie ten problem jest znakomicie rozwiązany - u kierowcy można praktycznie zawsze kupić bilet - otóż tam mają oni terminal z drukarką, który drukuje bilet na papierze (coś jak papier w kasie fiskalnej). Jest to doskonałe uzupełnienie sieci sprzedaży stacjonarnej. Bilet u kierowcy kosztuje 1.30 EUR
Żadnej sprzedaży biletów przez kierowcę nie nazwałbym znakomitym rozwiązaniem. :suchy: Ma to zbyt duże wady.

: 08 lip 2008, 16:05
autor: Paweł_K
Tadek A. pisze:
Paweł_K pisze:W Barcelonie ten problem jest znakomicie rozwiązany - u kierowcy można praktycznie zawsze kupić bilet - otóż tam mają oni terminal z drukarką, który drukuje bilet na papierze
W Polsce również do tego doszli. Wiele już lat temu. W PKS-ach.
Jasne, w PKS-ie to nawet bardziej "skomplikowane" urządzenie jest - wszak cena biletu zależy od przystanku, na którym się wysiada. W BCN kierowca tylko naciska przycisk odpowiadający ilości kupowanych biletów i bilet wyskakuje - na pewno lepsze to niż zabawa z kartonikami

: 08 lip 2008, 18:38
autor: blinski
Paweł_K pisze:No nie musi, na takim kwitku da się przecież wydrukować godzinę, linię i numer brygady.
Aha - do każdej kasy jest też dołączony zasobnik na monety (taki, co to się wkłada jedną na drugą a od spodu jest sprężyna), kierowca bez problemu wydaje resztę
jak już pisałem, nie trzeba jechać do barcelony, wystarczy wsiąść do Ł-ki:)

: 08 lip 2008, 19:30
autor: JotPeCet
Tadek A. pisze:
Paweł_K pisze:W Barcelonie ten problem jest znakomicie rozwiązany - u kierowcy można praktycznie zawsze kupić bilet - otóż tam mają oni terminal z drukarką, który drukuje bilet na papierze
W Polsce również do tego doszli. Wiele już lat temu. W PKS-ach.
Ale w PKS dostaje się paragon a nie bilet ;)

: 08 lip 2008, 19:35
autor: Frencher
JotPeCet pisze:
Tadek A. pisze: W Polsce również do tego doszli. Wiele już lat temu. W PKS-ach.
Ale w PKS dostaje się paragon a nie bilet ;)
Paragon który nosi znamiona biletu. Jest napisane, że za przejazd od :arrow: do (czasami jest podana liczba kilometrów). A prywaciarze typu Raj-Busa to wręcz mają na paragonie napisane "Bilet Miejski".

: 15 lip 2008, 23:38
autor: MZ
:arrow: Ma być 160 sztuk automatów biletowych. Zobaczymy, czy te prognozy rzeczywiście się sprawdzą:
GW pisze:W Warszawie będzie 160 automatów z biletami

osa, ostatnia aktualizacja 2008-07-15 23:07

Na wszystkich stacjach metra, a także największych pętlach i dworcach staną pierwsze automaty do sprzedaży biletów. W sumie będzie ich 160 - poinformował we wtorek Zarząd Transportu Miejskiego.

To kolejna deklaracja urzędników w sprawie wstydliwego problemu stolicy: wieczorami czy w weekendy ciężko kupić bilety komunikacji miejskiej. Turyści, którzy przyjeżdżają do Warszawy, bywają w szoku - w Berlinie czy w Wiedniu biletomaty działają nie tylko w całej, gęstej tam sieci metra, ale i w nowych tramwajach. W czerwcu takie rozwiązanie zapowiedział też szef ZTM Leszek Ruta - automaty mają być instalowane w wagonach sprowadzanych do stolicy, a także pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej (16 sztuk) i w autobusach. Chodzi o 150 solarisów, które do końca roku kupią Miejskie Zakłady Autobusowe.

Do tego trzeba doliczyć biletomaty, które zainstaluje Mennica Polska. ZTM podpisał właśnie aneks do umowy z tą firmą, który przewiduje montaż 120 urządzeń do końca marca przyszłego roku. Kolejne 40 zacznie działać do lipca 2009 r. Mają kodować kartę miejską z biletami czasowymi, a także drukować każdy rodzaj biletu na kartonikach z paskiem magnetycznym. Drukarki zostaną też zainstalowane w dwóch automatach uruchomionych niedawno na Dworcu Centralnym i stacji metra Ratusz Arsenał.

: 16 lip 2008, 15:52
autor: Teokryt
MZ pisze:a także drukować każdy rodzaj biletu na kartonikach z paskiem magnetycznym.
Czyli zaczną obwiązywać dwa standardy wyglądu biletu, z drukarni i z "drukarki".

: 16 lip 2008, 16:00
autor: kajo
A dlaczego muszą się one różnić?