Strona 4 z 13

Nowe przystanki na Poligonowej i Nowaka-Jeziorańskiego

: 17 paź 2013, 12:26
autor: kangoo2
Trwa budowa przystanków na Poligonowej:
- para przystanków przy skrzyżowaniu z Ostrobramską (wylany asfalt i budowane chodniki - jezdnia nie jest jeszcze ukończona);
- para przystanków pomiędzy rondami przy Motorowej i Kompasowej - już gotowe;

i na Nowaka-Jeziorańskiego:
- przystanek za rondem przy Kwarcianej w stronę Fieldorfa - budowana zatoczka
- para przystanków przy rondzie obok Tesco - budowane zatoczki.

Nie wiem co tamtędy pojedzie, ale mam podejrzenie że jedną z opcji może być przetrasowanie tam 135 i 311: Grenadierów-Poligonowa-Nowaka-Fieldorfa-...

Niestety na razie nie są budowane zatoki dalej w stronę Promenady i z drugiej strony w stronę Skalskiego i Os. Saska, co uniemożliwia jakieś dalsze zmiany w tym momencie.

Nowe przystanki (planowane)

: 18 paź 2013, 13:24
autor: winnux8
Od dnia 19 października 2013 roku od początku kursowania linii dziennych uruchamia się nowe przystanki dla linii 314 i 518:

PANCERA 01 zlokalizowany przy ulicy Świderskiej w kierunku południowym, w zatoce, przed skrzyżowaniem z ulicą Maciejewskiego, obowiązuje jako warunkowy (na żądanie) dla linii 314 (od 21.10.2013)

PANCERA 02 zlokalizowany przy ulicy Świderskiej w kierunku północnym, w zatoce, ok. 100 m przed dotychczasowym przystankiem PANCERA 02, obowiązuje jako warunkowy (na żądanie) dla linii 314 i stały dla linii 518

Dotychczasowy przystanek PANCERA 02 zostaje zlikwidowany.
Czyli 518 nie przekierowali na Świderską w obie strony, no to w zasadzie niewiele się zmieniło.

Nowe przystanki (planowane)

: 18 paź 2013, 14:30
autor: MichalJ
Ojej, to jest naprawdę przystanek na żądanie dla linii zwykłej i stały dla przyspieszonej?

Nowe przystanki (planowane)

: 18 paź 2013, 14:37
autor: fik
MichalJ pisze:Ojej, to jest naprawdę przystanek na żądanie dla linii zwykłej i stały dla przyspieszonej?
Nihil novi sub ZTMi.

Nowe przystanki (planowane)

: 18 paź 2013, 15:35
autor: MichalJ
No owszem, pamiętam przystanki dla D,E bez 5xx, ale zawsze mnie to dziwi...

Nowe przystanki (planowane)

: 18 paź 2013, 15:38
autor: fik
MichalJ pisze:No owszem, pamiętam przystanki dla D,E bez 5xx, ale zawsze mnie to dziwi...
Ja pamiętam dokładnie taki przypadek - GOTARDA stały dla 436, warunkowy dla 136. I nawet miało to sens (136 chwilę wcześniej stawało na JADŹWINGÓW).

Nowe przystanki (planowane)

: 28 paź 2013, 20:23
autor: 1000
Zostały ukończone dwa nowe przystanki dla linii 152 na ul. Klasyków, przeznaczone dla mieszkańców nowego osiedla "Klasyków" firmy Dom Development. Niedługo można więc spodziewać się włączenia ich do eksploatacji.

Nowe przystanki (planowane)

: 28 paź 2013, 21:12
autor: winnux8
1000 pisze:Zostały ukończone dwa nowe przystanki dla linii 152 na ul. Klasyków, przeznaczone dla mieszkańców nowego osiedla "Klasyków" firmy Dom Development. Niedługo można więc spodziewać się włączenia ich do eksploatacji.
Mają nosić nazwę Krokwi.

Nowe przystanki (planowane)

: 31 paź 2013, 14:21
autor: winnux8
Jest oficjalny komunikat dot. ZP Krokwi (więc ZP Fletniowa będzie dużo rzadziej wykorzystywany przez pasażerów, bo wszystkie budynki mieszkalne będą blizej ZP Krokwi, a Fletniowa będzie raczej jedynie dla osób pracujących w Smurfit Kappa i dla odwiedzających kościół... a nie można było tego przystanku po prostu nieco przesunąć?) oraz nowego przystanku Krzywickiego w stronę Koła (tym sposobem przystanki na tym odcinku będą co jakieś 340m).
Uruchomienie nowych przystanków KROKWI oraz KRZYWICKIEGO
od 04.11.2013 (poniedziałek)
Od dnia 4 listopada 2013 roku od początku kursowania linii dziennych uruchamia się nowe przystanki:

KROKWI 01
zlokalizowany przy ulicy Klasyków w kierunku zachodnim, w zatoce, za skrzyżowaniem z ulicą Krokwi; obowiązuje jako warunkowy (na żądanie) dla linii 152.

KROKWI 02
zlokalizowany przy ulicy Klasyków w kierunku wschodnim, w zatoce, ok. 100 m przed skrzyżowaniem z ulicą Krokwi; obowiązuje jako warunkowy (na żądanie) dla linii 152.

KRZYWICKIEGO 02
zlokalizowany przy ulicy Koszykowej w kierunku zachodnim przed skrzyżowaniem z ulicą Krzywickiego; obowiązuje jako warunkowy (na żądanie) dla linii 159.

Nowe przystanki (planowane)

: 06 lis 2013, 0:08
autor: winnux8
Hoho, a cóż to:
Uruchomienie nowych przystanków PKP ŻERAŃ
od 09.11.2013 (sobota)
W celu poprawy przesiadki autobus - pociąg od dnia 9 listopada 2013 roku od początku kursowania linii dziennych uruchamia się przystanki na trasie linii 126, 326, 426, 705, 734, 735, 736:
PKP ŻERAŃ 05
zlokalizowany przy ulicy Płochocińskiej w kierunku zachodnim; obowiązuje jako warunkowy (na żądanie) dla wszystkich linii

PKP ŻERAŃ 06
zlokalizowany przy ulicy Płochocińskiej w kierunku wschodnim; obowiązuje jako warunkowy (na żądanie) dla wszystkich linii


Jednocześnie przystanek funkcjonujący dotychczas jako PKP ŻERAŃ 05 zmienia swój numer na PKP ŻERAŃ 07.

Zmienia się charakter przystanków PKP ŻERAŃ 03, 04 ze stałego na warunkowy (na żądanie) dla wszystkich linii.

Od dnia 9 listopada 2013 roku linia 426 przestaje zatrzymywać się na przystankach PKP ŻERAŃ 03 i 04, w zastępstwie będzie zatrzymywała się na przystankach PKP ŻERAŃ 05 i 06.

Nowe przystanki (planowane)

: 06 lis 2013, 12:33
autor: MichalJ
Gdzie te przystanki, bo tam ciasnawo?
http://goo.gl/maps/KOu5D

Nowe przystanki (planowane)

: 06 lis 2013, 13:24
autor: tarantula01
Dokładnie pod wiaduktami kolejowymi (w stronę Nieporętu) i za zjazdem z Marywilskiej w Płochocińską, przed torami linii towarowej (w stronę Modlińskiej). Likwidacji ulegną przystanki w okolicy wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej. To chyba pierwszy przypadek, kiedy postanowiono zintegrować węzeł przesiadkowy na plus.

PS. Poproszę o przywrócenie lokalizacji przystanku Centrum na ul. Marszałkowskiej w stronę Świętokrzyskiej pomiędzy Al. Jerozolimskimi, a ul. Widok. Obecnie jest tam postój TAXI. Przystanek pod Domami Towarowymi nie musi istnieć. Liczba autobusów zatrzymujących się na Marszałkowskiej w kierunku północnym jest już bardzo mała i spokojnie wozy się pomieszczą bez stwarzania zagrożenia dla ruchu. Przy okazji też będzie to integracja węzła przesiadkowego.

Nowe przystanki (planowane)

: 06 lis 2013, 13:53
autor: MichalJ
Wg komunikatu żaden przystanek nie ulega likwidacji.

Nowe przystanki (planowane)

: 06 lis 2013, 23:34
autor: tarantula01
:shock: czyli np. w stronę Nieporętu będzie przystanek PKP Żerań (pod torami) i 80 m dalej kolejny przystanek PKP Żerań za wiaduktem ul. Marywilskiej?

Nowe przystanki (planowane)

: 06 lis 2013, 23:46
autor: MichalJ
Aha. Ale oba na żądanie. :)