Strona 32 z 53
: 15 kwie 2013, 13:53
autor: Emyl
A wręcz odwrotnie - strategicznie należy je uczernić. Taki przyspieszony dookoła świata jest zwyczajnie bez sensu.
: 15 kwie 2013, 14:32
autor: Pan Piotr
emyl pisze:A wręcz odwrotnie - strategicznie należy je uczernić. Taki przyspieszony dookoła świata jest zwyczajnie bez sensu.
"Przyspieszone" typu 501, 512, 520, 521 tymbardziej należy uczernić.
: 15 kwie 2013, 14:34
autor: KwZ
Jak w ogóle większość przyspieszonych. Coś nowego?

: 15 kwie 2013, 15:01
autor: reserved
Co wam się w przyspieszonych nie podoba? To, że jest parę linii, które jakiś odcinek pokonają szybciej ku zadowoleniu pasażerów? Jechałem dziś np. w obie strony 517 w relacji BERESTECKA - DW. CENTRALNY ok. 13:00. W obie strony autobus ledwozabieralny. Ale jak szybko przejechał... troszkę zielonych nałapał i nie zatrzymywał się co chwilę dla pojedynczych osób.
[ Dodano: Pon 15 Kwi, 2013 15:02 ]
fik pisze:Żadnego znaczenia strategicznego z punktu widzenia miasta nie ma istnienie linii 504.
Z punktu widzenia miasta chyba tylko kolej w takim razie jest strategiczna...
: 15 kwie 2013, 15:35
autor: Os0
reserved pisze:
fik pisze:Żadnego znaczenia strategicznego z punktu widzenia miasta nie ma istnienie linii 504.
Z punktu widzenia miasta chyba tylko kolej w takim razie jest strategiczna...
+metro, linie tramwajowe wschód-zachód (9,23,26), 1, 17, 33. A 504 ilu pasażerów na godzinę przewozi?
: 15 kwie 2013, 15:53
autor: Kra
Spojrzenie na 175 - z piątku. Wracałem z AMS lądowanie 21.35 - złapałem 175 22.05, przed nim minutę wcześniej było 148. Ile osób wsiadało na lotnisku - i tu może Was zaskoczę, wzrokowo spada liczba użytkowników taxi wzrasta KM. W 175 były zajęte od lotniska prawie wszystkie miejsca siedzące, z dużymi bagażami ponad 10 os. (tylu się doliczyłem), do tego z mniejszymi (czyli też raczej z samolotów a nie pracowników) ok. 20, całkiem sporo jak na busa (i nic na pociąg). Od Sasanki tylko wzrastała liczba pasażerów, w rezultacie przy Banacha było pełno, wymiana dość przyzwoita. Wysiadłem przy Pl. Zawiszy, po chwili przyjechało 128 - puste (no do 10 os.) - może ta linia jest niepotrzebna. Miałem iść do trama, ale przyjechało 521, na Zawiszy puste ale od Centrum już tłok. Podróż do Gocławka szybka (dużo szybciej niż wlokącym się potwornie tramem) - jedyny minus na końcu to "myślący inaczej" kierowca 521, który wysadził pasażerów za przystankiem i jeszcze był zadowolony z siebie
 ](*,)](./images/smilies/eusa_wall.gif)
przykre, że mamy takich - ciekaw jestem czy ZTM zapłaci mi za czyszczenie butów i torby z błota (oczywiście żartuję ale dalej nalezy tłumaczyć niektórym kierowcom, że i oni są dla pasażerów, tak jak pasażerowie są dla nich). Pzd
: 15 kwie 2013, 15:55
autor: reserved
Os0 pisze:A 504 ilu pasażerów na godzinę przewozi?
Nie mam pojęcia bo o ile często bywam przy Żwirkach to prawie nigdy go nie widzę. Serio.

: 15 kwie 2013, 17:27
autor: Kosiniak
Pan Piotr pisze:emyl pisze:A wręcz odwrotnie - strategicznie należy je uczernić. Taki przyspieszony dookoła świata jest zwyczajnie bez sensu.
"Przyspieszone" typu 501, 512, 520, 521 tymbardziej należy uczernić.
Zgodzę się poza 521 - jak można uczernić linię, która omija aktualnie 8 przystanków tramwajowych? Dopiero po niestety idiotycznym skróceniu można ją uczernić
: 15 kwie 2013, 18:27
autor: Glonojad
Tak, w tym na siłę Plac Starynkiewicza i Smyk, które w trybie PILNYM powinny wpaść wszystkim tym pseudoczerwońcom.
W końcu - skoro 521 jest ersatzem niedostępnej dla osób niepełnosprawnych kolei, to nie można ludzi na wózkach ganiać po kilometr do przystanku (zwłaszcza, że ani Centralny, ani Centrum, zbyt dostępne nie są - znaczy jeśli ktoś jeździ w dwie strony przynajmniej).
: 15 kwie 2013, 19:58
autor: Emyl
Kra pisze:Wysiadłem przy Pl. Zawiszy, po chwili przyjechało 128 - puste (no do 10 os.) - może ta linia jest niepotrzebna.
No jeśli wszyscy wsiedli w 175, które podjechało pierwsze, to nie dziwne, że 128 było pustawe.
: 15 kwie 2013, 19:59
autor: person
Kra pisze:Ile osób wsiadało na lotnisku - i tu może Was zaskoczę, wzrokowo spada liczba użytkowników taxi wzrasta KM.
Jeśli założyć, że obserwacja jest reprezentatywna
Słowo-klucz: Modlin. Wzrosła liczba lowcostowych pasażerów lotniska, to i liczbowo/wzrokowo wzrosła liczba pasażerów zbiorkomu.
: 15 kwie 2013, 21:12
autor: KwZ
Kra pisze:przyjechało 128 - puste (no do 10 os.) - może ta linia jest niepotrzebna.
Kra pisze:po chwili
Przecież sam sobie odpowiadasz
Kosiniak pisze:Zgodzę się poza 521 - jak można uczernić linię, która omija aktualnie 8 przystanków tramwajowych?
A przed Wiatraczną ile? Przed Gocławkiem oidp półtora, a potem jakąś Wspólną Drogę i dwa przystanki tramwajowe, które nie mają odpowiednika autobusowego (!!). 521 skrócone nie ma sensu czerwone.
: 15 kwie 2013, 22:10
autor: pawcio
A ja wsadzę kij w mrowisko. A co mi tam.
Skoro kilkukrotnie pojawiła się tu teza, że 175 to koza, a i sprawa ma charakter nie tylko merytoryczny, bo presja społeczna jest, to zaproponuję rozwiązanie alternatywne, a które jakieś oszczędności brygadowe powinno dać (choć przyznaję się, nie liczyłem).
Wycinamy ze Żwirków 188 i 504 i zastępujemy to tak:
Za 188:
182 - Witolin-DWZ-Stare Bemowo (7,5/15/15)
188 - Olszynka-DWZ (3A/5B/10/10)
102 - wydłużenie do Gocławka Wschodniego
523 - kasacja
523 można uczernić. Jedyny zysk z czerwoności tej linii mamy na Moście, ale tutaj bonusem kasacji czerwoności będzie brak rozjeżdżającej się koordynacji 188+523. No i częstotliwość 188 można ustawiać dowolnie pod zapotrzebowanie z Watracznej, bo można manipulować nierównym rozłożeniem szczytu porannego, co dziś jest nieco trudniejsze. A i brygady na mocniejszą linię wyjeżdżającą za DWZ na zachód powinny się znaleźć.
Za 504:
504 - Kabaty-Centrum Onokologii-KEN-Metro Służew-401-Ursus (10/15/20)
401 - Marysin-...-Bokserska (10/15/-)
365 - kasacja
Linia obwodowa 5xx w Ursusie to marzenie kilku pokoleń forumowiczów. A 401 mogłoby wówczas przynajmniej częściowo przejść na solówki. W końcu przeguby w bilansie taborowym to też cenna rzecz. Co prawda fajniejszym krańcem byłoby Okęcie z 317, ale skoro to to idzie na Wilanów, to i z tej strony się do niego nie dobierzesz.
Możecie bić, tylko proszę nie pluć. Jadem w szczególności.
: 15 kwie 2013, 22:19
autor: MichalJ
A teraz weź się przesiądź 100 razy przy Lotniku.
E, a może by się dało jedną z tych linii przez Banacha dać?
Chociaż ja i tak wolę propozycję ZTM...
: 15 kwie 2013, 22:20
autor: Glonojad
175 było potrzebne w układzie "60 brygad w plecy". Skoro przetargi są na 60, to mamy układ "40 w plecy" i 175 zostanie.
Natomiast oczywiście pytanie, skąd wziąć 190 mln zł, aktualne...
[ Dodano: Pon 15 Kwi, 2013 22:21 ]
MichalJ pisze:
E, a może by się dało jedną z tych linii przez Banacha dać?
Można by słabszą i potem do Zachodniego odzyskaną zawrotką przy Grzymały, tylko że słabsza złośliwie jedzie dalej a Górczewskiej i Bemowa od Zachodniego dynamitem nie odczepisz. Silnego 188 byłoby jednak szkoda, zwłaszcza, że na Banacha-Bitwy od groma autobusów jest.