Strona 313 z 470
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 29 sie 2020, 7:10
autor: Kacper R3
Flash8222 pisze: ↑29 sie 2020, 0:54
Jest decyzja na dodatkowe U18 CNG?
Dowiemy się pewnie przy okazjj umowy na Autosany.
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 29 sie 2020, 8:41
autor: Łukasz
Bez sensu są te przetargi. Albo powinno być więcej w opcjach, albo wolna ręka, że jest 80% taboru solarisa, to chcemy solarisa. Albo kryteria są złe. Nie wierzę w te wynalazki UrsusoAutosanowe, potem nic dobrego z tego nie wynika.
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 29 sie 2020, 21:09
autor: Glonojad
Mnie od lat nie pasuje, czemu MZA nie zrobi wieloletniego przetargu na kilkadziesiąt procent floty. Unifikacja, hurtowa cena, te sprawy. No ale nie mój cyrk, nie moje małpy.
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 29 sie 2020, 21:36
autor: kajo
Glonojad pisze: ↑29 sie 2020, 21:09
Mnie od lat nie pasuje, czemu MZA nie zrobi wieloletniego przetargu na kilkadziesiąt procent floty. Unifikacja, hurtowa cena, te sprawy. No ale nie mój cyrk, nie moje małpy.
Taki przetarg na 5 lat i z 500 autobusów, to byłoby coś!!
Ale z drugiej strony KMŁ robi przetargi co roku...
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 29 sie 2020, 23:33
autor: vernalisadonis
Glonojad pisze: ↑29 sie 2020, 21:09
Mnie od lat nie pasuje, czemu MZA nie zrobi wieloletniego przetargu na kilkadziesiąt procent floty. Unifikacja, hurtowa cena, te sprawy. No ale nie mój cyrk, nie moje małpy.
A czy nie jest tak, że w umowie wieloletniej z ZTM jest napisane ile taboru ma wymienić i zwyczajnie tego się MZA trzyma?
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 29 sie 2020, 23:43
autor: ikarus
W covidowym kryzysie ludzie mniej jeżdżą, mniej biletów się sprzedaje to i zrewidować trzeba plany zakupu/ wynajmu nowych autobusów.
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 30 sie 2020, 17:09
autor: Solaris
Łukasz pisze: ↑29 sie 2020, 8:41
Bez sensu są te przetargi. Albo powinno być więcej w opcjach, albo wolna ręka, że jest 80% taboru solarisa, to chcemy solarisa. Albo kryteria są złe. Nie wierzę w te wynalazki UrsusoAutosanowe, potem nic dobrego z tego nie wynika.
Tutaj masz opisane całe zło, które robi kiepską robotę. Ja też jestem zdania, że w przypadku komunikacji miejskiej, spółka miejska powinna mieć możliwość ujednolicenia taboru. Powiedzmy, jeżeli 50% taboru to Solarisy, to zamawiamy już je i mamy jeden typ. Dzięki temu unikamy problemów z częściami, naprawami. A tak, mamy jeden wielki pierd...nik.
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 30 sie 2020, 17:14
autor: Autobus Czerwon
Wczoraj w Pradze wycofano ostatnie Citelisy, teraz całość taboru DPP stanowią tylko SORy NB12/18 z wyjątkiem kilkudziesięciu Solarisów. Tutaj akurat przypadek jest prostszy, bo pewnie po prostu wymagają autobusu z pięcioma parami drzwi, natomiast myślę że jakby MZA chciało się bawić w unifikację taboru, to też dałoby radę znaleźć jakieś cechy charakterystyczne, pozwalające na wygrywanie przetargu przez konkretnego producenta.
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 30 sie 2020, 17:19
autor: px33
To jeszcze trzeba umieć uzasadnić dlaczego te cechy są tak istotne. Raczej myślę, że lepiej iść w kierunku przetargów z ogromnymi opcjami albo umów ramowych (w praktyce to by była dość podobna konstrukcja, z tym że duże opcje są w branży bardziej przetestowane)
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 31 sie 2020, 7:48
autor: Glonojad
vernalisadonis pisze: ↑29 sie 2020, 23:33
Glonojad pisze: ↑29 sie 2020, 21:09
Mnie od lat nie pasuje, czemu MZA nie zrobi wieloletniego przetargu na kilkadziesiąt procent floty. Unifikacja, hurtowa cena, te sprawy. No ale nie mój cyrk, nie moje małpy.
A czy nie jest tak, że w umowie wieloletniej z ZTM jest napisane ile taboru ma wymienić i zwyczajnie tego się MZA trzyma?
I mają zakaz zrobienia tego w jednym przetargu?
Solaris pisze: ↑30 sie 2020, 17:09
Łukasz pisze: ↑29 sie 2020, 8:41
Bez sensu są te przetargi. Albo powinno być więcej w opcjach, albo wolna ręka, że jest 80% taboru solarisa, to chcemy solarisa. Albo kryteria są złe. Nie wierzę w te wynalazki UrsusoAutosanowe, potem nic dobrego z tego nie wynika.
Tutaj masz opisane całe zło, które robi kiepską robotę. Ja też jestem zdania, że w przypadku komunikacji miejskiej, spółka miejska powinna mieć możliwość ujednolicenia taboru. Powiedzmy, jeżeli 50% taboru to Solarisy, to zamawiamy już je i mamy jeden typ. Dzięki temu unikamy problemów z częściami, naprawami. A tak, mamy jeden wielki pierd...nik.
Bzdura. PZP wcale nie każe dzielić przetargów na mniejsze kawałki. Tabor się ujednolica robiąc większe, wieloletnie przetargi. Są też inne możliwości, na przykład Kraków zażyczył sobie kompatybilności (zamienności) niektórych podzespołów w tramwajach z już stosowanymi. I dało się, bodajże Skoda silniki trakcyjne sprzedała Pesie.
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 31 sie 2020, 8:40
autor: wincenty
Autobus Czerwon pisze: ↑30 sie 2020, 17:14
Wczoraj w Pradze wycofano ostatnie Citelisy, teraz całość taboru DPP stanowią tylko SORy NB12/18 z wyjątkiem kilkudziesięciu Solarisów.
I Solarisy kupują dalej:
http://infobus.pl/solaris-i-sor-z-umowa ... 21335.html
Problem u nas wynika z krótkowzrocznej perspektywy budżetu i niechęci wiązania się sztywnymi wydatkami na kolejne lata. Poza tym część zakupów dokonywanych jest ze wsparciem środków unijnych (jak np. przegubowe elektryki).
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 31 sie 2020, 10:11
autor: KwZ
Czym fundamentalnie różni się pozycja MZA i TW? MZA nie ma umowy wieloletniej?
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 31 sie 2020, 11:57
autor: Flash8222
Ma, na 10 lat.
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 01 wrz 2020, 14:30
autor: KwZ
To nie mogą rozpisać przetargu na 5 lat?
Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje
: 08 wrz 2020, 15:34
autor: Michalk001