Sąd nad 175

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24945
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 15 kwie 2013, 22:22

Przesiadałem się na długo Saskiej, robię to teraz na Pl. Na Rozdrożu i w Centrum albo na Rondzie Waszyngtona. Nie widzę w Pomniku Lotnika niczego strasznego, choć relacji WUM-Metro Politechnika trochę mi żal.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 kwie 2013, 22:25

A do tego metra to się nie można przesiąść na Raszyńskiej w tramwaj?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 15 kwie 2013, 22:26

pawcio pisze:523 można uczernić. Jedyny zysk z czerwoności tej linii mamy na Moście
O ile zmieniłby się czas przejazdu w relacji Wiatrak - Bemowo? Bo moim zdaniem byłby znacznie dłuższy. A 523 jest jedną z tych linii, którymi ludzie jeżdżą przez całe miasto, więc im byś zdecydowanie pogorszył. No i jeśli kasacja 175 powoduje wrzask, to wyobraź sobie skowyt wywołany uczernieniem 523. Ciszej by na pewno nie było.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 kwie 2013, 22:26

pawcio pisze:523 - kasacja
Sorry, ale ten pomysł wygląda, jakby ludzie na Bemowo 523 nie jeździli.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 kwie 2013, 22:28

Jeśli wierzyć rozkładowi jazdy, z Radiowej do Wiatracznej różnica w czasie przejazdu między 523 a 24 to w szczycie 1-3 minuty (zależy, do której Wiatracznej :p ).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 15 kwie 2013, 22:30

KwZ pisze:Sorry, ale ten pomysł wygląda, jakby ludzie na Bemowo 523 nie jeździli.
Nie no, masz 182 (rozumiem, że od DWZ to po prostu klon 523, choć co do częstotliwości mam tu wątpliwości)... :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10700
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 15 kwie 2013, 22:32

Wolfchen pisze:Nie no, masz 182 (rozumiem, że od DWZ to po prostu klon 523, choć co do częstotliwości mam tu wątpliwości)... :-k
Do Zachodniego owszem, a co dalej na Bemowo?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 15 kwie 2013, 22:34

Przesiadek po schodach jest wiele. Przesiadek przez 5 jezdni (no dobrze, 4), każda z czekaniem ileś czasu na światło, to bardzo przepraszam, ale wiele nie ma. Tylko przesiadka przy GUS może dać się porównać.

Jest dla mnie oczywiste, że zrobiło się kolej na lotnisko, to się wycina autobus. Taki, który jedzie tam gdzie kolej, a nie taki, który jedzie kompletnie gdzie indziej.
Od kilku lat chcecie to 188 wyciąć przy każdej możliwej i niemożliwej okazji.

Jakoś po zbudowaniu metra skasowano autobusy z Ursynowa na patelnię czy WC, a nie na Nowy Świat czy Wisłostradę.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 15 kwie 2013, 22:37

A czy jeśli likwidować coś, co przy lotniku skręca, to nie prościej po prostu zlikwidować 188, wyciągnąć na Gocławek Wschodni 102 i tyle? Ewentualnie pokombinować z częstotliwościami, może przypadkiem 523 zaczęłoby jeździć tak często, jak powinno?

[ Dodano: Pon 15 Kwi, 2013 22:39 ]
MichalJ pisze:Jest dla mnie oczywiste, że zrobiło się kolej na lotnisko, to się wycina autobus. Taki, który jedzie tam gdzie kolej
To skąd chęci wycięcia 175, które nie jedzie tam, gdzie kolej? No i powtórzę: dramatyzujesz z tą przesiadką przy lotniku. Nie jest tak straszna, jak ją opisujesz. A już na pewno nie jest tak straszna, żeby uzasadniała istnienie linii jadącej z Pragi na lotnisko.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
kveld
Posty: 1833
Rejestracja: 28 lut 2007, 8:59
Lokalizacja: Marki

Post autor: kveld » 15 kwie 2013, 22:51

pawcio pisze: 188 - Olszynka-DWZ (3A/5B/10/10)
Abstrahując od wszystkiego innego - Olszynka mogłaby tego nie wytrzymać pojemnościowo, nawet po wywaleniu 102. Już przy obecnej częstotliwości 523 bywa wesoło (raz, że pętla ciasna, dwa to to radosne omijanie korka stojącego przed zamkniętymi rogatkami).

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 15 kwie 2013, 22:53

Aha. I takie 502/504/508 nie jechały tam, gdzie metro.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 15 kwie 2013, 22:54

KwZ pisze:Do Zachodniego owszem, a co dalej na Bemowo?
No 182... :P
pawcio pisze:182 - Witolin-DWZ-Stare Bemowo (7,5/15/15)
Wychodzi na to, że 523 zastąpione jest przez 188 (Olszynka - DWZ) i 182 (DWZ - Stare Bemowo).
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 15 kwie 2013, 22:56

Glonojad pisze:Tak, w tym na siłę Plac Starynkiewicza i Smyk, które w trybie PILNYM powinny wpaść wszystkim tym pseudoczerwońcom.
Błagam, tam jest i tak sporo linii. Po co na siłę utrudniać ludziom jazdę? Brak tych przystanków naprawdę się sprawdza...

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4908
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 15 kwie 2013, 23:04

A ja bym chyba bardziej szukał czegoś w stylu zostawić 175, ubić 128, 188 na Szczęśliwice po trasie 128.
Obrazek

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 7118
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 15 kwie 2013, 23:11

Zresztą zarówno z Pl. Starynkiewicza jak i ze Smyka jest dość blisko do przystanków sąsiadujących. Chociaż... 521 i 517 i tak niedługo wylecą, zostaje więc 507 na Smyku, które zwyczajnie trzeba by uczernić (z korzyścią dla Adampolskiej i Walecznych, które wiszą na 111 omijającym Centrum). Jeśli, chociaż zapewne nie, 175 zostanie wycięte, to założę się, że 504 przemieni się w czarnucha. I problem sam się szybciutko rozwiąże.

+ Idąc tropem Glonojada, trzeba by zatrzymać na Hożej wszystkie czerwońce. :-k

Zablokowany