Strona 35 z 56

: 08 wrz 2008, 17:50
autor: Jarek
Największe są na Nowoursynowskiej.
SGGW BIBLIOTEKA
SGGW REKTORAT
SGGW KLINIKA
CISZEWSKIEGO
po 200m.

Ursynów tak przebudował ulicę, to trudno przystanków nie uruchomić.

: 08 wrz 2008, 17:55
autor: Glonojad
A zlikwidować będzie jeszcze trudniej.

: 08 wrz 2008, 18:17
autor: ziomal
inż. Glonojad pisze:A zlikwidować będzie jeszcze trudniej.
Ale to jest jeden dosyć duży ciąg uniwersytecki i potoki generują się przy każdym przystanku = budynku. Np. przy SGGW-KLINIKA mamy bodajże dwa budynki SGGW naprzeciw siebie... Teraz jest to nonsensem.

: 08 wrz 2008, 19:03
autor: fik
Dostawmy zatem jeszcze dwa przystanki tramwajowe między placem Politechniki a aleją Niepodległości, też znajdą się potoki =;

: 08 wrz 2008, 19:17
autor: Jarek
inż. Glonojad pisze:A zlikwidować będzie jeszcze trudniej.
Nigdy nie zostaną zlikwidowane.
Nawiasem mówiąc, są duże naciski na powrót Cm. Prawosławnego (cyt. "wszyscy dojeżdżają na cmentarz").

: 08 wrz 2008, 19:33
autor: BJ
Skoro już takie świetne ZP muszą egzystować, to czy Cynamonowa, Polinezyjska, Lanciego, Małcużyńskiego i Mielczarskiego nie możnaby chociaż przekwalifikować na warunkowe?

: 08 wrz 2008, 19:44
autor: Jarek
Po co skoro i tak 90-95% kursów będzie zatrzymanych?

: 08 wrz 2008, 19:47
autor: BJ
Jarek pisze:Po co skoro i tak 90-95% kursów będzie zatrzymanych?
Nawet w szczycie procentowo nie byłoby to więcej niż 80% w przypadku np. 504 na Małcużyńskiego czy Mielczarskiego.

Poza tym warto taką operację przeprowadzić, chociażby dla międzyszczytu, DS, wczesnych poranków i wieczorów (i to tych wczesnych, od 19).

: 08 wrz 2008, 19:54
autor: Glonojad
Fikander pisze:Dostawmy zatem jeszcze dwa przystanki tramwajowe między placem Politechniki a aleją Niepodległości, też znajdą się potoki =;
Sza, bo wykraczesz!

[ Dodano: Pon 08 Wrz, 2008 19:55 ]
Jarek pisze: Nawiasem mówiąc, są duże naciski na powrót Cm. Prawosławnego
Były, ale się skończą, bo Cmentarz wraca.

: 08 wrz 2008, 21:50
autor: rubeus
Fikander pisze:
Mihau pisze:Duża dzielnica, to i dużo przystanków. Poza tym już nie przesadzajmy z tą "co drugą latarnią", przystanki nie są gęściej niż np. na Tarchominie czy Gocławiu.
No błagam, zobacz sobie na takie kretyństwa jak MAGELLANA, POLINEZYJSKA, MAŁCUŻYŃSKIEGO, BRACI WAGÓW, LANCIEGO...
A co jest w nich kretyńskiego. Oświeć mnie porszę ? Zwłaszcza w przypadku trzech ostatnich ZP

: 08 wrz 2008, 21:55
autor: Mihau
Magellana jest tylko po to, żeby linia wyjeżdżająca z Cynamonowej miała przystanek w obie strony. A że ZTM zatrzymuje tam też linie jadące Ciszewskiego to inna sprawa (dobrze, że przynajmniej na warunkowy zmienili).

Chociaż sądze, że nikomu by się krzywda nie stała i bez niego. Przy skrzyżowaniu Dereniowej z Ciszewskiego nie ma przystanku, a ruch jest ździebko większy.

: 08 wrz 2008, 21:56
autor: rubeus
BJ.2052 pisze:
Jarek pisze:Po co skoro i tak 90-95% kursów będzie zatrzymanych?
Nawet w szczycie procentowo nie byłoby to więcej niż 80% w przypadku np. 504 na Małcużyńskiego czy Mielczarskiego.

Poza tym warto taką operację przeprowadzić, chociażby dla międzyszczytu, DS, wczesnych poranków i wieczorów (i to tych wczesnych, od 19).
o tych porach a zwłaszcza w DŚ więcej niż połowa przystanków na Ursynowie ( a szczerze mówiąc nie tylko na Ursynowie :twisted: ) musiała by być NŻ. Więc może zróbmy wszystkie jak leci - poza tymi przy stacjach metra

: 08 wrz 2008, 21:58
autor: Glonojad
Dla linii typowo lokalnych, o krótkich przelotach, akurat mogłoby się to sprawdzić.

: 08 wrz 2008, 22:00
autor: rubeus
inż. Glonojad pisze:Dla linii typowo lokalnych, o krótkich przelotach, akurat mogłoby się to sprawdzić.
Ktoś kiedyś pisał (nie wiem czy na tym forum), ze można by zrobic sporą część przystanków w mieście jako NŻ

: 08 wrz 2008, 22:04
autor: fik
No to liczymy:

STRZELECKIEGO 04 -> MAGELLANA 02: 150m
METRO IMIELIN 01 -> POLINEZYJSKA 04: 200m
LANCIEGO 02 -> METRO NATOLIN 02: 220m
METRO NATOLIN 02 -> MAŁCUŻYNSKIEGO 02: 200m

Ja rozumiem, że to teren gęstej zabudowy mieszkalnej i przystanki powinny być dość często, jednak są pewne granice...

[ Dodano: Pon 08 Wrz, 2008 22:08 ]
Mihau pisze:Chociaż sądze, że nikomu by się krzywda nie stała i bez niego.
Zamiast Magellana i Polinezyjskiej dla 192 powinien być przystanek POMIĘDZY nimi.

Aha, absurdem są także zespoły METRO STOKŁOSY i URSYNÓW PŁD., jednak tutaj sprawa jest nieco szersza...