Objazdy i inne okresowe zmiany tras tramwajów - 2015

Moderator: Wiliam

Jacek Z.
Posty: 1873
Rejestracja: 05 sie 2012, 22:14

Post autor: Jacek Z. » 21 wrz 2015, 10:39

Dziś Jazz Duo z kartkami na obu czołach: "LINIA NR 1 BUDOWLANA" :-D

Czy nie wyłożył się przypadkiem też plan brygadowy? Tzn. czy nie chodzi od dziś plan przygotowany na mniej brygad, pod Namysłowską? Bo coś mi się brygady wolskie z żoliborskimi nie zgadzają...

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 21 wrz 2015, 10:45

Jak pisałem w innym wątku - to już naprawdę pod dyscyplinarkę podpada.

Co do brygad, zaoszczędzone miały iść na 37, pardon, 17x, ale tamta zmiana też nie weszła w życie, więc nie poszły.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 11868
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 21 wrz 2015, 10:45

Rozkłady w Jazzach są wbite w wersji dla Namysłowskiej. Niektórzy motorowi, ogarniający sprzęt, wbijają kraniec "Budowlana" z palca, bo się da i jeżdżą bez trasówki na koralach, niektórzy jeżdżą z "Namysłowską" i przy Namysłowskiej zmieniają na Budowlaną, żeby mieć korale na odcinku Banacha - Namysłowska. Podziękowania do Organizatora, który nie umiał ogarnąć zaktualizowania rozkładów w wozach, chociaż domagał się takiej możliwości.
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 wrz 2015, 11:22

Paweł D. pisze:Nie da się zrozumieć sytuacji, w której info ze strony znika bez słowa wyjaśnienia (przepraszamy, ale w związku niezakończeniem wszystkich robót budowlanych skrócenie trasy linii 1 nastąpi w późniejszym terminie),
O znajdź teraz słowo o kasacji Z-5. ZTM sam się z tego oficjalnie wycofał, po czym to zrealizował.
MichalJ pisze:Co do brygad, zaoszczędzone miały iść na 37, pardon, 17x, ale tamta zmiana też nie weszła w życie, więc nie poszły.
Poszły. 1 jest wybrakowana.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 21 wrz 2015, 11:28

Wg wiszącego komunikatu Z-5 zakończyło żywot wieczorem, 19-tego.

ashir
Posty: 19905
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 21 wrz 2015, 11:33

Cudownie, a w rozkładzie 1 co 4 minuty, po co pasażer ma wiedzieć, że czasem to będzie co 8 minut... A co do Z-5 to owszem zostało zlikwidowane, a w zamian jedynie powstało 5 szczytowych wtyczek na Z-3, a zatem co się stało z 4 autobusami przegubowymi, które podobno tak są cenne, a tak ich przez Zetki brakuje? Bo nawet jak przydadzą się do obsługi kolejnych brygad od 1 października to znaczy, że przez 1,5 tygodnia ma nikt z nich nie korzystać, bo za dużo zamieszania z tym by było? Zresztą dodatkowy autobus przegubowy powinien się też uwolnić z 114 to już mamy 5 wozów przegubowych wolnych, choćby dla tego biednego Legionowa, ale ZTM woli wciskać bajki, że przegubów to wcale nie ma wolnych. Wcale, a wcale. :wink:

mkm101
Posty: 983
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 21 wrz 2015, 11:41

Szeregowy_Równoległy pisze:Rozkłady w Jazzach są wbite w wersji dla Namysłowskiej. Niektórzy motorowi, ogarniający sprzęt, wbijają kraniec "Budowlana" z palca, bo się da i jeżdżą bez trasówki na koralach, niektórzy jeżdżą z "Namysłowską" i przy Namysłowskiej zmieniają na Budowlaną, żeby mieć korale na odcinku Banacha - Namysłowska. Podziękowania do Organizatora, który nie umiał ogarnąć zaktualizowania rozkładów w wozach, chociaż domagał się takiej możliwości.
Bo to nie jest tak, że organizator przygotował dla przewoźnika pliki z rozkładami z Budowlaną ważnymi do 19.09 i z rozkładami z Namysłowską ważnymi od 21.09? I oczywiście to się NIE DA poprawić?
Według strony ZTM, 1 kursuje co 4 min w szczycie, wg Pawcia - rzadziej. Jeśli jest prawdziwa druga wersja - to kiedy SIĘ DA poprawić rozkład na stronie?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 wrz 2015, 11:43

ashir pisze:A co do Z-5 to owszem zostało zlikwidowane, a w zamian jedynie powstało 5 szczytowych wtyczek na Z-3, a zatem co się stało z 4 autobusami przegubowymi, które podobno tak są cenne, a tak ich przez Zetki brakuje? Bo nawet jak przydadzą się do obsługi kolejnych brygad od 1 października to znaczy, że przez 1,5 tygodnia ma nikt z nich nie korzystać, bo za dużo zamieszania z tym by było? Zresztą dodatkowy autobus przegubowy powinien się też uwolnić z 114 to już mamy 5 wozów przegubowych wolnych, choćby dla tego biednego Legionowa, ale ZTM woli wciskać bajki, że przegubów to wcale nie ma wolnych. Wcale, a wcale. :wink:
Sprawdzałeś cały bilans na tą zmianę razem ze zmianami na Grota (705+735 na przykład)? Uprzedzam, że sam tego nie liczyłem.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 wrz 2015, 11:44

mkm101 pisze:Według strony ZTM, 1 kursuje co 4 min w szczycie, wg Pawcia - rzadziej. Jeśli jest prawdziwa druga wersja - to kiedy SIĘ DA poprawić rozkład na stronie?
Tu akurat nie w rozkładzie jest problem.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 21 wrz 2015, 12:02

ashir pisze:Zresztą dodatkowy autobus przegubowy powinien się też uwolnić z 114
To nie ten wątek, ale za chwilę trochę brygad będzie potrzebne na linie "studenckie". A Bródno do końca miesiąca chyba się nie skończy?

ashir
Posty: 19905
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 21 wrz 2015, 12:07

pawcio pisze:Sprawdzałeś cały bilans na tą zmianę razem ze zmianami na Grota (705+735 na przykład)? Uprzedzam, że sam tego nie liczyłem.
Tam nic nie przybyło, na 518 też nie, na 114 to chyba nawet ubyła 1 brygada (jak to było przed remontem mostu), na 118 chyba bez zmian, a wydłużenie Z-4 odbyło się kosztem częstotliwości. Jedynie co to wróciły wtyczki na 401 (chyba tylko rano i w ciut innej formule niż wcześniej), ale czy one pociągnęły aż za sobą Michalczewskiego i Mobilis? Wątpię, ale może się mylę. Z pewnością kuriozalną sytuacją jest, gdy ajenci nie mają pełnych planów na przeguby, a organizator tłumaczy się, że nie ma skąd brać tych przegubów. :)
Paweł D. pisze:To nie ten wątek, ale za chwilę trochę brygad będzie potrzebne na linie "studenckie". A Bródno do końca miesiąca chyba się nie skończy?
I o tym też pisałem, ludzie mają się tłoczyć przez 1,5 tygodnia, bo nie opłaca się robić zmian, ach ten organizator dba o swoich pasażerów. Postawa godna pozazdroszczenia. A odnośnie 114 to jeszcze powinna wrócić częstotliwość co 10 minut w weekendy, ale masz rację, że to nie ten wątek to już nie piszę na ten temat. :wink:

mkm101
Posty: 983
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 21 wrz 2015, 12:26

pawcio pisze:
mkm101 pisze:Według strony ZTM, 1 kursuje co 4 min w szczycie, wg Pawcia - rzadziej. Jeśli jest prawdziwa druga wersja - to kiedy SIĘ DA poprawić rozkład na stronie?
Tu akurat nie w rozkładzie jest problem.
Tylko w czym?

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 21 wrz 2015, 12:27

pawcio pisze:
Paweł D. pisze:Nie da się zrozumieć sytuacji, w której info ze strony znika bez słowa wyjaśnienia (przepraszamy, ale w związku niezakończeniem wszystkich robót budowlanych skrócenie trasy linii 1 nastąpi w późniejszym terminie),
O znajdź teraz słowo o kasacji Z-5. ZTM sam się z tego oficjalnie wycofał, po czym to zrealizował.
A nieprawda, komunikat o Z-4 i Z-5 jest i był cały czas.
MichalJ pisze:Co do brygad, zaoszczędzone miały iść na 37, pardon, 17x, ale tamta zmiana też nie weszła w życie, więc nie poszły.
Poszły. 1 jest wybrakowana.
Dokąd poszły? Jeździ to 17x pomimo wykasowania?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 21 wrz 2015, 13:30

MichalJ pisze:Jeździ to 17x pomimo wykasowania?
Jakiego wykasowania?
Paweł D. pisze:A Bródno do końca miesiąca chyba się nie skończy?
Dopiero w weekend przedświeczkowym.
MichalJ pisze:A nieprawda, komunikat o Z-4 i Z-5 jest i był cały czas.
OK. Komunikaty na stronie są w porządku. Moje źródła wewnętrzne się rozjechały.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15044
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 21 wrz 2015, 14:04

pawcio pisze:
MichalJ pisze:Jeździ to 17x pomimo wykasowania?
Jakiego wykasowania?
A, bo to jednak weszło. Źle mi się kliknęło i myślałem, że też odwołane.

ODPOWIEDZ