Strona 353 z 458

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 13 lis 2023, 19:28
autor: px33
We Wrocławiu też jeżdżą na tak niskich stawkach i z takimi wielkimi stratami?

A kontynuując wątek kasy za pojazdy, w takim przypadku jak ich nie opłacałoby się zredukować floty i ze zdobytej/zaoszczędzonej kasy poszukać środków na podbicie wynagrodzeń, chociażby dla jakichś zasilających czy nowych? Może daliby radę jeździć np. 18 brygad z 23-24 autobusów?

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 13 lis 2023, 19:50
autor: ashir
Pytanie czy mogą pozbyć się autobusów? Zgłoszonych zostało 29 autobusów do 25 brygad, obniżony plan jest teoretycznie tymczasowy.

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 13 lis 2023, 20:20
autor: Jurand
px33 pisze:
13 lis 2023, 19:28
We Wrocławiu też jeżdżą na tak niskich stawkach i z takimi wielkimi stratami?

A kontynuując wątek kasy za pojazdy, w takim przypadku jak ich nie opłacałoby się zredukować floty i ze zdobytej/zaoszczędzonej kasy poszukać środków na podbicie wynagrodzeń, chociażby dla jakichś zasilających czy nowych? Może daliby radę jeździć np. 18 brygad z 23-24 autobusów?
Przecież kasa wpływa na konto co miesiąc.
Arriva/ReloBus
Alba
Avia
Hotel i biura dla firmy sprzątającej autobusy zarówno Arrivy, jak i Michalczewskiej
Stacja Diagnostyczna

To wszystko jest żródło dochodu, niestety z tego żródełka nic nie skapuje dla kierowców, którzy widzą że kasa jest co miesiąc z wynajmu.
W starym przetargu nie było tylu najemców na Płochocińskiej 33 i jakoś to miało ręce i nogi, bo kasę trzymał Pan Adam Michalczewski.

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 13 lis 2023, 20:32
autor: KR88
Ciekawe że nikt tej pani jeszcze nie pociągnął do działania na szkodę spółki 🤫 a że władzę w Stolicy piastuje PO, to nie ma żadnego PiSiora żeby się dobrał do ztmu i tzw parasola ochronnego 😉

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 13 lis 2023, 20:41
autor: vernalisadonis
Mnie zawsze rozśmiesza te zdjęcie wrzucone kilka lat temu.
Świetny "autorytet" w kwestii bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5728097711

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 13 lis 2023, 21:16
autor: 5556
A mnie zastanawia skąd ten parasol ochronny, czemu przymykane jest na to oko... Dlaczego nikt w wtp nie odpowiada za taki stan/nie poniesie odpowiedzialności?

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 13 lis 2023, 21:26
autor: Domas
5556 pisze:
13 lis 2023, 21:16
A mnie zastanawia skąd ten parasol ochronny, czemu przymykane jest na to oko... Dlaczego nikt w wtp nie odpowiada za taki stan/nie poniesie odpowiedzialności?
Chociażby przez Autodrom na którym odbywają się mistrzostwa kierowców i inne szkolenia. ;)

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 13 lis 2023, 21:37
autor: AdamKlocusky
5556 pisze:
13 lis 2023, 21:16
A mnie zastanawia skąd ten parasol ochronny, czemu przymykane jest na to oko... Dlaczego nikt w wtp nie odpowiada za taki stan/nie poniesie odpowiedzialności?
Znajomości i układy. Te jedno zdanie jest głębsze niż tysiąc słów.

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 14 lis 2023, 9:11
autor: piorunus
px33 pisze:
13 lis 2023, 19:28
We Wrocławiu też jeżdżą na tak niskich stawkach i z takimi wielkimi stratami?
Jeżeli tam się od lipca 2022 (czyli tuż po wygranej w sądzie z MPK Wroc) nic nie zmieniło to są dwie stawki. 25 zł za staż u Michałka do 3 lat i 25,50 powyżej. Do tego chyba max 18% premii uznaniowej. Na UZ i B2B jest chyba 30.

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 17 lis 2023, 23:30
autor: TranslatorPS
ashir pisze:
13 lis 2023, 8:20
"Urodzona, by zarządzać" :D
Akurat bym się mocno zastanowił, ile jest w tym winy córki, bo na tyle na ile ja rozumiem sytuację, to spółkę zajechał jej mąż akurat, a ona prędzej nie jest w stanie tego już odkręcić.

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 17 lis 2023, 23:35
autor: primoż
Z rodziną to najlepiej na zdjęciach? :>

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 18 lis 2023, 6:35
autor: Jurand
TranslatorPS pisze:
17 lis 2023, 23:30
ashir pisze:
13 lis 2023, 8:20
"Urodzona, by zarządzać" :D
Akurat bym się mocno zastanowił, ile jest w tym winy córki, bo na tyle na ile ja rozumiem sytuację, to spółkę zajechał jej mąż akurat, a ona prędzej nie jest w stanie tego już odkręcić.
Męża to już nie ma od startu tego przetargu, a ostatnie co on zrobił to zadecydował o zakupie Scanii :-k
Jak to się kiedyś mówiło? Najlepiej zesrać się i na kota zwalić :lol:

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 22 lis 2023, 13:05
autor: piorunus
Dostałem niepotwierdzone w pełni info, że umowa z Mobilisem na dalsze jeżdżenie MConG została podpisana.

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 22 lis 2023, 13:42
autor: michael112
A to już gdzieś słyszałem. Martwi mnie kwestia midików. I cisza, i sytuacja prawna, i zapewnienia Mobilisu że tym razem chcą bez przetargu i na mniejszą liczbęb autobusów.

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości

: 23 lis 2023, 14:09
autor: piorunus
A jednak pośpieszyłem się o jeden dzień. Z resztą to teraz bez znaczenia. Wygląda więc na to, że pomostówka na MConG Mobilisu wystartuje 15 lutego. Ironia losu, że to w sumie jeden z najmniej opóźnionych dużych kontraktów, które doświadczyły różnych dziwnych przebojów w trakcie przetargu względem pierwotnie zakładanych terminów.