Strona 354 z 458
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 14:50
autor: michael112
piorunus pisze: ↑23 lis 2023, 14:09
A jednak pośpieszyłem się o jeden dzień. Z resztą to teraz bez znaczenia. Wygląda więc na to, że pomostówka na MConG Mobilisu wystartuje 15 lutego. Ironia losu, że to w sumie jeden z najmniej opóźnionych dużych kontraktów, które doświadczyły różnych dziwnych przebojów w trakcie przetargu względem pierwotnie zakładanych terminów.
A co pomiędzy 1 stycznia a 14 lutego?
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 14:52
autor: reserved
michael112 pisze: ↑23 lis 2023, 14:50
piorunus pisze: ↑23 lis 2023, 14:09
A jednak pośpieszyłem się o jeden dzień. Z resztą to teraz bez znaczenia. Wygląda więc na to, że pomostówka na MConG Mobilisu wystartuje 15 lutego. Ironia losu, że to w sumie jeden z najmniej opóźnionych dużych kontraktów, które doświadczyły różnych dziwnych przebojów w trakcie przetargu względem pierwotnie zakładanych terminów.
A co pomiędzy 1 stycznia a 14 lutego?
Karnawał.
BPNSP
, 14 lutego jest akurat środa popielcowa
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 15:12
autor: Łukasz
reserved pisze: ↑23 lis 2023, 14:52
michael112 pisze: ↑23 lis 2023, 14:50
A co pomiędzy 1 stycznia a 14 lutego?
Karnawał.
BPNSP
, 14 lutego jest akurat środa popielcowa
Popielec w walentynki? Wreszcie!
Akurat będą ferie różne

Może się uda zawiesić jakieś 190 czy coś przynajmniej.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 15:21
autor: Bywalec
https://www.ztm.waw.pl/informacje-praso ... rzegubowe/
Oficjalny komunikat, umowa wchodzi w życie od 1 stycznia.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 15:28
autor: Jurand
No to Mobilis wygrał zawody.
Podpisano umowę na 50 długich brygad, które zasadniczo na upartego MZA by mogło zastapić swoim taborem.
ZTM przegrał zawody.
Bo teraz trzeba jakoś wykombinować małe wozy, których nikt oprócz Mobilisu nie posiada.
Czyli udupili się przez własną głupotę i teraz albo z Mobilisem podpiszą na mniejszą ilość brygad z tzw wolnej ręki, albo...
Zasadniczo w ZTMie ktoś jest za to odpowiedzialny i już go nie powinno być na tym stołku.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 15:34
autor: Łukasz
Będą jeździć przegubowcami na midikach. Może przy rosnącym mieście i spadającej liczbie kierowców trzeba coraz bardziej iść w kierunku tylko-przegubów. Oczywiście tam, gdzie się da wjechać, czyli prawie wszędzie. Na takim 208 też się niby nie da, a się da jeździć zwykłą solówką.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 15:43
autor: ashir
Jestem przekonany, że istotniejszą kwestią są kierowcy, a nie tabor. Na części linii może jeździć spokojnie 10 i 12m. Arriva (za zgodą) też może wziąć kilka dodatkowych brygad na Otokary. Na 208 już był przegub.

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 17:02
autor: Walas
Łukasz pisze: ↑23 lis 2023, 15:34
Będą jeździć przegubowcami na midikach. Może przy rosnącym mieście i spadającej liczbie kierowców trzeba coraz bardziej iść w kierunku tylko-przegubów. Oczywiście tam, gdzie się da wjechać, czyli prawie wszędzie. Na takim 208 też się niby nie da, a się da jeździć zwykłą solówką.
Na
208 już były wiele razy przeguby
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 17:19
autor: Flash8222
Jurand pisze: ↑23 lis 2023, 15:28
No to Mobilis wygrał zawody.
Podpisano umowę na 50 długich brygad, które zasadniczo na upartego MZA by mogło zastapić swoim taborem.
Buahahahahaha, czy w tej bajeczce były też latające lokomotywy?

Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 17:52
autor: michael112
Jurand pisze: ↑23 lis 2023, 15:28
Czyli udupili się przez własną głupotę i teraz albo z Mobilisem podpiszą na mniejszą ilość brygad z tzw wolnej ręki, albo...
Czy jest już absolutnie przesądzone że nie ma najmniejszej szansy na umowę z wolnej ręki na pełny wymiar brygad midików?
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 17:54
autor: Flash8222
Oczywiście, że jest.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 18:03
autor: Łukasz
Flash8222 pisze: ↑23 lis 2023, 17:54
Oczywiście, że jest.
Jest że nie ma czy jest że jest?
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 18:10
autor: Jurand
michael112 pisze: ↑23 lis 2023, 17:52
Jurand pisze: ↑23 lis 2023, 15:28
Czyli udupili się przez własną głupotę i teraz albo z Mobilisem podpiszą na mniejszą ilość brygad z tzw wolnej ręki, albo...
Czy jest już absolutnie przesądzone że nie ma najmniejszej szansy na umowę z wolnej ręki na pełny wymiar brygad midików?
Szansa jest, tylko teraz kwestia czy Mobilis będzie chciał taką opcję na 50 brygad.
Wozy zarówno midiki, jak i wozy ze starego przetargu z Krakowa mogą być potrzebne gdzie indziej.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 22:12
autor: MJ
Mobilis na pewno jest chętny na kontrakt o czym wspomniał w oświadczeniu dla pracowników. Z tego co ja wiem, to chcieliby zmniejszyć ilość brygad o 10 ze względu na braki kierowców. Sytuację kadrową utrudnia wymóg zatrudniania na umowę o pracę. Cały czas zastanawia mnie co ZTMowi przeszkadza ta umowa-zlecenie u ajentów? MZA zatrudnia w takiej formie i nikomu to nie przeszkadza, a przyjmują w dość sporych ilościach.
Ajenci - dyskusje, komentarze, nowości
: 23 lis 2023, 22:30
autor: alojz
MJ pisze: ↑23 lis 2023, 22:12
Mobilis na pewno jest chętny na kontrakt o czym wspomniał w oświadczeniu dla pracowników. Z tego co ja wiem, to chcieliby zmniejszyć ilość brygad o 10 ze względu na braki kierowców.
Wysokie ceny uzasadniali koniecznością podwyżek dla kierowców. Lekkko licząc wzrost stawki za km o 25-36% powinien przełożyć się na ponad 100% wzrost pensji
